Sint Jansteen opent de jacht op inbrekers Culinair en cultureel Aardenburg 6 Zeeuwse Wieier Wind Zesdaagse van start Parking bij bieb Oostburg blauwe zone L— Wielerfans gaan graag de uitdaging aan. Zeeland mag dan geen bergen hebben, zoals de Alpe d'Huez, maar Zeeland heeft wind. De wielerrou- tes lopen langs 'uitdagende' (lees: winderige) plekjes. Bovendien zijn het aparte routes, waarop wielren ners kunnen fietsen zonder anderen te hinderen of hinder van andere weggebruikers te ondervinden. Wie op één dag alle routes fietst, moet 650 kilometer wegtrappen. „Dat is voor weinigen weggelegd", zegt Patrick Vader, proj ectleider van Sport Zeeland. Wie elke dag één route fietst, moet nog altijd per dag tussen de 80 en 140 kilometer afleg gen. „Leuk voor doorgewinterde wielertoeristen, maar nog altijd best veel voor de liefhebbers die met hun gezin een weekeindje komen fietsen in Zeeland. We denken daarom ver deeld over zes weekeinden telkens een route centraal te zetten, in sa menwerking met lokale onderne mers die de route extra leuk maken met streekproducten, activiteiten of aanbiedingen. Na elke route kunnen de deelnemers een stempel krijgen en als ze alle zes de routes hebben gereden, een herinnering." De zes weekeinden zijn niet per se achter elkaar gepland. Start en finish Verdeeld over zes weekeinden telkens een route centraal zetten vinden plaats op een locatie waar Zeeland als fietsprovincie gepro moot wordt. Gedacht wordt aan in formatie over de wielerheld die zijn naam aan de route gegeven heeft, de attracties die Zeeland te bieden heeft, informatie over de andere routes, over verblijfsmogelijkheden en de relatie met andere wieier-, of culturele evenementen en Zeeuwse bezienswaardigheden. De initiatiefnemers van de Zes daagse willen rondom deze routes arrangementen ontwikkelen om ze aantrekkelijker te maken voor toe risten én voor de Zeeuwen zelf. Daarbij richten ze zich zowel op de racefietser en sportieve fietser als op e-bikers en fietsers die voor hun ple zier een rondje doen. Initiatiefne mer Sport Zeeland benaderde lokale wielercomités, organisatoren van wielerronden en ondernemers uit toerisme en horeca. Maandag 23 ja nuari worden knopen doorgehakt over de data voor de zes tochten. Vier van de Routes van de Wind dragen namen van Zeeuwse wieier- helden: Jan Raas, Jo de Roo, Keetie van Oosten-Hage en Theo Middel kamp. Ze zijn uitgezet in hun ge boortestreek. De meest uitdagende route is nummer 5: die loopt over de Deltawerken en de Zeelandbrug. Nummer 6 is genoemd naar Wouter Weyland, die in 2010 de derde Giro etappe won die in Middelburg fi nishte. In navolging van Terneuzen en Oostburg, kunnen binnenkort ook inwoners van Sint Jansteen op boevenjacht. Dat gebeurt op zater dag 18 februari door middel van het spel 'boefin de wijk'. Sociale media informeren deelnemers over de mogelijke verblijfplaats van een inbreker. Het is de bedoeling de dief te pakken, met ondersteuning van de wijkagent. Het spel begint om 14.15 uur bij gemeenschapscen trum De Warande en duurt tot uiterlijk 17.00 uur. Achterlig gende gedachte is dat bewoners met andere ogen naar hun wijk gaan kijken. Het blijkt namelijk dat bewoners het lastig vinden een verdachte situatie te herken nen en te melden bij de politie. Wie wil meespelen, kan bellen naar 0900-8844 of kan zich aan melden bij de wijkagent - die te vinden is via politie.nl/mijn- »Spel 'boefin de wijk' was eerder in Terneuzen een grootsucces buurt - of via de Facebookpagina van politieteam Zeeuws-Vlaan- deren. Het spel werd eind vorig jaar in Terneuzen gespeeld. Daar was het een groot succes. Afgelo pen weekeinde gingen inwoners van Oostburg op dievenjacht. OOSTBURG De nieuwe parkeer plaats bij de bibliotheek in Oost burg wordt een blauwe zone. Dat betekent dat bezoekers er maximaal twee uur kunnen parkeren met een parkeerschijf. De bieb verhuisde onlangs naar het Zwin College. Er werd een nieuwe parking aangelegd. Daar zetten nu te veel mensen hun auto langdurig neer. Veel van de par keerders gaan niet naar de biblio theek. Daardoor hebben biblio theekbezoekers regelmatig geen plek, waardoor ze hun auto op de weg zetten, vlakbij de ingang van de school. Dat levert gevaarlijke si tuaties op, vindt de gemeente Sluis. De parkeerschijf is straks nodig tus sen 09.00 en 16.00 uur, van maan dag tot en met zaterdag. In Aardenburg kun je cultuur op snuiven én lekker eten. Dat wil werkgroep Aardenburg