I De zaag gaat er in Chinese Nieuwjaar in straten Dreischor tegen resort i Bezwaren 6 Die kleine zangvogels hebben baat bij meer zicht P Ieer gelaagdheid in de be groeiing en fijne plekjes voor egels en andere die ren om te overwinteren. In het bos van Schuddebeurs gaat de zaag er stevig in. Ingrepen met een func tie, licht boswachter Wendy Janse van Staatsbosbeheer de werk zaamheden toe. Ruimte Tussen waterloop en bos worden langs het pad wat hoge bomen weggehaald, waardoor ruimte ont staat voor struiken en lagere be planting. Dat levert door de afwis seling een leuker zicht op voor de boswandelaar, die anders door een recht toe-recht aan tunnel van bo men loopt. „Daarnaast is het be kend dat vogels, zeker kleinere zangvogels, baat hebben bij een meer gelaagd bos waar je een over gang hebt van lage beplanting naar bomen. Die vogels hebben baat bij meer zicht." Bomen die gerooid worden ko men in stapels te liggen om dienst te doen als schuilplek voor over winterende dieren. „En allerlei in secten waar ook vogels weer hun voordeel mee doen." Toen jaren ge leden de iepziekte om zich heen sloeg, is het gehakte hout eveneens blijven liggen. Dat is inmiddels bijna verteerd en nu worden die stapels min of meer ververst. Aanleiding is de logeerpartij van de Taiwanese Grace, die - via de Rota- ryclub Zierikzee- onder meer een paar maanden in Dreischor ver blijft. Dat inspireerde de Droom club tot het samenstellen van een bijzonder programma: van een workshop Chinese karakters schrijven tot het instuderen van een Drakendans en van Chinees koken tot een grote draak maken. „Heel verrassend. Zoiets hebben we nooit eerder gedaan. Maar erg leuk. De activiteiten zijn voor alle leeftijden en voor ieder wat wils", zegt voorzitter Annet van Lange- raad van de Reisterse Droomclub de insteek aan. De week wordt afgetrapt op de dag dat officieel het Chinese Nieuwjaar wordt gevierd. Met een grote lawaaioptocht om Nian Shou te verdrijven, het grote beest dat zich volgens de Chinese mytholo gie schuilhoudt onder de zee of in de bergen en rond nieuwjaar te voorschijn komt om mensen aan te vallen. Aansluitend worden Chi nese geluksbanners gemaakt. En vertelt Grace in de tempel, die in de Adriaanskerk wordt ingericht, meer over het feest. Van Langeraad: „Er wordt een hoekje in de kerk in gericht als tempel. Geweldig na tuurlijk. Dat is ook wel écht Drei schor, dat zoiets kan." De culturele verschillen zijn enorm en daardoor ook zo verrassend. Als Grace straks, tijdens het feest, wat van de tem- Dat is ook wel écht Dreischor, dat zoiets kan pelrituelen laat zien hoeft het hele maal niet doodstil te zijn in de kerk. „Daar gingen wij wel van uit, maar het blijkt juist dat het een gekweb bel van jewelste is in de tempel." De Reisterse Droomclub ver zorgt jaarlijks een aantal culturele en sportieve uitjes en activiteiten voor de jeugd van het dorp, onder meer om iedereen de gelegenheid te geven met van alles en nog wat kennis te maken. Tijdens de Chi nese feestweek zijn leden en niet- leden en alle leeftijden welkom om mee te doen. De afsluiting is zater dag 4 februari. Tegen het project Brouwersei land hebben 172 mensen en in stanties bezwaar ingediend. Ricardo de Winter van de ge meente Schouwen-Duiveland duikt in de dikke stapel ziens wijzen. Hij gaat ze de komende weken allemaal lezen. Althans, 45 ervan. Want de rest is alle maal van elkaar gekopieerd, heeft de projectleider al gecon stateerd. „Het zou kunnen dat ze allemaal van de surfers afkom stig zijn. Maar inhoudelijk kan ik niets kwijt over de zienswijzen." Alle bezwaarmakers krijgen antwoord. Die antwoorden wor den de komende weken gefor muleerd en aan de gemeente raad voorgelegd. De