Vissers hekelen promotie schar 5 112 NIEUWS Gevaarlijke scharenslijper Scooterrijdster aangereden Opgepakt op bouwplaats We zijn overrom peld door wat ons is overkomen", lacht Koudeker kenaar Peter Goossens. Herfst vorig jaar besloot de weduwnaar met nog vier Zeeu wen te polsen of er mensen in Zeeland te porren waren voor een gezelligheidsvereniging voor we duwen en weduwnaars: Collega's Zeeland, naar Brabants voorbeeld. Zaterdag 4 februari komen er ze ventig bij elkaar in de Goederen loods in Goes. Dat wordt de eerste kennisma king van de nieuwe vereniging. „Ik kreeg in december ineens veel kerstwensen, ik heb geen idee van wie. Dat zie ik straks in de Goede renloods", verheugt Goossens zich. Er hebben 120 mensen die hun vrouw of man verloren gereageerd op het idee van een vereniging waar iedereen in zijn eentje naar toe gaat, omdat iedereen zijn partner kwijt is. Het alleenzijn door verlies kan een mens snel afsnijden van ge liefde bezigheden, weet Goossens: „Ik heb nog een hond, maar ga in je eentje eens een strandwandeling maken? Dat doe je niet gauw. Op vakantie eet ik alleen in een restau rant, maar vanuit huis? Dan is er niets aan." Een beroep doen op je vriendenkring, die vaak uit echtpa ren bestaat, heeft zijn beperkingen. „Bij deze vereniging weet iedereen wat je doorgemaakt hebt. Het is vei lig, beschut, er is herkenning en saamhorigheid. Het is zo veel waard als je dingen kunt delen. Een vrouw schreef al drie jaar op zoek te zijn naar zo'n vereniging. Gewoon. Voor een kopje koffie in de stad. Er meldde zich iemand die zijn part ner vier weken eerder verloor. Som mige mensen willen gelijk dóór in het leven. Dat is persoonlijk. Goossens verloor zijn vrouw in juni vorig jaar. Op zoek naar een Niet omdat er iets mis is met schar, maar omdat de actie van de door het ministerie van Economi sche Zaken gefinancierde Good Fish Foundation ruikt naar recht vaardiging van de aanlandplicht ofwel de 'discardban'. Vanaf 2019 mogen vissers geen bijvangst meer overboord kieperen. Ze moeten alle vis aan land brengen, ook bijvangst, ook als die onder maats is. De Noordzeevissers ver zetten zich tegen de aanland plicht. Een onnodige maatregel, vinden ze, want het is slecht voor zowel de visstand als de vogels die op zee hun voedsel zoeken. Onder het motto 'stop de ver spilling', koop bijvangst' promoot Good Fish Foundation, bekend van de Viswijzer, nu bijvangstvis als de schar. VisNed en de actie groep Eendracht Maakt Kracht onder aanvoering van Job Schot uit Tholen zetten er grote vraagte kens bij, blijkt uit een verhaal op Visserijnieuws. Ten eerste omdat de sector met de rijksoverheid overlegt over het quotumvrij ma ken van schar, zodat die buiten de aanlandplicht valt. Juist kleine schar en ook schol vormen de hoofdmoot van de ongewenste bijvangsten, stellen de vissers. Verder vinden ze de promotie actie merkwaardig. Ondermaatse, gequoteerde Vergeten vis' zoals de schar mag niet op het bord van de consument belanden. Dat ver biedt de wet. Dat soort vis moet worden vernietigd. "MAAK KENNIS MET DE ERFENIS VAN AMADEUS" Zeventig weduwen en weduwnaars maken kennis met een nieuwe vereniging. Niet voor nieuwe partners, wel voor uitstapjes en begrip. manier om sociaal actief te blijven, kwam hij de Brabantse Collega's te gen. De afstand tot Den Bosch ver hinderde een lidmaatschap daar. „Kort na mij meldde een vrouw uit Burgh-Haamstede zich ook bij de Brabantse Collega's. We kwamen in contact en toen is de bal gaan rol len." Met nog een Schouwenaar, een Bevelander en een Vlissingse trekt Goossens de kar, maar er moet een echt bestuur komen. „Uit Zeeuws-Vlaanderen komen maar moeilijk aanmeldingen. Een vrouw daar twijfelde heel erg. Ze