unnekoeke Dosis speed voor een olifant nodig Relatief weinig bedrijven erbij Facebook blokkeert pagina City of Dance 2 ERNST JAN ROZENDAAL AAMTAL J0M6E COMA&RIMKERS BLIJFT TOEMEMEN Column r M partijleider Lodewijk As- ^^cher er eentje hebben ge- m pioefd? Voorzitter Hans Spek man natuurlijk wel, je ziet in één oogopslag dat hij een zoetekauw is. Die heeft vast een flinke greep gedaan in een van de 6oo dozen met Zeeuwse tunnelkoekjes die de Terneuzense wethouder Cees Liefting zaterdag meenam naar het partijcongres van de PvdA in Utrecht. Minister van Financiën Jeroen Dijsselbloem daarentegen, die heeft zich er waarschijnlijk in verslikt. De tunnelbuisjes van patisserie Verduijn uit Breskens vielen na melijk zo in smaak bij de sociaal democraten dat 56 procent van de congresgangers een aanpassing van het partijprogramma steunde waarin wordt verklaard dat de Westerscheldetunnel tolvrij moet worden. Mocht Dijsselbloem na de verkiezingen van 15 maart op nieuw de schatkist gaan beheren - wat onwaarschijnlijk is - en mocht de PvdA dit punt dan in het re geerakkoord krijgen - wat onwaar schijnlijk is - en mocht de Tweede Kamer dat dan in meerderheid overnemen - wat onwaarschijnlijk is - dan is er ongeveer een half miljard euro nodig om het te beta len. Dat is een bitterkoekje waarop elke minister van Financiën zijn tanden zou stukbijten. Nou zijn er verkiezingsprogram ma's waar wel gekkere dingen in staan. Wat te denken van de PW die de motorrijtuigenbelasting wil halveren? Gaat niet gebeuren, denk ik, maar ja, dat dacht ik ook van de Brexit en van de verkiezing van Donald Trump. Een tolvrije Westerscheldetunnel schaar ik in dezelfde categorie. Het is een sym pathiek idee, dat erin gaat als koek, maar zou je van een partij als de PvdA niet verwachten dat ze uit leggen waarom dat niet kan? Als Liefting echt denkt dat de tol eer der wordt afgeschaft, verkoopt hij kletskoek. Wie was ook alweer die PvdA'er die er voor pleitte het eerlijke ver haal te vertellen? O ja, ik weet het alweer. Dat was Diederik Samsom, die onlangs door zijn eigen leden is weggestemd. Tolvrije tunnel is een sympathiek idee, dat erin gaat als koek DESTELLING Vandaag: Tolvrije tunnel is verkiezingspraat Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters fc>E TAXI voor pim is er Gamers gezocht voor kunstproject BovanScheyenin voor Kamerzetel Ook Van Scheyen werkt aan project VLISSINGEN Van Hoepen neemt afscheid van Alpha Een olifantendosis. Dat woord ge bruikte de 23-jarige J.H. uit de ge meente Borsele gisteren om aan te geven hoeveel harddrugs hij per dag gebruikte: vijftien gram speed. De voorzitter van de Middelburgse rechtbank toonde zich heel ver baasd dat het mogelijk is een derge lijke hoeveelheid te gebruiken. „Als ik dat zou doen zou ik dood zijn." H. knikte: „Ja, dan zou u inderdaad dood zijn." Volgens de man is hij een mate loze gebruiker. „Ook toen ik nog aan de coke was." Hij verscheen gis teren voor de rechtbank omdat de reclassering vreesde dat het snel af gelopen zou zijn met hem als er niet op de een of andere manier werd ingegrepen. Officier van jus titie Gunnar van der Hofstede gaf ook aan dat hij voor het eerst in zijn carrière om humanitaire redenen iemand voor de rechtbank daagde. „Want anders gaat hij dood, kreeg ik als waarschuwing te horen." Inmiddels gaat het weer een stuk beter met deman uit Borsele. Dat komt vooral door zijn familie die hem opvangt en begeleidt. De peri ode van mateloos drugsgebruik was vooral toen hij in zijn auto leefde en er niemand naar hem omkeek. H. is een bekende van justitie. Hij werd twee jaar geleden veroordeeld voor het plegen van een mislukte overval op een buurtwinkel in 's Gravenpolder. Hij was destijds zo verslaafd dat hij daar geld wilde ro ven. Na het uitzitten van zijn straf kwam hij terecht in de psychiatri sche instelling De Mare bij Halste ren. Daar kwam hij weer volop in Voor het eerst daag ik iemand voor de rechtbank om humanitare redenen contact met drugs en dealers en sinds die tijd gebruikte