55735 brjJd^r S J 4 Politie onderzoekt verdwijning van meisje (13) dat maandag niet thuiskwam w K1O0TIÊ- 499,- mmsmm rami Het was haar schoonzus Imane die het nieuws naar buiten bracht via haar Facebookpagina. 'Hamdoelillah, be dankt iedereen!' Later op de avond voegde ze daar in een videoboodschap aan toe dat de familie opgelucht is. „We weten niet wat er is gebeurd." Imane riep iedereen op geen verha len te verzinnen over wat er zou kun nen zijn gebeurd. „We weten niet waar ze was of wat ze heeft gedaan. Het is ook niet van toepassing. Het be- langrijkste is dat ze terecht is." Vol gens een woordvoerder van de politie is het meisje 'in goede ZEIST gezondheid'. „We onder zoeken wat zich heeft af gespeeld." Ikram werd maan dagmiddag tussen 15.30 uur en 16.00 uur voor het laatst gezien in het centrum van Zeist, zo'n 4 kilometer van haar woonplaats Driebergen. Ze had rond die tijd bij haar ouders moeten aankomen. Toen ze ook in de avonduren niet thuiskwam, werd alarm geslagen. Nog diezelfde avond verscheen op Burger- net een oproep om naar het meisje uit te kijken. Niet veel later werd haar fiets gevonden aan de bosrand bij station Driebergen-Zeist, vlakbij een sport vereniging. De zorgen om het lot van Ikram werden alleen maar groter toen gister- =412=: We weten niet wat er is gebeurd ochtend ook haar tas werd gevonden in het bos, ingeklemd tussen het spoor en de A12. „Dat is natuurlijk zorgwek kend", aldus politiewoordvoerder Le- onie Bosselaar. „Als een 13-jarig meisje een nacht niet thuiskomt, is dat reden om je ernstige zorgen te maken. Bo vendien wisten we niet zeker waar het meisje naartoe ging. We wisten niet wat ze in Zeist ging doen." Ook de ver klaringen van haar vriendinnen en fa milie gaven daar geen eenduidig ant woord op. Zo'n honderd mensen zochten urenlang in de ijzige kou naar een spoor van Ikram. Er werd ook gezocht rondom een watertje in het bos. „Maar er was nergens in het ijs een wak te zien", zei een agent. Een neef van het meisje liep de hele dag verbijsterd rond in het gebied van de zoekactie. „Het is afschuwelijk. We maken ons heel veel zorgen. Onze fa milie is in shock. We zijn ontzettend bezorgd over haar lot. Dit is verschrik kelijk. Er kan van alles zijn gebeurd. We weten het niet." Op de school van Ikram sloeg haar vermissing in als een bom, vertelde Pascal van de Ven van het Schoonoord, een vmbo-school. Daar zit ze in de brugklas. Gat in de lucht In overleg met de familie besloot de familie gisteren aan het einde van de middag om de massale zoekactie in het bos te stoppen. De politie zette het onderzoek 's avonds voort en sprak met familieleden, vrienden en men sen die haar maandag nog in Zeist hadden gezien. In de loop van de avond kwam het nieuws waar ieder een op had gehoopt. Op de school van Ikram was gisteravond een informa tieavond voor nieuwe leerlingen gaande toen het nieuws bekend werd. „We konden niet letterlijk een gat in de lucht springen toen we hoorden, maar zo voelde het wel", aldus een van de docenten. 12 dagen Makarska Riviera en Dubrovnik 10/12 dagen Eilanden van Dalmatië Rondreis Dalmatische kust 10 dagen Istrië Opatija 12 dagen Rondreis Kroatië 10 dagen Pittoresk Vrsar Istrië ar. tak www.bolderman.nl woensdag 18 januari 2017 Vermiste Ikram duikt op na lange zoektocht L Ikram Ammari werd voor het laatst gezien in het centrum van Zeist. FOTO'S ANP EN POLITIE Een peloton ME'ers, mariniers, po- litiepaarden, speurhonden en een politiehelikopter zochten gisteren een dag lang naar de 13-jarige Ikram Ammari uit Driebergen. Rond half negen 's avonds kwam de verlossende boodschap: „Ikram is terecht!" Yelle Tieleman Bernie van Unen Driebergen School Station Driebergen-Zeist Driebergen- Rijsenburg Thuis —Schoonzus Imane Diverse vertrekdata in 2017 Diverse vertrekdata in 2017 Diverse vertrekdata in 2017 Diverse vertrekdata in 2017 Diverse vertrekdata in 2017 Bij Bolderman /Sgj aanbetalen niet verplicht! \j5| Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: Prijs p.p. o.b'.v. 2 pers. kamer end. Calamiteitenfonds reserveringskostèn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4