El Mundo Vrienden van Amstel in 2018 veertien keer in Ahoy 20 VINCENT LUISTERT RADIO De Engelse Toni Lee (50) treedt de komende weken op in ons land met 'We've only just begurf^^ waarin zij Karen JÊ Carpenter zingt. Haar gelijkenis Amerikaanse zanglegende mk. is meer dan /9ÈÊÊÊ treffend. Jamiroquai op North Sea Jazz Maassen regisseert Veel mensen vragen of dat niet ongemakkelijk is, maar ik vind het juist heel vertrouwd Quote van de dag Het medicijn tegen een winterdepres sie heet El Mundo. El Mundo is het antwoord op de industriemuziek die door vrijwel alle publieke en commerciële omroepen over ons wordt uitgestort. El Mundo is muziek van overal ter wereld. Ik hoor roffelende, ratelende djembé's, tabla's, sitars, accordeons, kalebassen, conga's, mbi- ra's, kortom: instrumenten waarvan de mu- zieksamenstellers van de meeste omroepen nooit van zijn leven hebben gehoord. El Mundo is Griekse wanhoop, Portugese passie, Frans gefriemel, Colombiaanse eufo rie, Roemeense fanfare, El Mundo is alles dat niet in de platte Hilversumse formats past. El Mundo is een kerntaak van de landelijke en regionale publieke omroep die zij niet uitvoert, omdat het altijd maar gaat om luis tercijfers en doelgroepen. El Mundo is niet in hokjes denken, muziek is muziek. Maker Ab de Elaas stelt het denk ik volko men intuïtief samen. „Nou, wat zullen we nu weer eens draaien", lijkt hij te denken. „Wat hebben we hier, een 73-jarige charis matische Griekse zangeres die in haar land al jaren aan de top staat, een Turkse zanger/producent die gekke disco maakt, sombere Americana, Jan van Piekeren, Maria de Fatima, toe maar, laat maar horen!" Hij presenteert met precies genoeg woor den, vanzelfsprekend, informatief, luchtig zonder leukdoenerij. De liefde voor muziek spat er van af. Op HarderwijkFM, jazeker, HarderwijkFM. Het wordt ook uitgezonden door de lokale omroepen van Deventer en Zwolle en het is uiteraard wereldwijd, het heet niet voor niets El Mundo, via internet te ontvangen. Via www.harderwijkfm.nl/luisteren/uit- zending-gemist kan je het tot in Mali of China, Mozambique of Kirgizië door de we reld laten schallen. Wereldmuziek vanuit Harderwijk, Hilver sum heeft het nakijken. Er zijn overigens meer Ab de Hazen op de lokale radio, men sen die zich geen zorgen maken over afha kende luisteraars, mensen die radio maken omdat ze vinden dat het gemaakt moet wor den. Die mensen verdienen veel meer luiste raars. woensdag 18 januari 2017 Omdat concert reeks Vrienden van Amstel Live volgend jaar 20 jaar bestaat, wordt de serie eenmalig uitge breid tot veertien concerten. Dit jaar zijn er negen concerten in Ahoy in Rotterdam. Die raakten alle ver voor aanvang uit verkocht. Om de vele fans die geen kaartje konden be machtigen in staat te stellen het jubi leum mee te vieren, komt er in 2018 een derde concert- week van vijf shows bij. In totaal is er dan ruimte voor 190.000 concert gangers. En dat zou een bezoe kersrecord zijn voor Ahoy. Het hui dige record stond op naam van Doe Maar, dat tijdens zijn eerste reünie in 2000 160.000 mensen naar het Sportpaleis in Rot terdam trok. Omdat Ahoy toen nog plaats bood aan maximaal 10.000 mensen waren daar des tijds zestien con certen voor nodig. De shows in 2018 vinden plaats op 18 t/m 22 januari, 24 t/m 29 januari en 31 januari, 1 en 2 februari. De voor verkoop begint morgen. MUZIEK Jamiroquai, Norah Jones en Jamie Lidell tre den in juli op tij dens North Sea Jazz. Met de komst van Jami roquai is de co meback van de Britse band een feit. Maandag hintte de groep al op een nieuw album. Op 1 fe bruari begint de kaartverkoop. FILM Theo Maassen debuteert in de zomer als film regisseur. De cabaretier neemt de kome die Billy op, over een buikspreker die een relatie crisis krijgt met zijn pop. De te lefilm is een sa menwerking met de NTR. —Acteur Dennis van de Ven in Veronica Magazine. Hij heeft in Smeris een relatie met zijn ex Susan Visser. El Mundo is niet wij en zij, El Mundo is wij. En weet je waar ik El Mundo tegenkwam? Reageren? vincent@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20