Middelburg houdt vast aan bedrijventerrein Celstraf tegen duo geëist 6 i Informatie over veiligheidsregio te mager «M In de toekomst zorgt hij ervoor dat de gemeenteraad wel alle informa tie krijgt. Desnoods wijkt hij af van de afspraken die worden gemaakt door het Algemeen Bestuur van de VRZ. Als hij vindt dat informatie geheim moet blijven zal Bergmann toch 'mijn gemeenteraad informe ren, desnoods vertrouwelijk', zei hij tijdens de speciale raadsvergade ring. Problemen De fracties van SP en D66 hadden om die bijeenkomst gevraagd om dat ze vinden dat de raad onnodig lang niets te horen kreeg over de problemen die spelen bij de VRZ. Jeroen van Dijen (SP) herinnerde eraan dat precies een jaar geleden de Commissie Demmers aan de slag ging om de problemen in kaart te brengen. De toenmalige burgemeester van Vlissingen leverde maart vorig jaar haar rapport in dat vervolgens ge heim werd gehouden door het be stuur van de VRZ. Pas door publi caties in deze krant, eind juni, hoor den de raadsleden over de proble men rond vooral het functioneren van directeur Gerrie Ruijs. Alleen de SP steunde de motie waarin het vertrouwen in Bergmann werd opgezegd Bergmann hield vol dat het echt de bedoeling was om de gemeente raden eind juni alle informatie te geven. Maar door de publicatie in deze krant 'stonden we voor een voldongen feit'. Van Dijen merkte op dat hij het wel heel vreemd vindt dat die brief die toen klaar lag, nooit is verstuurd naar de gemeen teraden. En hij stelde ook klip en klaar dat het bestuur en dan vooral voorzitter Jan Lonink (Terneuzen) 'feitelijke onwaarheden en onjuist heden heeft verspreid'. Bergmann ging niet in op die be schuldigingen maar herhaalde wel 'dat het anders had moeten lopen'. Ook zei hij dat in verband met de zorgvuldigheid richting de klok kenluiders en het personeel er door het bestuur zo voorzichtig is gehan deld. Motie De raad nam genoegen met de woorden van de burgemeester. Wel liet ze via een unaniem aangeno men motie weten dat Bergmann als VRZ-bestuurslid 'onvoldoende alert is geweest' op het informeren van de Middelburgse gemeente raad. Alleen de drie leden van de SP steunden een eigen motie waarin het vertrouwen in Bergmann als VRZ-bestuurder werd opgezegd. Voor die motie in stemming kwam waarschuwde Bergmann dat hij als burgemeester op zou stappen als een meerderheid die motie aan zou nemen. Het Middelburgse college van B en W laat die onderbouwing nu ma ken. Het gemeentebestuur heeft herhaaldelijk aangegeven dat Mid delburgse en Bevelandse bedrijven belangstelling hebben voor de Trekdijk. Maar zolang de gemeen ten erover steggelen, laten zij zich niet betrekken in deze 'politieke discussie', stellen B en W. Uit de onderbouwing moet ook blijken hoe de Trekdijk - langs de A58 aan de kant van Nieuw- en Sint Joosland - zich verhoudt tot de prognose van de behoefte aan be drijventerreinen die is gemaakt door het adviesbureau Stee. Vol gens dat bureau is op Walcheren de komende tien jaar 26 hectare grond nodig voor bedrijven. Het plan Trekdijk omvat volgens B en W18 hectare. Daarmee legt Middelburg toch geen claim op het overgrote deel van de behoefte aan bedrijfs- grond op Walcheren, schrijven B en W in antwoord op vragen van de LPM. Vlissingen bezit nu zeventig procent van de voorraad bedrijven terreinen en wil nog twee nieuwe terreinen aanleggen. Vlissingen heeft zelf berekend dat zij dan in vijftig procent van de voorspelde vraag voorziet, schrijft het college van Middelburg. De andere helft kan dan verkocht worden door Middelburg en Veere. Eerst moeten de drie gemeenten het eens worden over een gemeen schappelijke visie op bedrijventer reinen. Daarin moet ook overeen stemming zijn over de Trekdijk, an ders kan dat plan niet eens ontwik- keld worden. Een grondprijs is er daarom nog niet. Middelburg houdt wel vast aan de Trekdijk, om dat de gemeenteraad dat heeft op genomen in het Actieplan Grond bedrijf. Ermee stoppen, de grond afwaarderen naar landbouwgrond en het verlies nemen, zoals de LPM voorstelt, kost 6,8 miljoen euro. oktober vorig jaar een leuk ver jaardagsfeestje had moeten wor den, draaide uit op een zaak voor de rechtbank in Middel burg. Daar werd tegen de 33-jarige Souburger J. den T. een celstraf van negen maanden geëist, waarvan vier voorwaardelijk en tegen de 27-jarige Vlissingse S. M. naast een taakstraf van 120 uur een celstraf van 90 dagen, waarvan 87 voorwaardelijk, ge ëist. M. vierde haar verjaardag en kwam er achter dat een goede kennis mogelijk geld, maar in ie der geval drugs van