WZl mü BUSREIZEN 2017 Nu al veel vertrekgarantie r effeweg.nl 21 Ik zing en vertel verhalen. Zo komen de Carpenters tot leven Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 GEEN verplichte aanbetaling! —Toni Lee e werd niet ouder dan 32 en met haar overlij den verloor de pop muziek de vrouwe lijke icoon van de easy listeningmuziek. Karen Carpenter (1950-1983) en haar broer Richard (1946) vormden de Carpenters, het Amerikaanse duo dat in de jaren 70 mondiale hits had met (They long to be) Close to you, We've only just begun, Jambalaya (On the Bayou) en Yesterday once more. De zangeres overleed aan een hart stilstand als gevolg van de eetstoor nis anorexia nervosa, maar vergeten werden de Carpenters met hun kris talheldere vocalen, unieke geluid en welhaast perfect geproduceerde pla ten nooit. Toni Lee geldt als dé vertolkster van het werk van Karen Carpenter. Vocaal, maar ook uiterlijk is de Britse nagenoeg een replica van de Ameri kaanse zangeres, waaraan haar jeug dige verschijning bepaald meehelpt. Sinds half januari is zij op tournee in ons land met de voorstelling We've only just begun, vernoemd naar een van de vele Carpenterssuccessen. „Het programma is bovenal een ode aan Karen Carpenter", zegt Toni Lee. „Het is voor fans een weerzien met de fantastische zangeres die ze was en voor jongeren wellicht een ken nismaking met muziek die tot de po pulairste uit de jaren 70 behoort. De Carpenters waren goed voor de ver koop van ruim 100 miljoen platen." Als meisje, vertelt Lee, stond ze re gelmatig met haar haarborstel in de spiegel van haar kamer de nummers van het Amerikaanse duo te playbac ken. „Mijn ouders waren dol op de Carpenters. Ik ben sowieso met mu ziek opgegroeid. Mijn moeder werkte als muziekpromotor, mijn vader zat in de popgroep Vanity Fare, bekend van grote hits als Hitchin' a ride en Early in the morning. Toen mijn vader met de Beach Boys op tournee was door de VS, stuurde hij mijn moeder de Carpenterssingle Close to you uit 1970. Met een liefdesbrief erbij, die ik tot op de dag van vandaag bezit." Haar muzikaliteit lijkt derhalve verklaarbaar - de uiterlijke gelijkenis met Karen Carpenter berust op puur toeval, maar maakt haar show com pleet. Zelfs de kleding die Karen tij dens optredens en tv-programma's droeg, is met precisie nagemaakt. Ze wordt begeleid door een band die hits als Please mr. Postman, Top of the World en Rainy Days and Mondays als in de beste dagen van de Carpen ters speelt. Toch wil, stelt Lee, We've only just begun geen klakkeloze kopie zijn van de liedjes van de Carpenters. Ook het beeld van de louter lachende broer en zus dat in clips voorbijkomt, behoeft volgens haar bijstelling. „Er is ook een video te zien van Karen ten tijde van haar anorexia. Ja, die is nogal triest, maar je kunt die bepa lende fase in haar leven niet weg moffelen. Bovendien vertel ik tussen de nummers verhalen en anekdotes over de Carpenters, die het duo tot leven brengen. En niet in mijn rol van Karen. Dat zou ik oneerbiedig vinden." Nog steeds maken de Carpenters, door vijftigers en zestigers van nu ge koesterd als jeugdsentiment, veel los bij het publiek, merkt Lee. „Niet zel den zie ik mensen tijdens de show huilen. Vreugdetranen, ingegeven door nostalgie, maar evenzeer tranen van verdriet. Dat maakt Karen Car penter nog altijd los." vanaf €319,- I vanaf €319,- vanaf €329,- vanaf €379,- vanaf €799,- vanaf €549,- Minicruise Noorse Fjorden Italiaanse Bloemenrivièra Singlereis Toscane Rondreis Schotse Hooglanden woensdag 18 januari 2017 'Karen laat mensen ook nu nog huilen' Arno Gelder 44 y^l Voor speellijst: wereldtheater.com VERTREKGARANTIE m P VERTREKGARANTIE VERTREKGARANTIE 5 daagse bus- bootreis Vertrek: 3 apr, 21 aug, 1125 sep 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 17, 24, 31 mrt, 7 apr Moezel - ALL-iNCLUSIVE 8 daagse busreis Vertrek: 13 mrt, 10 apr, 8 mei, 5 jun, 3, 31 jut, 28 aug Saas Grund, Zwitserland 8 daagse busreis Vertrek: 3 feb, 10 mrt 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 15, 27 mei, 5,19 jun, 17 jut, 14, 28 aug, 21 okt 11 daagse busreis Vertrek o.a.: 5, 26 mei, 20 okt Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21