Jochem kent Adwin Hoondert wil ommezwaai bij 'Dakar' geen angst in i Istanboel ft i mm. Gemeenteraad kritisch over verhuizen infocentrum naar Kennedylaan-West Zeeuwse vrouwen lopen warm voor film Fifty Shades Darker Het voorstel om maritiem informatiecentrum Het Portaal van Vlaanderen in winkelcentrum Kennedylaan-West te huisvesten valt verkeerd bij een meerderheid van de Terneuzense raad Jochem Compiet uit Hulst studeert en woont sinds Trucker uit Hoedekenskerke vindt rijden door Bolivia maar niks september in Istanboel. - Hij heeft in vier maanden tijd twee grote terroris- tische aanslagen van dichtbij meegemaakt, maar laat zich daardoor niet afschrikken. „Bang ben ik hier in Istanboel nooit. Wel op mijn hoede." Een meerderheid van de Terneu zense gemeenteraad is kritisch over de verhuizing van informatiecen trum Portaal van Vlaanderen naar het nog te bouwen winkel- en wooncentrum aan de Kennedy laan-West, aan de rand van de bin nenstad. Het Portaal moest eind vorig jaar de deuren sluiten aan de Zeevaart- weg vlakbij de Westsluis. Het on derkomen moet worden gesloopt om plaats te maken voor de Nieuwe Sluis. Een tijdelijke locatie is in beeld, bij de Oostsluis, dichterbij de Terneuzense binnenstad. Over twee jaar kan Het Portaal vervol gens naar de Kennedylaan-West, naar een vaste stek onder woonge bouw De Sluiswachter bij het ook nog te bouwen winkelcentrum Kennedy Retailpark. Het college van B en W heeft dat althans voor ogen. De planologische procedure is zelfs al gestart, maar de gemeenteraad moet nog wel daar mee instemmen. De raadscommis sie bestuur en middelen sprak er af gelopen week over. De kritiek was niet van de lucht. Piet Kentin zette namens de vrij willigers van Het Portaal de toon. Hij had een enquête gehouden on der 45 collega's, vertelde hij, en een ruime meerderheid (35) bleek te gen huisvesting aan de Kennedy laan-West. De locatie ligt naar hun idee te ver van de sluizen, ook al kan er een treintje rijden. Het bestuur van Het Portaal steunt juist het plan. Voorzitter Arie de Bode schetste de voordelen: de nieuwe stek ligt aan het water, de eigen rondvaartboot kan er af meren en de band met de binnen stad kan worden versterkt. Toch had ook hij liever een andere plek gehad, het 'oude' kantoor van Rijkswater staat bij de Oostsluis. "Maar dat wordt helaas ook gesloopt." In lijn met vrijwilliger Kentin keerde zich vervolgens een meer derheid van de raadscommissie te gen de beoogde plek. „Je stopt je Je stopt je topattractie niet weg topattractie niet weg", trokken D66, Sociaal Terneuzen en Provinciaal Belang Zeeland van leer. Zij zitten in de oppositie, maar ook regerings partijen TOP/Gemeentebelangen, CDA en PvdA waren kritisch. Ronald Lippens (CDA) pleitte voor uitstel. „We hebben nog tijd om over de vaste locatie te beslis sen." Zo'n twaalf plekken zijn al beke ken, reageerde wethouder Jack Be gijn, waarbij locaties op het slui- zencomplex zijn afgevallen met het oog op de veiligheid vanwege de passerende schepen. Hij zegde na alle kritiek wel toe met 'een re actie' te zullen komen, voordat de Terneuzense gemeenteraad op 26 januari een besluit neemt. Over de tijdelijke huisvesting moet dan ze ker beslist worden. Die moet 1 april klaar zijn. Twee raadsleden, Gerry Loof (Christenunie) en Sam Verhelst (SGP), zagen de Kennedylaan- West overigens wél zitten. Het Portaal dichterbij de binnenstad kan er volgens hen toe bijdragen dat de binding met het water wordt hersteld. .A BASTA BAZAAR ZEELAND 4 dinsdag 17 januari 2017 B pzc.nl B e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND12 B& ZEELAND 10 FOTO SLAWOMIRA KOZIENIEC 'Stop Het Portaal niet weg' Harmen van der Werf Terneuzen - D66, Sociaal Terneuzen en Provinciaal Belang Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65