Den T. had gestolen. De drugs had Den T. zolang bij de vrouw achtergela ten. Om 'de dief tot een beken tenis te bewegen had ze Den T. en een andere kennis voor die dag uitgenodigd om voor inti midatie te zorgen. Het slachtof fer zei dat hij onder meer was bedreigd gestompt en geslagen. Uiteindelijk verliet het slachtof fer zonder bekentenis in mini male kledij de woning en wer den Den T. en de vrouw later opgepakt. Tijdens de behande ling van de zaak ontkende het duo de mishandelingen en be dreigingen, uitgezonderd een paar klapjes die DenT. had uit gedeeld. Uitspraak 30 januari. IN DE REGIO Wandeltocht Pubquiz Europese Unie Route naar circulaire economie 17IS! MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 17 januari 2017 WA Bergmann gaat diep door het stof Burgemeester Harald Bergmann ging gisteravond diep door het stof. Hij erkende dat de Middel burgse gemeenteraad door hem en door het bestuur van de Vei ligheidsregio Zeeland (VRZ) on voldoende is geïnformeerd over de problemen die daar speel den. Emile Calon Middelburg Middelburg moet met bewijzen komen dat het geplande bedrij venterrein Trekdijk nodig is om in een behoefte bij ondernemers te voorzien. Vlissingen eist zo'n onderbouwing, omdat de buur gemeente ervan uitgaat dat de Vlissingse terreinen al voorzien in de Walcherse vraag naar be- drijfsgrond. Maurits Sep Middelburg Trekdijk is volgens Mid delburg 18 hectare groot MIDDELBURG Wat op die 6e VLISSINGEN Wandelsportvereni ging Willen is Kun nen organiseert een wandeltocht op za terdag 21 januari in Vlissingen. Deelnemers kunnen zich inschrijven voor 5,10,15, 20 en 30 kilometer. In schrijven kan in clubhuis Ons Plekje, Falckstraat 4 in Vlissingen. Het in schrijfgeld bedraagt drie euro en leden van een wandel- bond betalen twee euro. Voor wande laars die 20 of 30 kilometer lopen is de starttijd tussen 08.00 en 09.00 uur. Voor de overige af standen is de start- tijd tussen 09.00 en 12.00 uur. VLISSINGEN Het Cinecafé in Vlissingen houdt op donderdagavond 19 januari een pubquiz over de Europese Unie. De quiz duurt van 20.00 tot 22.30 uur. Het wordt een avondvullende pub quiz vol vragen over onder meer ge schiedenis, sport, eten en drinken, aardrijkskunde, mu ziek, film en meer. Uiteraard vormt Eu ropa de rode draad tussen de vragen. Inschrijven kan op www.europaquiz.nl. Deelname is gratis. MIDDELBURG Switch, Scalda en het Groene Brein Roots houden op 19 januari een pre sentatie over hoe Zeeland een circu laire economie kan worden. De presentatie vindt plaats bij Scalda ZEP, gele gen aan het Podium 15 in Middelburg. In een circulaire economie gaan grondstoffen in kringlopen door het systeem. De bijeen komst begint om 15.00 uur. REUZEJACHT VERLAAT VLISSINGEN a B""!l («•'UW 3 4 -"L VLISSINGEN Het grootste jacht dat Amels ooit heeft ge bouwd, Here comes the sun, is gisterochtend de sluis van Vlissingen uitgevaren. Het jacht van 83 meter lang is in no vember opgeleverd, maar de eigenaar heeft het schip pas gisteren laten ophalen door zijn personeel, www.pzc.nl/video AAGTEKERKE Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00- 16.30 uur - Soos voor senioren GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur - Soosmiddag met koffiedrinken, biljar ten, kaarten, sjoelen en bingo; 18.30- 19.30 uur - Activi teitenavond jeugd natuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur - Middag voor sociaal con tact, waar gehand werkt wordt MIDDELBURG Archiefcafé Zeeuws Archief, 09.00-17.00 uur - Expositie over toerisme op Wal cheren; Plein voor ZB, 16.00 uur - Maand van de Spiri tualiteit, met inlei ding in filosofie en meditatie; Klove niersdoelen, 19.30 uur - Auteur Özcan Akyol is te gast bij HZ Cult; Kousteen- sedijk 7,19.30-21.30 uur - Alpinist en fo tograaf Frank Hus- slage presenteert zijn reisverslagen; Cinema Middelburg, 20.00 uur-Verto ning 'De Kinderen van juf Kief OOSTKAPELLE Schoolstraat 4, 14.00-15.30 uur- Tabletcafé SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30- 22.00 uur - Senio renvolleybal voor mannen VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur- Handwerkcafé VLISSINGEN Ter Reede, 10.00- 12.00 uur - Start Workshop 'Kunst en Cultuur' voor 55- plussers; 14.00 uur - Tabletcafé; Gym zaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur - Kleuter- gym VROUWENPOLDER PKN-Dorpskerk, 19.30-20.15 uur - Gebedsbijeen komst in het kader van gebedsweek WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur - Soos voor senioren met o.a. koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34