Jeugdspelers moeten steeds vaker het antwoord zijn bij PSV 24 Debuut Louis van Gaal (65) denkt niet dat hij ooit nog De kans lijkt nu echt levensgroot dat Louis van Gaal definitief stopt. Dat zei de trainer gisteravond tijdens een galadiner in Scheveningen, waar hij een oeuvreprijs ontving. Truus wil al langer dat wij samen gaan genieten van het leven Kort Bottas volgt Rosberg op De overgang van Valtteri Bottas (foto) in de Formule 1 naar kampioensteam Mercedes is rond. De 27-jarige Fin volgt de gestopte we reldkampioen Nico Rosberg op. Bottas reed vier seizoenen voor Williams, dat in Felipe Massa een vervanger heeft gevonden. Marathon op natuurijs lonkt De kans is groot dat vanavond de eerste ma rathon op natuurijs van 2017 wordt verre den. Volgens schaatsbond KNSB vindt die dan plaats in Haaksbergen of Arnhem. De verwachting is dat in de ochtend nadere be slissingen worden genomen. Koopwoede China ingeperkt De Chinese voetbalbond neemt maatrege len om de 'koopwoede' van de kapitaal krachtige clubs uit het land in te perken. Vanaf komend seizoen mogen de ploegen uit de Chinese Super League per wedstrijd bijvoorbeeld slechts drie buitenlandse spe lers gebruiken, twee minder dan nu. Verbij laat NK sprint schieten Kai Verbij (foto) heeft zich afgemeld voor de NK sprint van dit weekeinde in Thialf. De Europees kampioen kiest een andere voor bereiding op de WK afstanden en WK sprint van volgende maand. Douwe de Vries ontbreekt op de NK allround, dat tegelijker tijd wordt gehouden. Ook hij verkiest een andere voorbereiding op de WK afstanden. Flitsen Breuken Remise f r is een hoop ge- beurd in mijn pri- véleven de laatste .tijd. Mijn schoon- l zoon is kort voor kerst overleden, en 3 januari ook mijn jongste zus, die het dichtste bij mij stond. Dan ga je nog eens éxtra nadenken. De kans is nu écht groot dat ik definitief stop. Truus heeft al langer de voorkeur dat wij samen gaan genieten van het le ven. En ik denk dat ze gelijk heeft." Met die woorden neemt Louis van Gaal deze maandagavond in het Circustheater van Schevenin gen een prijs in ontvangst. Het is een oeuvreaward, hem toebedeeld vanuit de Nederlandse overheid en het bedrijfsleven in het kader van de jaarlijkse Big Improvement Day (BID). Die wordt vandaag ge houden. Het is een dag waarop wordt gevierd dat er ook veel goed gaat in Nederland. Een dag waarop de top van het bedrijfsleven, de overheid en wetenschap brain stormt over ideeën en innovaties die het land nóg verder kunnen helpen. Innoveren Van Gaal is in zijn vak bij uitstek iemand van innoveren, vernieu wen, vooruitkijken. Ook nu, voor een gehoor van zo'n 70 man, lan ceert hij een idee voor een andere aanpak van de verlenging van wedstrijden. Daarover staks meer. Maar als actief trainer-coach komt het eindpunt nu in zicht. Waar droom je nog van, wil BID-organi- sator Ralph van Hessen weten bij de prijsuitreiking? Van Gaal: „Ei genlijk is er sowieso niets meer dat overblijft. Geen diepe brandende ambitie, want alles wat ik wilde is bereikt. Ik kan elke dag aan de slag als ik wil. Maar in alle landen waar ik wilde werken, heb ik een club getraind en ik heb een groot toer nooi gedaan met Oranje. Ik wilde na het WK al stoppen, maar in En geland was ik nog niet geweest." China, zegt hij dan, dat blijft zo'n beetje over. Daar ligt een aan bod om de hele opzet van het Chi nese voetbal te reorganiseren. Hij heeft natuurlijk al eens de kar ge trokken van een masterplan, voor het Nederlandse voetbal (rond de eeuwwisseling, red.). „Daar zijn kampioenschappen op gewonnen en het is de basis geweest voor een tweede en derde plaats van Oranje bij een WK. China heb ik nog niet gedaan. Ze bieden bedragen, 50 miljoen euro salaris is daar geen probleem. Maar geld is geen drijf veer en Truus vindt niet dat ik naar China moet gaan. En dat denk ik ook, nog los van alle droevige privé-omstandigheden." Sabbatical Het wil niet zeggen dat Van Gaal het voetbal al los laat tijdens het sabbatical-year waarvan hij mo menteel geniet. Hij zit vaak voor de tv, volgt de titelstrijd in de ere divisie en de prestaties van zijn oude clubs. Hij ziet hoe José Mou- rinho voorlopig ook zesde staat met Manchester United, hij ziet Pep Guardiola worstelen. „Het fascinerende aan het En gelse voetbal, en tegelijk ook het moeilijke is de combinatie die