hij weer volop. Omdat het nu goed gaat met de man vroeg de officier van justitie om hem geen straf meer op te leg gen en ervoor te zorgen dat zijn fa milie toezicht op hem uit kan oefe nen. De rechtbank ging daarmee akkoord. Zeeland heeft de laagste werkloos heid, maar tegelijkertijd komen er minder nieuwe bedrijven bij dan elders in het land. Vorig jaar groeide het aantal bedrijven met 2,2 procent. Daarmee vormde Zeeland samen met Friesland de hekken sluiter. Alle andere provincies de den het beter. Noord-Holland is de koploper van 2016. Daar nam het aantal bedrijven met 3,9 procent toe. Ook Gelderland en Zuid-Hol land (3,5 procent) zijn 'booming'. Nederland groeide eind 2016 naar een recordaantal van 1.832.812 on dernemingen. Zeeland telt mo menteel ruim 27.000 bedrijven. Vo rig jaar groeide de regionale econo mie met 1,9 procent. Dit jaar koelt de economie af. Er wordt 1,4 pro cent groei voorspeld. Dat kan zijn weerslag hebben op het aantal nieuwe ondernemingen. Zeeland heeft hoge verwachtingen van de bouw van de windparken op zee, zoals vestiging van onderhoudsbe drijven in de haven van Vlissingen. Waarschijnlijk profiteert de pro vincie daar vooral vanaf 2018 van. Ineens was-ie weg, de Facebookpa- gina van City of Dance Festival. In clusief de ruim 12.000 likes. „Ter wijl wij net wilden beginnen met de kaartverkoop. Via Facebook", zucht Martin Priem, organisator van het Middelburgse dance-eve- nement. Waarom Facebook in de cember de pagina verwijderde, weet Priem nog steeds niet. „We zetten er niks vreemds op en we hebben de regels niet overtreden. Via via hebben we contact kunnen krijgen met de enige vertegenwoor diger van Facebook in Nederland. Ook die zag geen probleem en stuurde een mail naar het kantoor in de VS. Hij dacht dat het wel goed zou komen, maar nee dus. We wa ren onze pagina echt kwijt en dat is nou net ons belangrijkste promo tiemiddel." Daarom is vorige week een nieuwe Facebookpagina aange maakt: City of Dance weekend. Die heeft alweer ruim duizend likes. Priem hoopt dat dat er snel meer zullen worden. Via deze pagina wordt informatie gedeeld over de komende editie op 14,15 en 16 juli. dinsdag 17 januari 2017 PP"Ü*Ë Reageer op pzc.nl Gisteren: Waarschuwing voor lachgas is overdreven 710 reacties MIDDELBURG Het Centrum Beeldende Kunst Zeeland (CBK) zoekt vier gamers voor het kunstproject FA- QADE 2017 in Middelburg (14 juli t/m 4 novem ber). Eén van de kunste naars, Ed Fornieles uit het Verenigd Konink rijk, wil voor zijn installa tie een game spelen met vier inwoners van Middel burg. De uitkomst van deze game zal verwerkt worden in zijn installatie. Aanmelden graag vóór 19 januari via: info@cbkzeeland.nl. VLISSINGEN Bo van Scheyen (50) uit Vlissingen is kandidaat voor een Kamerzetel voor de partij Nieuwe Wegen, de partij die Jacques Monasch op richtte na zijn vertrek uit de PvdA. Gisteren werd bekendgemaakt dat Al fred Oosenbrug (56) en niet Monasch lijsttrekker wordt. Van Scheyen is de enige Zeeuw op de kan didatenlijst. Ze staat op plaats 14. Van Scheyen was eerde actief voor D66. BIJ NADER INZIEN Ook Bo van Scheyen is initiatiefnemer van het project Standplaats Hed- wige. Over een onderdeel van dat project stond za terdag een artikel in deze krant - kunstenaars lieten daarbij hun licht schijnen op de polder. In het arti kel werden alleen regis seur Marjan van den Bos en filmmaker Joop Men- ting als trekkers van het project genoemd. Van Scheyen is onder andere beheerder van de web site en fotograaf. Anko van Hoepen uit Vlissingen neemt mor gen afscheid van de Alpha Scholengroep. Hij is inmiddels al bezig met zijn nieuwe baan in Utrecht als vicevoorzit- ter van de PO-raad, de landelijke sectororgani satie voor het basison derwijs. I Zeeland 8 Een inwoner van de gemeente Borsele vertelt voor de rechter- bank dat hij dagelijks vijftien gram speed gebruikte. Emile Calon Middelburg -Gunnar van der Hofstede, officier van justitie Frank Balkenende Vlissingen Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2