Jochem kent Adwin Hoondert wil ommezwaai bij 'Dakar' geen angst in i Istanboel It i Wielerevenement zoekt wind op Zeeuwse vrouwen lopen warm voor film Fifty Shades Darker Zeeuwse Wieier Wind Zesdaagse gaat deze zomer van start Zes Routes van de Wind bieden fietsers alle ruimte. Een route is tussen de 80 en 140 kilometer lang. Zeeland heeft geen bergen, maar wel veel wind. Jochem Compiet uit Hulst studeert en woont sinds Trucker uit Hoedekenskerke vindt rijden door Bolivia maar niks september in Istanboel. - Hij heeft in vier maanden tijd twee grote terroris- tische aanslagen van dichtbij meegemaakt, maar laat zich daardoor niet afschrikken. „Bang ben ik hier in Istanboel nooit. Wel op mijn hoede." De Zeeuwse Wieier Wind Zes daagse of ZWW6D: zo moet een nieuw wielerevenement gaan he ten, dat deze zomer gelanceerd wordt. In feite gaat het om een uit werking van de 'Routes van de Wind' die in 2015 uitgezet werden. Wielerfans gaan graag de uitda ging aan. Zeeland mag dan geen bergen hebben, zoals de Alpe d'Huez, maar Zeeland heeft wind. De wielerroutes lopen langs 'uitda gende' (lees: winderige) plekjes. Bovendien zijn het aparte routes, waarop wielrenners kunnen fietsen zonder anderen te hinderen of hin der van andere weggebruikers te ondervinden. Wie op één dag alle routes fietst, moet 650 kilometer wegtrappen. „Dat is voor weinigen weggelegd", zegt Patrick Vader, projectleider van Sport Zeeland. Wie elke dag één route fietst, moet nog altijd per dag tussen de 80 en 140 kilometer afleggen. „Leuk voor doorgewin terde wielertoeristen, maar nog al tijd best veel voor de liefhebbers die met hun gezin een weekeindje ko men fietsen in Zeeland. We denken daarom verdeeld over zes weekein den telkens een route centraal te zetten, in samenwerking met lo kale ondernemers die de route ex tra leuk maken met streekproduc ten, activiteiten of aanbiedingen. Na elke route kunnen de deelne mers een stempel krijgen en als ze alle zes de routes hebben gereden, een herinnering." De zes weekeinden zijn niet per se achter elkaar gepland. Start en fi nish vinden plaats op een locatie waar Zeeland als fietsprovincie ge promoot wordt. Gedacht wordt aan informatie over de wielerheld die zijn naam aan de route gegeven heeft, de attracties die Zeeland te bieden heeft, informatie over de andere routes, over verblijfsmoge lijkheden en de relatie met andere wieier-, of culturele evenementen en Zeeuwse bezienswaardighe den. De initiatiefnemers van de Zes- Verdeeld over zes weekeinden telkens een route centraal zetten daagse willen rondom deze routes arrangementen ontwikkelen om ze aantrekkelijker te maken voor toeristen én voor de Zeeuwen zelf. Daarbij richten ze zich zowel op de racefietser en sportieve fietser als op e-bikers en fietsers die puur voor hun plezier een rondje doen. Initiatiefnemer Sport Zeeland be naderde daarvoor lokale wielerco- mités organisatoren van be staande wielerronden en onderne mers uit toerisme en horeca. Maandag 23 januari worden kno pen doorgehakt over de exacte data voor de zes toertochten, die gere den worden onder de 'roepnaam' ZWW6D. Vier van de Routes van de Wind dragen namen van Zeeuwse wie- Ierhelden: Jan Raas, Jo de Roo, Kee- tie van Oosten-Hage en Theo Mid delkamp. Ze zijn uitgezet in hun geboortestreek. De meest uitda gende route is nummer 5: die loopt over de Deltawerken en de Zee- landbrug. Nummer 6 is genoemd naar Wouter Weyland, die in 2010 de derde Giro-etappe won die in Middelburg finishte. Voor meer in formatie: routes.vvvzeeland.nl ZEELAND 4 dinsdag 17 januari 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND12 B& ZEELAND 10 FOTO SLAWOMIRA KOZIENIEC Ondine van der Vleuten - Patrick Vader, Sport Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29