NYNKEDE JONG Europarlement kiest voorzitter met luchtje 8 dagen Middellandse Zee yis» nBÊ of bel ons 088 - 70 70 600 (stlP Ir 6 Per MS Sovereign m Column Er is geen mooiere bijzaak dan natuurijs in Nederland giertanken met water gevuld, de bouwlampen klaargezet en de kantinevrijwilligers opgeroepen om alvast de rookworsten voor de snert in te slaan. En maar sproeien, en maar wachten. En maar bidden tot God en Gerrit Hiemstra voor een ste vige nachtvorst en in vredesnaam geen sneeuw. Nachtenlang amper slapen, enkel en alleen voor een paar rondjes schaatsen op natuur ijs. Willem Hut bekeek de korst in Noordlaren. En die was wél dik genoeg. De marathonschaatsers kunnen hun afspraken voor morgen afzeggen. In Noordlaren kan de snert wél op het vuur. En al die mannen en vrouwen, die nachtenlang met de muts over de oren getrokken bij de baan hebben gestaan, weten weer even waar ze het allemaal voor gedaan hebben. Maar eigenlijk wisten ze dat al. Want ik wil niet zeggen dat de voorpret net zo belangrijk is als de tocht zelf, maar die spanning en de slapeloze nachten maken het pas écht een mooie bijzaak. De voorziene nek-aan- nekrace met zijn linkse landgenoot Gianni Pittella, sociaaldemo cratisch fractieleider, bleef uit, nadat de Bel gische oud-premier en liberaal fractieleider Guy Verhofstadt zich te rugtrok ten gunste van Tajani Die had daardoor van meet af aan meer stemmen, maar niet meteen de vereiste absolute meerderheid. Verhofstadt wil samen met de christendemocratische EVP en an dere partijen bouwen aan een pro- Europese coalitie, zo maakte hij vlak voor de eerste stemronde be kend. „Met Trump, Poetin en an dere uitdagingen is het absoluut nodig dat we onze unie hervormen en versterken", aldus Verhofstadt. Doordat Pittella in de race bleef en ook de kandidaten van de Groe nen, het ultralinkse GUE, de con servatieven en de groep-Le Pen zich niet terugtrokken, duurden de stemmingen toch de hele dag. Ta jani, die daardoor vier rondes nodig had, wierp zich op als degelijk re presentant van Europa's grootste gekozen volksvertegenwoordiging. Voormalig journalist Tajani was al lid van het Parlement van 1994 tot 2008 en opnieuw sinds 2014. De tussenliggende jaren was hij Euro pees Commissaris, eerst op Transport, daarna op In dustrie. Samen met zijn verleden als woordvoerder van de Italiaanse oud-pre mier Berlusconi, die eerder de geschiedenis ingaat met corruptie, seksparty's en onbezon nen uitspraken dan met in drukwekkend beleid, geeft dat hem wel een luchtje. Dieselgate De parlementaire onderzoekscom missie Dieselgate is ervan overtuigd dat Tajani als Industriecommissaris al jaren op de hoogte was of had kunnen zijn van de manier waarop onder meer Volkswagen met sjoe- melsoftware de uitstoot van zijn diesels manipuleerde, zonder dat hij of zijn diensten op enig moment ingrepen. Tajani zelf ontkent, ook in persoonlijke mails aan deze krant, dat hij op de hoogte was. Exclusief in Nederland! v.a |l Toulon Barcelona Binnenhut Buitenhut (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) V reizen »nl Men kon live op Facebook mee kijken naar het meten van de dikte van de korst. marathon schelen. Maar er is geen mooiere bijzaak dan natuurijs in Nederland. Dat komt door het onverwachte ka rakter ervan. Ie weet nooit wan neer je het krijgt en wanneer het weer weg is. Ik kan me de opwin ding van vroeger nog goed herin neren, wanneer na een paar nach ten vorst de stoere jongens uit het dorp de vaart