Rol jeugd Kruiningen bij herdenking Ramp Geld voor vertelbank bij Kamperland is binnen Nieuwe winkels in de Goese binnenstad 7 Volgens Tom de Koning van Goes Marketing is er interesse voor nog meer panden. Met een beetje geluk wel zeven nieuwe winkels. Dat jonge mensen het nog aandurven om een fysieke winkel te beginnen, bewijzen Amanda Reijerse (22) en Rick Kole (24). Allebei openen ze binnenkort een winkel in de Korte Kerkstraat in Goes. Met ver nieuwende concepten hopen ze het hoofd boven water te houden. Daar waar ooit de taarten over de toonbank gingen - in het voorma lige pand van patisserie Van Opdorp - verkoopt Rick Kole vanaf 4 maart kleding van exclusieve merken als Alix the Label, Wanderlust en Once we were warriors. Een formule die in Kapelle al blijkt te werken. Daar opende de jonge ondernemer an derhalf jaar geleden zijn winkel Junts. „Het loopt goed", zegt hij. „Er komen ook mensen van buiten Ka pelle, vaak voor de merken die ik verkoop." Hoewel Kole zelf ook al rondliep met de gedachte ooit een tweede winkel in Goes te beginnen, zijn het de eigenaren van de merken die hem aanspoorden de stap nu al te zetten. „Zij willen graag dat hun kleding in Zeeland ook in een stad te koop is." Helemaal in de geest van de tijd wil Kole in zijn nieuwe win kel ook beleving bieden. Niet pas sen, kopen en weer wegwezen, maar rustig de tijd nemen. Klanten krijgen straks een kop thee of koffie. „Verder ga ik chocola van Chocolate Lovers verkopen", stelt de Kapelle- naar. „De opbrengst daarvan gaat naar een goed doel." Een paar deuren verderop gaat eind maart 'Bubbles' open. Het is een 'theme store', volgens eigena resse Amanda Reijerse de eerste in Nederland. De in Kloetinge woon achtige onderneemster wil haar kleding- en cadeauwinkel elke maand een heel ander uiterlijk ge ven. Steeds staat een specifiek thema centraal en wordt de winkel daarop aangepast. „Ik begin met het thema gardenparty, een tuinfeest dus. De winkel wordt aangekleed met onder meer bloemen, planten, een schommel en picknick-kleed jes. Er komen ook workshops die bij het thema passen. Daarvoor wil ik samenwerken met andere onderne mers." Ik wil graag samenwerken met andere ondernemers Tom de Koning van de stichting Goes Marketing is blij met de plan nen van de twee jonge onderne mers. Volgens hem krijgt Goes er met een beetje geluk wel zeven nieuwe winkels bij. „In de Lange Vorststraat komt een nieuwe mode zaak voor heren en ook voor het voormalige pand van parfumerie Van Biemen, dat al een paar jaar leeg staat, bestaat concrete interesse." Verder komt er volgens De Koning een winkel in het voormalige pand van The Company (Lange Vorst straat) en zoekt een delicatessen zaak uit Middelburg een stek in Goes. En dan is er ook nog katten- café Kat Schotel dat naarstig op zoek is naar een locatie in de bin nenstad. Dat er zoveel nieuwe winkels ko men, heeft volgens De Koning on der meer te maken met een pro-ac tieve benadering van ondernemers door de gemeente en Goes Marke ting. De website startjewinkelin- goes.nl draagt volgens hem ook bij aan het succes. Het is overigens niet alleen maar hosanna. Game Mania aan de Klok- straat in Goes sluit deze maand de deuren. Gifts More aan de Lange Kerkstraat houdt een opheffings uitverkoop. „Maar door de nieuwe winkels zitten we toch in de plus", stelt De Koning. „En vergeet ook Slot Oos tende niet. Dat is een aanwinst voor de binnenstad." De jeugd van Kruiningen maakt zich op voor de herdenking van de Watersnoodramp. Kinderen uit de groepen 7 en 8 van de drie basisscho len bezochten vorige week het Wa tersnoodmuseum in Ouwerkerk. Sinds 2010 worden de 58 Krui- ningse slachtoffers jaarlijks herdacht met een speciale bijeenkomst in de Johanneskerk. Vanaf dat jaar hebben schoolkinderen een belangrijke rol in de herdenking. Zo dragen ze ge dichten en de namen van hun om gekomen dorpsgenoten voor. Dit jaar zijn er voor eerst zo'n honderd kinderen naar het museum geweest. Volgens Sjaak van Loo is hiermee een langgekoesterde wens van het Comité Herdenkingen Kruinin gen in vervulling gegaan. „Naast het respect voor de mensen die ver dronken zijn is bewustwording on der de jeugd van wat er in de ramp- tijd is gebeurd een belangrijk aan dachtspunt. Omdat wij in Neder land, en in Zeeland in het bijzonder, onder zeeniveau leven, mag dit nooit vergeten worden." Aan de kinderen is gevraagd iets te maken wat bij de herdenking wordt getoond. De herdenking op woensdag 1 februari begint om 19.00 uur. Ruim zeventig donateurs wisten de afgelopen weken zo'n zevendui zend euro bijeen te brengen voor het project van Zeeuwse Ankers, camping Anna Friso en de ge meente Noord-Beveland. De crowdfundactie loopt pas over elf dagen af, dus het bedrag kan nog oplopen. Iets waar Mark van Mau- rik van camping Anna Friso stie kem op hoopt. „Het geld wat nu nog binnenkomt, willen we ge bruiken om extra belevingsele menten aan de vertelbank toe te voegen", legt hij uit. „De bank krijgt in ieder geval drie geluidsknoppen, maar we zouden graag een vierde toevoegen, speciaal voor kinderen." De drie verhalen die in ieder ge val onder de knoppen komen, zijn gerelateerd aan de geschiedenis van Noord-Beveland. De landbouw op het eiland komt aan bod, net als de geschiedenis van de inpoldering en de Deltawerken. Via panelen op de rugleuning kunnen bezoekers een luisterverhaal kiezen. Ook kunnen ze er informatie vinden over de omgeving. De productie van een vertelbank neemt ongeveer drie maanden in beslag. Van Mourik hoopt dat 'ie voor Pasen op de dijk staat. De Kamperlandse vertelbank is de vierde ankerplaats van Zeeuwse Ankers. De andere staan in Yerseke, Dreischor en Borssele. Uiteindelijk moeten er tien ankerplaatsen ko men, verspreid over de provincie. dinsdag 17 januari 2017 BE Jonge ondernemers wagen hun kans Rob Paardekam -Amanda Reijerse, Bubbles Joeri Wisse Kruiningen De benodigde 6.500 euro voor de realisatie van een vertel bank bij Kamperland is binnen. Over drie maanden moet op de dijk aan de Strandhoekweg een bank staan die een mooi uit zicht combineert met een stukje geschiedenis. Ellen Jobse Kamperland Rick Kole in zijn winkel in Kapelle. In maart opent hij een tweede vestiging in Goes, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62