II 17 Samsung-baas wordt verdacht Inval bij Damen Shipyards IMF blijft licht optimistisch Graceland Graceland Graceland Graceland Graceland Graceland Wallonië worden hakken gedragen De consument denkt al lang niet meer in twee of vier seizoenen music BRILLEN heeft geleerd van eerdere crises, zegt Bons. „In de jaren 90 waren we niet voorbereid op de komst van nieuwe discounters als Bristol, Sca- pino en Schoenenreus. VanHaren bleef qua prijs te lang in het mid densegment hangen. In 2000 zijn we grondig gereorganiseerd. We zijn sneller gaan produceren, net als de grote kledingketens. In onze winkels staan voortdurend nieuwe modellen. Je moet wel, want consu menten denken al lang niet meer in twee of vier seizoenen. En grote kledingketens als Zara, H&M en Primark verkopen steeds meer schoenen. Je kunt vraagtekens zet ten bij hun kwaliteit of pasvorm, maar die jonge meiden kijken ge woon: dat laarsje past leuk bij m'n nieuwe jurkje, dat neem ik mee." De schoenenbranche is behoorlijk conservatief, aldus Bons. „In Italië, hét schoenenland, zijn er leveran ciers die in de zomer twee maanden vakantie houden. Dat kan niet, je moet snel kunnen schakelen en meegaan met de laatste mode trends." Die trends zijn in België anders dan in Nederland. De collectie in de nieuwe winkels wordt daarom wat aangepast, zegt Buelens. „Dat draait niet alleen om die centimeter die Nederlanders groter zijn. In Wallo nië worden bijvoorbeeld hogere hakken gedragen. Nederlanders lo pen massaler achter dezelfde trends aan. Belgen zijn individualisti- scher." van de failliete ketens werden met enorme kortingen op de markt ge dumpt. Daar zijn mensen toch ge voelig voor. De meeste ketens heb ben bovendien vrij snel weer een doorstart gemaakt. Zo is Dolcis overgenomen door Nelson, Scapino door Ziengs en Manfield door Sa- cha. Familiebedrijven die heel goed weten wat schoenenretail is." Crises Hoe dan wel te verklaren is dat de malaise in de winkelstraten vanHa- ren minder hard trof? Het bedrijf dinsdag 17 januari 2017 SEOUL De speciale aankla ger van Zuid-Korea heeft om de arrestatie van Samsung-topman Jay Y. Lee gevraagd. Hij wordt verdacht van omkoping, verduistering en betrok kenheid in een groot cor ruptieschandaal dat de po sitie van president Park doet wankelen. Lee zou 36 miljoen dollar aan steek penningen hebben betaald aan een vriend van Park. GORINCHEM De fiscale opsporingsdienst FIOD heeft vrijdag een inval ge daan bij scheepsbouwer Damen Shipyards in Gorin- chem. Dat heeft een woordvoerder van Damen gisteren bevestigd. Het gaat om een onderzoek naar buitenlandse corrup tie. Damen Shipyard heeft wereldwijd circa 9.000 werknemers. Het bedrijf is actief in 34 landen. music imB De Italiaanse brillenma ker Luxottica (Ray-Ban) wil fuseren met Essilor van de Varilux-glazen. De brillengigant zou 46 mil jard euro waard worden. WASHINGTON De wereld economie toont verbete ring na de matige groei van vorig jaar. Maar het is vol gens het Internationaal Monetair Fonds nog ondui delijk of die lijn kan worden doorgetrokken als de nieuwe Amerikaanse presi dent Donald Trump aan de macht is. In een gisteren gepubliceerd rapport houdt het fonds vast aan de prognoses van het afgelo pen najaar. Die wijzen op een aantrekkende econo mische groei, dankzij een flinke comeback van opko mende economieën en aanhoudend herstel in Europa en de VS. —Directeur Krein Bons Directeur België Bie Buelens Directeuren Krein Brons (I) en Bie Buelens (r) willen 50 tot 70 winkels openen in België. FOTO KOEN VERHEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17