gemeente kan aan de hand van de inge diende zienswijzen besluiten of nader onderzoek nodig is naar Brouwerseiland. Mocht dat niet zo zijn, dan neemt de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland op don derdag 20 april het definitieve besluit over het bouwproject aan de Grevelingen. Dan is het het alleen nog maar mogelijk het project Brouwers eiland terug te draaien via de Raad van State. IN DE REGIO Prinsessen- middag Pubquiz Europese Unie Circulaire economie MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 17 januari 2017 SD Sinds een dikke week wordt elke dag hard gewerkt in het Schuddebeurse bos., fotoernestaverburg Esme Soesman Schuddebeurs -Boswachter Wendy Het Chinese Nieuwjaar, ook wel Lentefeest genoemd, is de al lerbelangrijkste feestdag in China. En dit jaar ook een beetje in Dreischor. Daar is het Chinese Nieuwjaar, op zaterdag 28 januari, het startschot voor een week boordevol Chinese activiteiten. Initiatiefnemer is de Reisterse Droomclub. Esme Soesman Dreischor Annet van Langeraad, voorzitter Reisterse Droomclub Wendy Wagenmakers Scharendijke ZIERIKZEE De Vakantie Bijbel Club in Zierikzee houdt woensdag 25 januari een prinses- senmiddag. De activiteit is be doeld voor meisjes van groep 1 tot en met 4. Zij mogen deze middag om 14.00 uur in een prinsessenjurk naar het kerkplein aan Zevengetijstraat 6 in Zierikzee komen. Daar gaan ze samen knutselen en zingen en wordt hen een bijbelver haal verteld. Deel name is gratis. De prinsessenmiddag duurt tot 16.00 uur, ouders kunnen bin nenlopen vanaf 15.30 uur. VLISSINGEN Het Cinecafé in Vlissingen houdt op donderdagavond 19 januari een pubquiz over de Europese Unie. De quiz duurt van 20.00 tot 22.30 uur. Inschrijven kan op www.europa- quiz.nl. Deelname is gratis. MIDDELBURG Switch, Scalda en het Groene Brein Roots houden op 19 januari een pre sentatie over hoe Zeeland een circu laire economie kan worden. De presen tatie vindt plaats bij Scalda ZEP, gele gen aan het Podium 15 in Middelburg. In een circulaire economie gaan grondstoffen in kringlopen door het systeem. De bijeen komst begint om 15.00 uur. GOES In jeugdcentrum Goese Polder wordt zaterdag een rap-avond gehouden. Naast optredens van Glotsz en dj Rafya uit Goes en Mastah D uit Zierikzee (foto), zal Soufiane Edyani zijn nummers ten gehore brengen. De zaal gaat om 20.00 uur open en sluit om 23.30 uur. Alleen jongeren van twaalf tot en met zeventien jaar mogen naar binnen. De entree aan de deur bedraagt vijf euro, kaarten in de voorverkoop bij jeugdcentrum Goese Polder kosten vier euro. foto ronald den dekker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-22.00 uur: Repetitieavond Mu ziek Apollo Brass band, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Koersbal en soos, 20.00- 22.00 uur: Toneel groep Ygenweizen, 20.00-23.00 uur: Toneel WIK; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba dansen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartver eniging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 10.00- 12.00 uur: Verkoop expositie van bij zondere pop-up boeken en minia tuurschoentjes van Harrods; Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.15- 15.00 uur: Gym voor Ouderen, 15.15- 16.45 uur; Koersbal, ZIERIKZEE FIZI, 14.00 uur: Le Fils de Jean; Her vormd Kerkcentrum aan Havenplein, 14.00 uur: Spelle tjesmiddag Senio ren Vereniging Schouwen-Duive land; Nieuwe Kerk, 19.45 uur: Repetitie Chr. Gem. Eilanden koor; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming van de Toren; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 18.45- 20.00 uur: Yoga door Marianne van de Haak; RAP-AVOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56