Amuseert op zondag 12 februari laten zien met Aardenburg Verrast. Het idee voor Aardenburg Ver rast ontstond na een kunstmarkt in september. Daarbij werden kunst, eten en muziek gecombineerd. Op 12 februari kan er door het hele centrum een cultureel en culi nair rondje gemaakt worden. Na een gezamenlijke ontvangst om 14.00 uur is er van 15.00 tot 18.00 uur een roulerend programma op drie locaties in Aardenburg. Kleinkunst Rini Fenijn geeft een voorstelling met kleinkunst en muziek in gale rie Casa Portiera, de band Bland-it maakt muziek in de Doopsgezinde Kerk en Nico Out vertelt bij bed breakfast Inhetherenhuis over eten en drinken in de kunst. Meedoen aan het middagpro gramma kost 15 euro. Dat is inclu sief drankjes en een amuse. Drie Aardenburgse restaurants haken op het programma in en bie den om 18.00 uur een driegangen menu aan voor 20 euro. De deelne mers sluiten de dag om 20.00 uur gezamenlijk af. IN DE REGIO Take Five in Grote Kerk Taizé- avondgebed Elisabeth- parochie luidt klokken MIJN DORP, MIJN STAD Dinsdag dinsdag 17 januari 2017 Wieïerevenement zoekt de wind op De Zeeuwse Wieier Wind Zes daagse of ZWW6D: zo moet een nieuw wieïerevenement gaan heten, dat deze zomer gelan ceerd wordt. In feite gaat het om een uitwerking van de 'Routes van de Wind' die in 2015 uitge zet werden. Ondine van der Vleuten - Patrick Vader, Sport Zeeland Bob Maes Sint Jansteen Sophie Stockman Aardenburg Aanmelden voor Aardenburg Ver rast kan tot 25 januari via c.back- ere@gmail.com en na 26 januari via schiks@vodafonethuis.nl TERNEUZEN De muziekgroep 'Take Five' geeft za terdagmiddag een nieuwjaarsconcert in de Grote Kerk in Terneuzen. De groep bestaat uit vijf instrumentalis ten, onder wie twee Zeeuwse muzikan ten. Het programma is afwisselend. Zo worden populair- klassieke muziek, negro-spirituals, folkloristische mu ziek en klezmer ten gehore gebracht. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang bedraagt T 7,50 voor volwasse nen, kinderen onder de twaalf jaar mogen gratis bin nen. HENGSTDIJK Water en wijn is donderdagavond in de H. Catharinakerk het thema van het avondgebed in de stijl van Taizé. De begeleidingsgroep Laudate Dominum draagt haar steentje bij. Het avondgebed begint om 19.30 uur. Na afloop wordt, als ontmoeting, een glas wijn geschon ken. PHILIPPINE De Elisabeth-paro- chie in Philippine luidt zaterdag om 13.00 uur de klok ken voor de lande lijke actie Kerkba lans. Verschillende kerken in Neder land doen mee met de inluidactie om aandacht te vragen voor de fondsen. TERNEUZEN Bij De Vliegende Vaart wordt momenteel hard gewerkt aan de uitbreiding van de ligweide bij het zwembad. Wat tot voor kort nog tennisbaan was, wordt een plek om te zonnen. Vorig jaar, tijdens de warme zomerdagen bleek de ligweide veel te krap en moesten badgasten de handdoek binnen uitspreiden. De uitbreiding gaat ten kos ten van tennisbanen van tennisvereniging Animo. Animo houdt voldoende banen over en krijgt de gewenste verbe terde toplaag voor een aantal banen, foto peter nicolai AXEL De Halle, 09.30 uur: Wande len; 15.00 uur: Koersbal; 'f Kasteeltje, 19.00 uur: Bingo; Gregori- uscentrum, 13.30 uur: Biljarten, aero bics, jokeren, vrij kaarten; HEIKANT Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jarten, gymnastiek; 10.30 uur: Zitgym; 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 10.00 uur: Volks dansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; Rode Kruisgebouw, 13.30 uur: Repair café; KLOOSTERZANDE- WZC Antonius, 10.00 uur: Modever- koop; Binnendeur, 13.30 uur: Teken -en schilderclub, Rode Kruis; SAS VAN GENT De Statie, 10.00 uur: Senioren gym voor mannen; 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal, kaarten; SINT JANSTEEN De Warande,13.00 uur: 13.30 uur: Sjoe len; 14.00 uur: Jeu de boules; SLUISKIL Het Meu- lengat, 10.00 uur: Wandelen actieve senioren; TERNEUZEN De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; De Veste, 10.00 uur: Zitgymnastiek; 12.00 uur: Biljar- ten;13.00 uur: Bridge, handwer ken, SOOS; Toonbeeld, 9.30 uur: Tekenen /schil deren; De Hoeve, 13.00 uur]: Biljarten; 14.00 uur: Hobby club; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WALSOORDEN Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE De Kirke, 13.00 uur: Koersbal; ZUIDDORPE SOKA PLUS, 14.00 uur: Koffiemiddag; 't Kaaike, 13.00 uur: Gym. ZONNEN OP DE TENNISBAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67