Anko van Hoepen 9 kun je voor 23 kinderen iets bete kenen, als directeur kun je indirect van betekenis zijn voor veel meer leerlingen. Als bestuurder van de Alpha Scholengroep kwam ik op grotere afstand te staan van de klas, en nu bij de PO-raad sta ik er nóg verder van af. Mijn werk moet over kinderen blijven gaan. Als ik dat niet meer kan uitleggen, dan stop ik ermee. Dat ik steeds iets meer wil, heeft ook met mijn ge loof te maken. Ik wil mijn talenten niet vermorsen. Ik geloof dat dat goed is. En als het niet lukt, dan gaat vanzelf de deur dicht." een openbare school. Ik wil ook dat kinderen goed onderwijs kun nen volgen, ongeacht waar ze wo nen, of op welke school ze zitten. En die kwaliteit kun je in een krimpgebied als Zeeland alleen maar bieden als je samenwerkt." „Ja, één van mijn grootste frustra ties is wat gebeurd is in de ge meente Borsele. Met zó veel scho len en dalende leerlingenaantal- Schoolbesturen moeten meer het belang van de eigen organisatie loslaten len, moet je het realiteitsbesef hebben dat er een gezamenlijk plan nodig is. De scholen van de Alpha Scholengroep liggen te ver uit elkaar, dus we moesten samen werken met andere scholen. Dat is niet gelukt, omdat sommige schoolbesturen niet wilden. Daar door zijn scholen met elkaar gaan concurreren." „Ik vind dat we in Zeeland nog niet veel stappen vooruit gezet hebben in het antwoord op de be- volkingskrimp, terwijl het onaf wendbaar is dat scholen steeds kleiner worden. Misschien is een onderwijsautoriteit opnieuw no dig, zoals we die al eerder in Zee land hadden, maar ik vind eigen lijk dat schoolbesturen het zelf moeten oplossen. Ze moeten meer het belang van de eigen organisa tie loslaten, en kijken naar het be lang van ouders en leerlingen." „Wat in Borsele niet gelukt is, is wel gelukt in Wolphaartsdijk (sa menwerkingsschool Het Samen spel, waar openbaar en christelijk onderwijs gegeven wordt, red.). Daar hebben we iets fantastisch neergezet. Als we niets gedaan hadden, hadden kinderen óf al leen openbaar onderwijs kunnen volgen, óf alleen christelijk onder wijs. En nu kan het allebei. Het is gelukt om twee besturen samen te laten werken. Geen ouder is weg gelopen, en het personeel is trots op die school. Waanzinnig. PASPOORT PZC ONLINE ALS THE 1975 NU TIJDENS MN EXAMENS IS: IK WORDZOBOOS dinsdag 17 januari 2017 PC •V iets te kiezen hebben' Bij uw voordracht bij de PO-raad werd u een 'verbinder' genoemd. U heeft zich in Zeeland veel in gezet voor samenwerking tus sen basisscholen. U bent bij voorbeeld één van de initiatief nemers van de Coöperatie Pri mair Onderwijs Zeeland, waarin de meeste basisscholen verte genwoordigd zijn. Waarom ge looft u zo in samenwerking? „Ik ben een groot voorstander van diversiteit en keuzevrijheid in het onderwijs. Ouders moeten kun nen kiezen voor een school die past bij hun opvoedingsstijl en le vensovertuiging. Als ouders voor christelijk onderwijs kiezen, dan moet het een bewuste keuze zijn en niet alleen omdat het de enige basisschool in het dorp is. Dat geldt ook voor een vrije school of U bent daarbij vast tegen muren opgelopen. - Anko van Hoepen, PO-Raad Wat had u graag nog in Zeeland willen bereiken? Waar bent u trots op? Anko van Hoepen bij de Graaf Jan van Nassau School in Vlis- singen. Het is de school waar zijn moeder vroeger werkte. „Dat heeft me gevormd. Ik zag wat voor creatief vak het is en dat je fantastische dingen kunt doen." FOTO LEX DE MEESTER Naam Anko van Hoepen Leeftijd: 44 Woonplaats: Vlissingen Opleiding: vwo, hbo-studie tot leerkracht in het basisonder wijs, afgestudeerd als master of science op de Tias Nimbas Business School. Loopbaan: werkte als leer kracht en intern begeleider op verschillende basisscholen op de Bevelanden. Was directeur van basisschool 't Honk in Ka- pelle. Sinds 2007 lid van het college van bestuur van Alpha Scholengroep (15 christelijke basisscholen op de Bevelan den). Was de afgelopen jaren actief in verschillende com missies en werkgroepen, onder meer op het gebied van bevolkingskrimp. Begint op 1 februari als vicevoorzitter van de PO-raad.-raad. Nevenfuncties: lid van de raad van toezicht van de ZB en ambassadeur van het Plat form Muziekonderwijs. Privé: getrouwd en vader van een zoon (19) en een dochter (16). UW REACTIE De Zeeuwse oud-premier Jan Peter Balkenende heeft in Capelle aan den IJssel een nieuwe villa ge kocht op een afgesloten resort. „Zo zie ja maar dat een tijdje politicus zijn je geen windeieren legt...", merkt Karei Nuks op. "En wij maar ploeteren. Maar ja hij heeft er hard voor ge werkt toch", zegt Marus van Nieuwkerk. W. Goud zwaard vindt dat ze niet zo jaloers moeten doen: „Wat een zieke en misgunnende reacties allemaal. De een heeft nu eenmaal meer ta lenten dan de ander en je kunt deze man toch niet kwalijk nemen dat hij daar gebruik van maakt?" TWITTER martha @bordersivan De tour van The 1975 door Europa wordt voorlopig uit gesteld wegens 'onvoor ziene omstandigheden'. De Britse rockband zou op 31 januari in Afas Live op treden. Nieuwe tourdata worden in de komende 48 uur bekend gemaakt, meldt platenlabel Dirty Hit Re cords op Twitter. Onder tussen houdt Martha haar hart vast... De vierkoppige band bracht in februari een nieuw album uit. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Dit is de nieuwe miljoe nenvilla van Jan Peter Bal kenende 2. Zeeuwse jeugd lacht zich gek 3. Bewoners Bloemenbuurt snappen de politie niet 4. Schoenwinkel neemt jarig Middelburg op de hak 5. Inval FIOD bij Damen Shipyards Gorichem Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37