Kamervragen over limieten in atletiek Gelukkig in de luwte 26 Schippers loopt dit jaar geen indoorwedstrijden "MAAK KENNIS MET DE ERFENIS VAN AMADEUS" 35% Dat vindt ook SP-Tweede Kamer lid Michiel van Nispen, die Ka mervragen gaat stellen aan minis ters Edith Schippers van Volksge zondheid, Welzijn en Sport. Aanleiding hiervoor is het in november op atletiekmedium Losse Veter gepubliceerde onder zoek, waaruit na analyse van de criteria bleek dat Michel Butter en Khalid Choukoud aan de Olympi sche Spelen in Rio de Janeiro had den mogen deelnemen als de ma rathon op gelijke wijze was be handeld als de andere loopnum mers. De onderzoekers stellen dat er geen sprake is van een conse quente rekenmethode van de At- letiekunie om tot de limieten te komen. Van Nispen wil allereerst een STELLENBOSCH Dafne Schip pers heeft besloten om dit jaar geen indoorwedstrijden te lopen. De 24-jarige sprintster verblijft momenteel in het Zuid-Afri kaanse Stellenbosch voor een trai ningskamp en heeft daar de knoop doorgehakt om in aanloop naar het outdoorseizoen de na druk te leggen op trainingsarbeid. De Europese indoorkampioen schappen in Belgrado laat de Utrechtse begin maart dus links liggen. Vorig jaar liep Schippers wel een aantal indoorwedstrijden. Ze haalde onder meer een zilveren medaille op de WK in Portland. Ook evenaarde ze bij wedstrijden in Berlijn met een tijd van 7,00 se conden het belegen Nederlandse record van Nelli Cooman. reactie van minister Schippers op het onderzoek en wil verder we ten hoe zij over deze kwestie denkt. Elet Tweede Kamerlid zou graag zien dat Schippers met de NOC*NSF en de Atletiekunie in gesprek gaat. „Wij geven als over heid veel geld uit aan topsport. Dan vind ik ook dat we vraagte kens mogen stellen bij het feit dat de limieten onevenredig verdeeld zijn en allesbehalve transparant tot stand komen. Dit is een pu bliek belang. Ik vind dat we top sporters kansen moeten geven en niet moeten ontnemen." De twee marathonlopers zijn volgens Van Nispen het beste voorbeeld. „Ze hadden in Rio de Janeiro een mooie voorbeeldfunc tie voor kinderen in ons land kun nen vervullen. In plaats daarvan mochten ze niet naar de Olympi sche Spelen en liepen zo ook ex- posure en sponsorgelden mis. Ik begrijp best dat atleten die kans maken op een hoge notering meer financiële ondersteuning ontvan gen, maar het gaat veel te ver om lopers die op eigen kracht de Spe len hebben gehaald deelname te ontzeggen." De atlete liet eerder al doorsche meren dat ze twijfelde aan haar deelname bij indoorwedstrijden. „Als je lang mee wilt draaien in de top is het fysiek gewoon niet haal baar om tien jaar lang zowel in in door- als outdoorwedstrijden mee te strijden." Net 23 jaar was Wilco Kelderman toen hij in het Critérium du Dau- phiné Chris Froome en Alberto Contador uitdaagde voor een rob bertje bergop fietsen. De twee grote rondewinnaars hadden hun han den vol aan de jongeling, die met een zevende plek uit de Giro was gekomen en overliep van bravoure. Ruim tweeënhalf jaar later bena drukt Kelderman voor de zekerheid dat hij ook maar een normaal mens is. De hooggespannen verwachtin gen van de afgelopen jaren - gecre ëerd door hemzelf en zijn oude ploeg Lotto-Jumbo - werden niet ingelost. Bij zijn nieuwe team Sun web kiest hij voor een meer be hoedzame carrièreplanning. „Ik ben blij", zegt hij over zijn overstap. „Normale mensen zijn na zoveel jaar werken ook weieens toe aan een andere werkgever of andere collega's. Ik dus ook. Ik was die ver wachtingen rondom mij weieens beu. In het verleden heb ik goed ge reden, dan creëer je die verwachtin gen. Soms loopt dat fout. Ik moet weer vertrouwen terugwinnen en vrijuit kunnen koersen." Te beginnen in Australië, deze week tijdens de Tour Down Under. Sprinter Caleb Ewan (Orica) won gisteren in Lyndoch de openingsrit voor Danny van Poppel (Sky). „Het