II De Punt is topper op gebied van inzamelen Deepgroove Winter Sessions met Funkerman bij Beachclub Perry's 7 MARCO VAN DER WEL NIEUWE DIRECTEUR SCHOUWSE WONINGBOUWVERENIGING De nieuwe directeur van de Schouwse woningbouwvereni ging wil bouwen vooronderwijs. Op dat gebied staat veel te gebeuren. Afscheid We kunnen het en we willen het. Maar de ge meente moet er wel om vragen." Marco van der Wel, directeur van de gefuseerde woningbouwver enigingen Zeeuwland en Woon- burg, meent dat zijn organisatie een rol kan spelen bij de huisves ting van het Schouwse basisonder wijs. „Biggekerke is te klein voor een eigen school, eigenlijk ook voor een dorpshuis. We gaan daar één ac commodatie bouwen. Een dorps huis dat veertig jaar mee kan, met een schooltje voor een jaar of twin tig. Als de school ooit sluit, maken we er woningen van." Op het gebied van onderwijshuisvesting staat veel te gebeuren op Schouwen-Duive- land. Van der Wel wil daar best eens over brainstormen met wethouder Jacqueline van Burg. Marco van der Wel (44) is sinds 1 januari directeur van het nieuwe Zeeuwland. Toen werd de fusie tus sen Zeeuwland (Schouwen-Duive- land, 4000 woningen) en Woon- burg (Walcheren 2000 woningen) definitief. Van der Wel komt uit Goes, deed vwo op het Buys Ballot College en studeerde bouwkunde/vastgoedbeheer aan de Technische Universiteit Eindhoven. Hij woont in Middelburg, is ge scheiden en co-ouder van twee kin deren. Hij werkte in beleidsfuncties bij woningbouwverenigingen in Sittard, Etten-Leur en Tilburg. Van 2007 tot nu was hij directeur-be- stuurder van Woonburg. Gevraagd naar wat hij daar heeft bereikt, ant woordt Van der Wel: „Woonburg had een slechte reputatie. Dat heb ben we in een jaar of vijf weten om te zetten naar een moderne corpo- Wonen betaalbaar houden is mijn eerste doel ratie met een hoge klanttevreden heid. Ik denk dat we met elkaar iets hebben neergezet. Dat neem ik mee naar Schouwen-Duiveland." Zeeuwland en Woonburg heb ben als plattelandscorporaties al veel gemeen, vindt Van der Wel. „Verder zijn we beide gefocust op betaalbare huren en energiezuinig wonen. Wonen betaalbaar houden is mijn eerste doel. Dat kan alleen door te besparen op de bedrijfskos ten. Daarvoor was de fusie nodig. We laten de huren minder snel stijgen en verlagen ze soms zelfs. Want iemand met alleen AOW bij voorbeeld, kan geen nieuwe senio renwoning meer betalen. Een an der middel is energiebesparing. De huur wordt daardoor niet lager, maar de energienota wel. Hier gaan we fors op inzetten. Zeeuwland was daar al mee bezig. Walcherse huurders kunnen straks ook goed koop of gratis isoleren." Huurders van zowel Woonburg DECEUSTER als Zeeuwland hoeven vanaf vol gende maand niet meer naar een kantoor voor inschrijving, infor matie of om iets op te halen. Van der Wel: „Nieuw beleid is dat wij voortaan naar onze klanten toe gaan." Het kantoor van Woonburg in Koudekerke sluit en wordt ver kocht. Maar eerst verhuizen vol gende week alle Zeeuwlandmede- werkers er nog heen. Hun kantoor wordt dan verbouwd. Dat moet voor de zomer klaar zijn. Rond die tijd gaan alle vijftig medewerkers (45 fte's) vanuit Zierikzee werken. Bang voor een 'bloedgroepenstrijd' tussen de medewerkers is Van der Wel niet: „Ik leg ze niets op. Ik vraag mensen naar eikaars werk processen te kijken en voor het be ste te kiezen." Zierikzee