DEALS! LJ M 3 dgn Vechtdal 7 Kabinet aast op groot EU-bureau Overleden meisje had geen schijn van kans Samsung Galaxy A3 '16 ple iPhone 7 DEN HAAG Het ka binet gaat proberen om het Europese ge neesmiddelenbu reau naar Nederland te halen. Het Euro pean Medicines Agency (EMA) is in Londen gevestigd, maar zal moeten verhuizen omdat de Britten de Europese Unie gaan verlaten. „Het werk van het EMA mag door de Brexit niet verstoord worden", schrijven ministers Schippers van Volksgezond heid en Koenders van Buitenlandse Zaken aan de Tweede Kamer. De komst van de instel ling geeft volgens hen een impuls aan de Nederlandse ge zondheidssector. Bij het EMA werken in de Britse hoofdstad 900 medewerkers. Het houdt toezicht op medicijnen en beoordeelt of medi cijnen in de EU op de markt mogen. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cpg Wageningse Berg****3 dgn Gent (centrum) De familie van Lindsey Nga (11) blijkt al langer doelwit te zijn van vandalisme. Het meisje in Amersfoort kwam bij een brand om het leven. Vier dagen na het drama is Salina, een van de beste vriendinnen van Lindsey, nog volledig van de kaart. Het verdriet en gemis zijn zo groot, dat ze alleen nog maar stil kan zijn. Telkens pakt ze haar tele foon erbij om naar de selfies te sta ren die ze samen maakten. En de filmpjes te bekijken, waar Lindsey lachend op staat. „Ik zie hoeveel impact het op mijn dochter heeft. Ze waren zo close, ze deelden lief en leed", zegt Salina's vader. De fiets is sinds zondag Salina's dierbaarste bezit. Ze had hem vo rige zomer van Lindsey gekregen. 's Middags komt Salina terug. Nu met al haar beste vriendinne tjes uit de buurt. Ze hebben bloe men gekocht bij de bloemist. En kaartjes. En huilen. „Ik kan nog steeds maar moeilijk geloven dat we nooit meer zullen spelen in de speeltuin om de hoek", zegt vrien din Sarah. Bruut Een brandbom maakte afgelopen weekend bruut een eind aan het leven van de 11-jarige Lindsey. Ie mand gooit de bom door de voor deur naar binnen. Een desastreuze plek, blijkt. De trap naar de eerste verdieping vat meteen vlam en sluit de enige vluchtweg in de wo ning af. Twee dochters die boven liggen te slapen, kunnen geen kant meer op. Oudste dochter Linda wordt op tijd wakker en lukt het in blinde paniek via het achterraam en een uitbouw uit huis te vluch ten. Maar de jongste dochter Lind sey (11) heeft niets in de gaten. Ze ligt rustig te slapen, als een van de buurjongens wanhopig probeert het meisje te redden. Hij moet zijn heldhaftige poging staken. Er is al te veel rook. Buurtbewoners zien buiten een wanhopige Linda in pyama en op blote voeten. „Mijn zusje is nog binnen", gilt ze uit met haar hand voor haar mond. Ze kan pas wor den gered als de vlammen zijn ge doofd, zien buren Co en Cobi Oberbeek. Aangeslagen vertellen ze hun verhaal. „We werden wak ker van de sirenes van de brand- weer en de politie. Vanuit het bo venraam keken we naar de drukte die ineens bij ons in de straat was. Even later zagen wij een brand weerman het lichaam van Lindsey het huis uit dragen en op een bran card leggen. Ze heeft daar wel 20 minuten binnen gelegen." Het heeft veel impact op mijn dochter. Ze waren zo close, ze deelden lief en leed Hulpverleners zijn haar vervol gens zeker een uur aan het reani meren. Dat lijkt te helpen en in al lerijl wordt het meisje overge bracht naar het brandwondencen trum in Beverwijk, waar ze een dag later zal overlijden. Wie achter de fatale brand zit, is voor buurtbewoners een groot raadsel. Maar dat de familie al lan ger last heeft van iemand, is voor sommigen wel duidelijk. In april vorig jaar werd de blauwe Citroen Saxo van moeder Cindy in brand gestoken. Het vuur kon worden geblust voordat de auto helemaal uitbrandde. In november was het weer raak toen haar hele auto onder de zwarte verf was gespoten. „Ik zie haar nog poetsen met een bus ter- petine", zegt een buurtbewoon ster. Moeder Cindy is van Vietna mese komaf en woont ongeveer tien jaar in de straat. De eerste ja ren nog met haar Irakese partner, maar nadat die relatie na een paar jaar voorbij was, bleef ze er met haar twee dochters Linda en Lind sey in het huis wonen. Haar zoon Michael is inmiddels het huis uit. Vragen Buurtbewoners zitten vol vragen. Een vrouw die samen met haar dochter door de straat loopt, schudt haar hoofd. „Waarom heeft de zus het meisje niet meegeno men? Waar was haar moeder? Waarom duurde het zo lang tot ze bij het meisje waren?" De achter buurvrouw zegt dat het een gezin was dat erg op zichzelf was. Ze kijkt naar alle kaarsjes, knuf fels en bloemen die voor de deur in de tuin van de dichtgetimmerde woning worden neergelegd. De ra men zwart van de roet, het enige wat achter de ramen zichtbaar is zijn de shampooflesjes in de bad kamer. 4GB data (4G) 15,00 p/mnd 100 min/sms €2,00 p/mnd Toestelkrediet €22,00 p/mnd incl. diner dinsdag 17 januari 2017 SMART éénmalig bijbetalen €0 ■j 39." per maand éénmalig bijbetalen €0 17.' per maand Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 «14(1) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting 4* Fletcher De Wageningsche Berg (8,9) 3* Hotel Gravensteen (8,0) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijtbuffet Gratis parkeren en wifi /q Gratis wifi en fitness yt 5Q Gratis gebruik fitness Vwm Tip! In januari ishetSolden 1GB data 3,00 p/mnd TEI.E2 Of: onbeperkt, min/sms Brandbom niet eerste aanval op gezin Lindsey Iris van den Boom, Rachel van Kommer en Raymond Boere Amersfoort 100 min/sms Toestelkrediet 5,00 p/mnd 9,50 p/mnd Of: 100 min/sms 2,5GB: €22,50 p/mnd I Ben Scholieren leggen bloemen bij de woning van de omgeko men Lindsey. foto nico brons Moeder Lindsey's vriendin 4GB: €43 p/mnd Voor maar: Verblijf in dit uitstekende hotel midden in de natuur in het mooie Vechtdal! 2 nachten incl. ontbijt in 4* Hotel Boerderij De Gloepe (8,2) 1 keer een diner (dagschotel) Gratis parkeren, wifi, wandel- en fietsroutes Aankomsten t/m mei. Betaal pas bij aankomst!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7