je er hebt", zegt Van Gaal nu, terugkij kend. „Elke ploeg, of het nou een topclub is uit de Premier League of een modale ploeg uit de lagere di visies, gaat als de brandweer. Ie dereen speelt 90 minuten lang met een enorme drive en spirit en tegelijkertijd is er ook nog altijd druk op de bal. Die combinatie, die heb je echt in geen enkel ander land. Guardiola merkt dat nu ook. Antonio Conté, die heeft er als nieuwkomer in Engeland iets op gevonden. Die is bij Chelsea met drie verdedigers gaan spelen, in een systeem waartegen het altijd moeilijk voetballen is. Daarom probeerde ik dat ook uit bij United, maar je moet er wel de spelers voor hebben." Verlenging En dan is er nog zijn innovatieve idee voor het voetbal, waartoe hij vanavond wordt uitgedaagd. „Ik zou wel iets weten om de verlen ging bij wedstrijden aantrekkelij ker te maken. En ook in te korten, want in zijn huidige opzet vind ik hem te veel van het goede voor spelers die al zoveel moeten geven. Haal elke keer na een minuut bij beide teams iemand van het veld. Dan worden spelers en coaches ge dwongen na te denken. En laat zo'n verlenging dan maar 15 minu ten duren. Ik garandeer je dat er binnen die tijd dan altijd een be slissing valt." Geen enkele clubbestuurder straalde wanhoop uit en in Eindho ven gelooft men dat de derde lands titel op rij een haalbare zaak is. „Wij gaan er nog altijd vol voor", liet trai ner Phillip Cocu optekenen. Veel fans die op het bescheiden feestje waren afgekomen, hoopten ook op transfernieuws. Ze moeten het doen met de melding dat de club de contracten van de jeugdige talenten Dante Rigo (18) en Sam Lammers (29) heeft opengebroken en verlengd. Investeringen voor de toekomst, waar de barometer voor de korte termijn nu juist onweer voorspelt, nu PSV acht punten ach ter staat op Feyenoord. Of het huidige materiaal dit jaar volstaat voor de titel, is zeer twijfel achtig, maar technisch manager Marcel Brands hoopt dat hij trans- W PSV verlengt contracten van talenten Dante Rigo en Sam Lammers fervragen steeds vaker een jeugd speler in het antwoord kan betrek ken. PSV wil de komende jaren een echte opleidingsclub worden. Op jaarbasis gaat er nu al 5 miljoen euro naar de jeugdhoek. Bovendien komt er een verbouwing aan die een eenmalige kostenpost van 7 miljoen euro vormt. In de afgelopen jaren bleek alleen Steven Bergwijn een geschikte speler om veel speel tijd in de A-ploeg te pakken. Alge meen directeur Toon Gerbrands: „Je ziet bij een club als FC Barcelona ook dat het ongeveer zes jaar heeft geduurd voordat een echte financi ële impuls in de voetbalacademie leidde tot bruikbare spelers voor het eerste elftal." Quote van de dag 'Ik word gewoon bij het grofvuil gezet' dinsdag 17 januari 2017 AUTOSPORT SCHAATSEN VOETBAL SCHAATSEN Richèl Hogenkamp komt niet in actie bij de wedstrijd in de Fed Cup in en tegen Wit-Rus- land op 11 en 12 februari. De tennisster heeft nog steeds last van een polsblessure Pelle Clement is succesvol geopereerd aan beide liezen. Naar verluidt kan de Ajax- aanvaller (20) in maart weer in actie komen. Schaatser Sven Kramer is door de stich ting Nederlandse Sport Pers uitgeroepen tot de Sportpersoonlijkheid van het jaar 2016. De veelvoudig wereldkampioen is de opvol ger van Formule 1-coureur Max Verstappen. 'Brandende Ryan Babel heeft gisteren zijn debuut ge maakt voor Besiktas. De van Deportivo La Coruna over gekomen aan valler speelde 79 minuten in het uitduel met Osmanlispor (0-2). Bij de thuisclub deed Adam Maher 75 minuten mee. l De Belgische veldrijder Toon Aerts mist het WK in Luxem burg. De Euro pees kampioen heeft zondag bij een val in Italië twee breuken opgelopen, in zijn linkersleutelbeen en schouder. 3 Anish Giri heeft voor de derde keer op rij remise gespeeld bij het schaaktoernooi van Wijk aan Zee. Na 41 zetten eindigde het duel met Radoslav Vojtaszek in de derde ronde in een gelijkspel. Maarten Wijffels Den Haag —Louis van Gaal De nieuwjaarsreceptie van PSV viel bij toeval op de meest depri merende dag van het jaar, maar bij de club had niemand daar een boodschap aan. Rik Elfrink Eindhoven —Judoka Juul Franssen is woedend dat ze uit de nationale selectie is gezet en haar A-status bij NOC*NSF heeft verloren omdat ze gedeeltelijk in Rotterdam traint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24