Normale mensen zijn na zoveel jaar werken ook soms toe aan een andere werkgever was heet en saai", zegt Kelderman over de eerste dag. „Maar ik heb goed getraind en ga er gewoon lek ker invliegen. Ik heb al twee keer eerder in Australië gereden en vind het een van de mooiste koersen." Waar hij deze week nog voor ei gen succes gaat, zal Kelderman de komende maanden veelal in dienst rijden van sprinter Michael Matt hews en Tom Dumoulin. Pas later in het seizoen - Romandië, Polen en de Vuelta - is Kelderman zelf weer speerpunt van de ploeg. „We hebben een aantal kopmannen die heel realistisch zijn en heel goed weten wat ze kunnen. Als je elkaar daarbij helpt, krijg je het ook terug. We weten dat we elkaar nodig heb ben." Diendende rol Zo'n dienende rol vindt hij eigen lijk best prettig. Neem zijn kop manschap in de Amstel Gold Race van de afgelopen jaren. Het was een status tegen wil en dank. „Van de Amstel kan ik echt genieten, hoor. Ik woon nu bijna aan het parkoers, maar het was niet altijd reëel om voor een topklassering te gaan in zo'n klassieker. Ik kan tot diep in de finale mee en op een goede dag ein dig ik misschien bij de beste tien, maar Matthews kan de Amstel ge woon winnen. Dan is de keuze makkelijk te maken." In de Giro moet Kelderman pro beren Dumoulin hoog in het eind klassement te krijgen. „Bij Tom druipt de klasse er vanaf. Dan wordt er natuurlijk wat verwacht als je in Italië voor het klassement gaat rijden. Maar het deelnemers veld wordt sterk en in de Giro voor het klassement rijden is voor hem ook weer een beetje nieuw. Hij weet echter hoe hij met druk en verwachtingen om moet gaan." La chend: „Wat dat betreft kan ik veel van hem leren." 19.30 19.30 15.00 19.30 19.30 19.30 19.30 19.30 19.30 14.15 14.15 19.30 15.00 19.45 15.00 Bestel snel op pzc.nl/klassiek woensdag 18 januari 2017 De limieten voor marathon lopers in Nederland zijn al jaren voer voor hevige discussies. Ze zouden te streng zijn, komen niet transparant tot stand en verschillen van de limieten van andere disciplines. Pim Bijl Den Haag Na twee jaar van niet ingeloste verwachtingen bij Lotto-Jumbo zoekt Wilco Kelderman bij zijn nieuwe ploeg Sunweb bewust de luwte op. Met de Tour Down Under is hij begonnen aan zijn tweede wielerleven. Daan Hakkenberg Adelaide —Wilco Kelderman Dafne Schippers fotoap ITRA OF THE NETHERLANDS - PIETER JAN LEUSINK DIRIGENT Wilt u Mozarts Requiem écht beleven en ervaren wat een 'live' uitvoering met u kan doen, kom dan luisteren in prachtige historische kerken en het Concertgebouw in Amsterdam. De uitzonderlijke talenten van de ruim 50 zangers, musici en solisten o.L.v. dirigent Pieter Jan Leusink staan garant voor een uitvoering die intens, ontroerend en meeslepend zal zijn. Geniet ook van Mozarts feestelijke 'Krönungsmesse". Pure Sensatie: sopraan OLga Zinovieva met haar vertolking van Mozarts virtuoze 'Exsultate Jubilate'! Attegri's meesterwerk Miserere mei: Nadat de 13-jarige Mozart het a-capeLta hoorde in de Sixtijnse kapel in Rome, noteerde hij het werk uit zijn hoofd. Dankzij Mozart kunt u onder meer genieten van de spectaculaire hoge C's. Concertdata vr lOfeb Marekerk za llfeb Janskerk zo 12 feb Grote Kerk Leiden Utrecht Den Haag do 16 feb Dominicanenkerk Zwolle vr 17 feb Jh. Bosch Artcenter Den Bosch za 18 feb Laurenskerk Rotterdam zo 19 feb Concertgebouw Amsterdam do 23 feb Catharinakerk Eindhoven vr 24 feb Grote Kerk Alkmaar za 25 feb Concertgebouw Amsterdam zo 26 feb Concertgebouw Amsterdam vr 3 mrt Martinikerk Groningen za 4 mrt Janskerk Utrecht za 4 mrt Grote Kerk Naarden zo 5 mrt Stevenskerk Nijmegen Concertgebouwtoeslag €5,- incl. consumpties. *Alle vermelde prijzen zijn exclusief transactie- en servicekosten. Sunweb-renner Wilco Kelderman (I) in gesprek met oud-ploegmaat Enrico Battaglin. fotophotonews

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26