li,,-, 4 Gezond zijn en blijven, opvoeden; we zijn er elke dag mee bezig. Welke lessen leerde u van het leven en zou u aan anderen willen overdragen? Vandaag Sewan Neesan en Ard Bakvis uit Almelo. Hun twee dochters maken het gezin compleet. Daten op internet kan tot iets moois leiden Sewan: „We hebben elkaar ontmoet via internet. Nee, ik was niet wan hopig op zoek naar een man. Ik was gewoon nieuwsgierig, maar het klikte meteen met Ard. We bleken heel erg op één lijn te zitten en veel dezelfde interesses te hebben." Ard: „Ik was dertig en dacht: als ik kinderen wil, moet ik niet nog vijf of zes jaar vrijgezel blijven. Ik vond het tijd om aan een serieuze relatie te denken." Sewan: „We raakten meteen enorm verliefd. We wisten allebei al heel snel: dit is het. We zaten zomaar zes uur op een dag te kletsen met elkaar. Op een gegeven moment wilden we elkaar ook in het echt zien. Dat was hartstikke gezellig. Wat ik zo leuk aan hem vind, is zijn doortastend heid. Ard is niet afwachtend, hij is duidelijk." De familie is heilig Sewan: „Ik ben van Armeense af komst en in Irak geboren. Sadam Hoessein was in die tijd nog aan de macht. In 1980, ik was toen twee jaar, zijn we vertrokken. Mijn vader moest voor medische behandeling naar het buitenland en wij zijn met hem meegegaan. We kwamen terecht in Almelo. In de Armeense cultuur is familie het allerbelangrijkste, meer nog dan in Nederland. Familie is heilig bij ons. We zijn heel hecht, laten elkaar niet in de steek. Minstens één keer per week, op zondag, gaan we op bezoek bij onze ouders. Dat is altijd heel gezellig met z'n allen." Ard: „Vanwege jouw familie ben ik van Den Haag naar Almelo verhuisd. Toen we besloten om te gaan samen wonen, waren er drie opties. We konden naar Den Haag, maar dat zag Sewan niet zo zitten. Zij woonde toen in Amsterdam, maar als Hage nees heb ik niks met die stad. Dus werd het Almelo, dichtbij haar ou ders. Voordeel is ook dat je voor een huis hier twee keer zoveel waar voor je geld krijgt als in de Randstad. Ik heb mijn baan op een internationale school opgezegd en heb hier ander werk kunnen vinden. Dat bevalt prima. Een van mijn hobby's is toe ren in mijn nu bijna klassieke Lancia. In de Randstad sta je al gauw in de file, hier in Twente kun je echt kilo meters maken. Inmiddels wonen mijn ouders ook dichtbij. Ze zijn net gepensioneerd en zijn verhuisd van Den Haag naar Duitsland, net over de grens bij Enschede. Ze willen hun kleinkinderen wat vaker zien." Vier het leven met dans Sewan: „Voor mijn familie was het geen enkel probleem dat ik een rela tie heb met een niet-Armeense man. Ik ben daarin niet de enige in het gezin. Twee van mijn drie broers zijn getrouwd met een Nederlandse Je zou Ard een man uit vervlogen tijden kunnen noemen DE FAMILIE vrouw. Een aantal jaren geleden was zoiets misschien nog een issue bin nen de Armeense gemeenschap, maar nu niet meer. Ard lijkt trou wens wel buitenlands bloed te heb ben. Hij gaat anders met mensen om dan veel andere Nederlanders. Ard is heel respectvol en enorm geïnteres seerd in de mensen om hem heen. Hij is een man met normen en waar den, geen hork. Je zou hem iemand uit vervlogen tijden kunnen noe men." Ard: „Ik doe het op mijn manier. Ik ben niet iemand die staat te schreeu wen. Ik luister, wil graag weten hoe anderen denken en leven, kijk wat er privé bij iemand speelt. Of er ver schillen zijn tussen onze culturen? Valt mee. Jouw broers en zus zijn be hoorlijk vernederlandst. Ik heb wél gemerkt dat het er op een Armeens feestje heel anders aan toe gaat. Dan sen is de basis, de hele avond wordt er gedanst. Dat is dé manier om iets te vieren. Ik heb me daar eerst in moeten verdiepen. Van huis uit ben ik helemaal geen superdanser en ik ben ook niet zo uitbundig. Toch heb ik op onze bruiloft meer op de dans vloer gestaan dan in mijn hele leven daarvoor. Dat heb ik dus geleerd." Sewan: „Ik vind dat onze culturen niet zo verschillen. We hebben een vergelijkbare christelijke achter grond. Armeniërs zijn temperament voller, expressiever en fysieker. Ook in de omgang met kinderen: het is dansen, springen, gek doen en knuf felen. Nederlanders kijken wat dat betreft meer de kat uit de boom." Ard: „Onze kinderen krijgen een dinsdag 17 januari 2017 Armeens temperament en waarden van vroeger Marco Krijnsen 44 —Sewan Neesan 'ïj A Sewan Neesan (39), marketing communicatie adviseur A Ard Bakvis (37), manager bij elektronicabedrijf A Lara (2) A Lynn (1) A Lynn (links) en Lara krijgen een Neder landse opvoeding, „met het beste uit de Armeense cultuur." FOTO'S EMIEL MUIJDERMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46