zei dat 'ze de dingen daar toch even anders doen'." Maar dat is zo in alle Zeeuwse streken, vindt hij. De behoefte is groot. „Tegen de kerstdagen kreeg ik verzoe ken van mensen om alvast de adressen van de aanmelders bekend te maken, maar dat zou niet zorgvuldig zijn. Mensen zien enorm op tegen die feestdagen. Daarna gaat iedereen weer aan het werk en naar school. Je voelt je overbodig. Of het vijfde wiel aan de wagen." Straks kan iedereen te lefoonnummers uitwisselen of whatsappgroepen maken om een biljartje te leggen of samen naar de markt te gaan. De website komt binnenkort in de lucht en wordt vooral een afsprakenplaats. Let wel: niet voor nieuwe partners, wel voor uitstapjes. Aanmelden: pgoossens@zee- landnet.nl dinsdag 17 januari 2017 OVEZANDE Twee vrouwen zijn woensdag in Ovezande en Kwadendamme bena deeld door een scharenslij per. De man belde aan en deed zich voor als werkne mer van een bedrijf. Toen er betaald moest worden, griste hij al het geld uit de portemonnee. Bij een an dere vrouw werd de prijs telkens hoger. Uiteindelijk moest de vrouw een enorm hoog bedrag betalen voor het werk. De politie advi seert op te letten voordat mensen zaken doen met verkopers aan de deur. MIDDELBURG Een scoo terrijdster is gisteren ge wond geraakt toen ze werd aangereden door een auto in Middelburg. Ze moest worden behandeld door het personeel van een am bulance, maar ze hoefde niet mee naar het zieken huis. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de krui sing van de Tromboneweg en het Mortierepad. De au tomobilist bleef ongedeerd. FOTO RICARDO KIEVIT VLISSINGEN Drie achttien jarige jongens uit Grijps- kerke en Middelburg zijn zondag rond 18.20 uur aan gehouden op een bouw plaats aan de Vrijgang in Vlissingen. Het terrein is omheind en niet toeganke lijk voor onbevoegden. Een getuige meldde dat hij drie mensen had zien lopen en dat hij geluiden hoorde die erop leken dat er dingen vernield werden. Meerdere agenten en een hondenge leider gingen op de mel ding af. Na de waarschu wing dat de hond ingezet zou worden als de ver dachten zich niet zouden melden, trad de eerste ver dachte al naar voren. Daarna kozen ook de twee anderen eieren voor hun geld. De jongens zijn over gebracht naar het politie bureau. Tegen hen wordt proces-verbaal opgemaakt. Claudia Sondervan Koudekerke De Noordzeevissers kielhalen de promotie van 'bijvangstvis' als de schar. Frank Balkenende Vlissingen Wilt u Mozarts Requiem écht beleven en ervaren wat een 'live' uitvoering met u kan doen, kom dan luisteren in prachtige historische kerken en het Concertgebouw in Amsterdam. De uitzonderlijke talenten van de ruim 50 zangers, musici en solisten o.l.v. dirigent Pieter Jan Leusink staan garant voor een uitvoering die intens, ontroerend en meeslepend zal zijn. vr lOfeb Marekerk Leiden 19.30 za llfeb Janskerk Utrecht 19.30 zo 12feb Grote Kerk Den Haag 15.00 do 16feb Dominicanenkerk Zwolle 19.30 vr 17 feb Jh. Bosch Artcenter Den Bosch 19.30 za 18feb Laurenskerk Rotterdam 19.30 zo 19 feb Concertgebouw Amsterdam 19.30 do 23 feb Catharinakerk Eindhoven 19.30 vr 24 feb Grote Kerk Alkmaar 19.30 za 25 feb Concertgebouw Amsterdam 14.15 zo 26 feb Concertgebouw Amsterdam 14.15 vr 3 mrt Martinikerk Groningen 19.30 za 4 mrt Janskerk Utrecht 15.00 za 4 mrt Grote Kerk Naarden 19.45 zo 5 mrt Stevenskerk Nijmegen 15.00 Concertgebouwtoeslag €5,- incl. consumpties. Bestel snel op pzc.nl/klassiek *Alle vermelde prijzen zijn exclusief transactie- en servicekosten. ■4 Peter Goossens met airdale terrier Sanne: „Ik heb nog een hond, maar een strandwandeling of een terrasje pakken in je eentje? Dat doe je niet gauw." foto's lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33