Met het inzamelen van 3625 kleine elektrische apparaten in 2016 is kin derboerderij De Punt in Zierikzee voor de derde keer op rij door We- cycle als beste inzamelaar uitgeroe pen van alle 165 deelnemende kin derboerderijen in Nederland. De Punt doet het op meerdere fronten heel goed. Ook met de in zameling van frituurvet staat de Zierikzeese kinderboerderij met stip op één. Met de inzameling van kleding neemt De Punt op de lan delijke ranglijst van kinderboerde rijen een vijfde plaats in. Die goede score heeft deels te maken met de makkelijk bereikbare inleverplek, denkt Gors-begeleider Louis Kunst. Maar nóg belangrijker: „Mensen weten dat ze er de kinder boerderij en een goed doel mee steunen. Je krijgt een soort naams bekendheid en dat heeft een sneeuwbaleffect. Mensen komen niet alleen uit Zierikzee, maar ook uit andere dorpen langs met hun spullen." Kinderboerderijen die voor We- cycle elektrische apparaten inza melen ontvangen jaarlijks 250 euro. Als 'winnaar' krijgt De Punt nog eens een extra beloning van 250 euro uitgereikt. Deepgroove Winter Sessions: „Dik geluid, strakke verlichting en een warming dinner buffet; kortom een intense beleving", belooft or ganisator Jean-Paul Kotoun van Vibez Factory. Het succesvolle zo- merfeestje bij Beachclub Perry's aan de Brouwersdam heeft er een broertje bij. Waarom wachten tot het buiten weer aangenaam wordt, als je bin nen aan zee ook de juiste ambi ance kunt creëren, bedacht Ko toun. Zaterdag 18 februari neemt hij de proef op de som. „Kleiner en intiemer maar met dezelfde heer lijke deep, tech en house grooves." Het onbetwiste hoogtepunt van de wintereditie komt in de per soon van dj Funkerman (Ardie van Beek). Zijn muziek haalde diverse keren de hitlijsten, waaronder Speed Up en Wheels In Motion. Zijn samenwerking met DJ Hardwell en Ivan Peroti (Where Is Here Now) siert begin 2015 het de buutalbum van Hardwell, United We Are. Warming-dinner Het feest opent rond 18 uur met een 'warming-dinner', gelardeerd door dj Rowdy. Om half negen gaat het los met het Rotterdamse duo Jermaine&Clemens. Ze ston den eerder op de allereerste Deep groove in de Graanbeurs en ook op At the Harbour in Zierikzee vorig jaar waren ze erbij. Middernacht Benjamin Scott baant aanslui tend met zijn techhouse het pad naar middernacht en het laatste volle uur voor Funkerman. Toegangkaartjes zijn te koop via de website deepgroove.nl of en aan de kassa bij Perry's, Coen Honig Optiek in Zierikzee en Eetcafe Surf-Inn in Scharendijke. De mi nimumleeftijd is 21 jaar. dinsdag 17 januari 2017 Zeeuwland wil scholen bouwen Ton van den Nouweland Zierikzee A Marco van der Wel, de nieuwe directeur van Zeeuwland, kijkt rond in de Zierikzeese wijk Buzee, die door de woningbouwvereniging wordt gerenoveerd, foto ernesta verburg - Marco van der Wel, Zeeuwland Antoine de Ceuster (64) ver trekt bij woningbouwvereni ging Zeeuwland. Hij kwam daar op 1 augustus 1992 in dienst en werd in mei 2005 benoemd als directeur. De Ceuster neemt donder dagmiddag 16 februari af scheid van collega's, huur ders, leveranciers en andere relaties met een receptie in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Belangstellenden wordt ver zocht hun komst tevoren aan te melden via de website van Zeeuwland. Esme Soesman Marcel Modde Scharendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57