al op durfden, en te rugkwamen met heldhaftige ver halen en met een natte poot om dat ze er onder de brug doorheen waren gezakt. De weermannen en -vrouwen hoeven de v van vorst maar uit te spreken, of in Haaksbergen, Noordlaren, Veenoord en in tal van andere plaatsen worden de In Haaksbergen konden ze te leurgesteld de koek en zopie opbergen. Willem Hut, de ma rathonman van de KNSB, had ge zien dar het natuurijs maar twee centimeter dik was. Dat is een centimeter te dun voor een mara thon. Maar Willem Hut reed na zijn bezoek aan Haaksbergen nog een maal naar Noordla ren. Daar had het net iets harder gevroren, dus misschien dat daar de beno digde 3 centi meter wel zou liggen. woensdag 18 januari 2017 @nynke 3 centimeter Het Europees Parlement heeft een nieuwe voorzitter. Tot aan de verkiezingen van voorjaar 2019 is dat de Italiaanse chris tendemocraat Antonio Tajani (63). Hij volgt de Duitser Martin Schulz op. Frans Boogaard Straatsburg w^AII Inclusive Cruise Villefranche-sur- To Livor Civitavecchia Barcelona U vaart met het heerlijke 4-sterren cruiseschip MS Sovereign dat onderdeel is van de rederij Pullmantur Cruises. Het schip biedt ruimte aan ca. 2700 passagiers en beschikt over verschillende faciliteiten zoals 2 zwembaden, 7 bars, verschillende restaurants, een Wellness Center, theater, casino en discotheek. U verblijft aan boord op basis van All Inclusive. Stip doet wéér het onmogelijke! Dit keer bieden we voor komende zomer een volledig verzorgde 8-daagse 4* cruise op de Middellandse Zee aan. Een cruise die normaal gesproken al gauw €1098 kost: nu bij ons v.a slechts €699! U vaart een volle week op basis van All Inclusive naar vrijwel alle hoogtepunten van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. De cruise wordt uitgevoerd met het MS Sovereign Een heerlijk schip met een Zoover beoordeling van een 8.0! De reissom voor volgende zo mer is absurd voordelig, want hij is inclusief vliegreis naar/van Barcelona, bagage bij de vliegreis en een week lang cruisen op het MS Sovereign op basis van All Inclusive! (d.w.z. inclusief alle maaltijden en drankjes!. Dit drankenpakket kost elders ca. €225 per persoon en is bij ons standaard inbegrepen. En weet u wat helemaal leuk is? Indien u boekt vóór 5 februari 2017 dan profiteert u ook nog eens van €100 extra vroegboekkorting*!! 699 y/ Ind. vliegreis, bagage en 8-daagse cruise 1/ Cruise o.b.v. All Inclusive y/ Ind. €100 vroegboekkorting y/ Vertrek vanaf Amsterdam of Eindhoven Hef juw feslfïh? Vilïl TM ffiJ Poort naar Toscane IpPoort naar de Cöfe d'Azur 1 De tweed^Jód-Jan Spanje Boek nu al voor zomer 2017! Maart April Mei Juni Juli Augustus September Oktober v.a. 699 v.a. 719 v.a. 769 v.a. 779 v.a. 819 v.a. 869 v.a. 749 v.a. 699 v.a. 769 v.a. 789 v.a. 839 v.a. 849 v.a. 889 v.a. 969 v.a. 819 v.a. 769 Optioneel bij te boeken: transfer vliegveld - schip en v.v. voor €25 p.p. *€100 extra vroegboekkorting is reeds in de prijzen verwerkt Vertrek vanaf Amsterdam: Vertrek vanaf Eindhoven: zie stipreizen.nl/crpsob H zie stipreizen.nl/crpseb stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. J Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehoude Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Op de cruises met vertrek op 8/7, 22/7,12/8,19/8 en 16/9 wordt de prachtige badplaats Cannes aangedaan i.p.v. Villefranche. U denkt nu: De Jong, de wereld staat in de brand, wat kan ons die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6