Halina Reijn €199, 15 Ontdek de Tiroler Alpen! Ik voelde me volmaakt met hem verbonden. Met deze kunstenaar \r I rgens op een trooste loos vliegveld in Rus land strandden mijn regisseur Ivo van I Hove en ik jaren gele den toen ik La voix humaine had gespeeld en we door moesten rei zen naar Brussel om daar Ingmar Bergmans Cries and Whispers af te maken. Ik herinner me nog hoe hij zich op een viezige barkruk installeerde, in een unheimische snackbar vol ongure types. Hij haalde een gigantisch pak papier uit zijn tas en ging lekker aan de slag voor zijn volgende project, een zes uur durende voorstelling gebaseerd op twee stukken van Tsjechov, bewerkt door Tom La- noye. tegenover hem terwijl hij met vlijmscherp geslepen potlood netjes aantekeningen maakte in de kantlijn van het meer dan 6oo pagina's tellende script. In die desolate snackbar ontsproot weer een of ander geniaal concept aan zijn brein. Zijn oeverloze passie, energie en werktempo waren toen al verbijsterend. Hij bestelde smerige koffie voor ons, greep af en toe mijn arm maar sprak bijna niet, maar ik voelde me volmaakt met hem verbonden. Met deze kunstenaar, dit genie, mijn vader, mijn inspirator en mijn artistieke echtgenoot. wereldster. Tijdens een sponsor event voor Toneelgroep Amster dam heb ik me verstopt in een hoek wanneer een mooi meisje met lang, zwart haar op me af komt. Ze zou zo weggelopen kunnen zijn uit een horrorfilm van een of andere Japanse film maker. „I just wanted to tell you..." uit Oxford, die zo ongeveer haar hele studie aan Ivo heeft gewijd. Maar het zou net zo goed het meisje uit China kunnen zijn dat al de hele week op de eerste rij zit tijdens The Fountainhead. Of de jongen uit IJsland die elke stap van Ivo volgt, of de mensen uit Parijs die ons achterna reizen zo dat ze iedere versie van iedere voorstelling een aantal keer kun nen zien. Hoogopgeleide grou pies zijn het, intellectuele obses- sievelingen die vinden dat het theater dat hij maakt de wereld kan veranderen. Het afgelopen anderhalfjaar heeft Ivo werkelijk alles gewon nen wat er te winnen valt als het om toneel gaat. Een paar Tony Awards, de IJ-prijs, de Vlaamse CultuurPrijs, Commandeur in de Kroonorde, een stapel Britse en Franse prijzen, jury-, pers- en publieksprijzen en natuurlijk last but not least: hij werd ereburger van zijn geboortedorp Ham. als iemand in een of andere speech de optelsom van zijn ab surde succes benoemt, maar over het algemeen lijkt hij onaange daan door de bewonderende hys terie om hem heen. Over het al gemeen zit hij, ieder uur dat hij niet repeteert aan een voorstel ling of vergadert met de leiding van Toneelgroep Amsterdam, met een vlijmscherp geslepen potlood als een brave schooljon gen of toegewijde monnik unieke concepten uit te werken voor een volgend toneelproject. Welnee, zegt het Voedingscen trum. Leer kinderen groente, vlees en vette vis te eten. Daar zit alles in wat ze nodig hebben. En een peuter leren eten betekent dat de spinazie soms tegen het plafond vliegt. „Het is te makkelijk om te zeggen: geef ze maar verrijkte peu termelk om mogelijke tekorten te voorkomen, want daar zitten in ie der geval goede voedingstoffen in. Het is een schijnoplossing", vindt voedingsexpert Astrid Postma van het Voedingscentrum. Jazeker. Het advies van de Ge zondheidsraad is om tot 4 jaar da gelijks to microgram vitamine D te geven. Volgens de kinderartsen doet slechts 30 procent van de ou ders dat en daarom is de peuter- melk zo goed. Dat percentage klopt niet, zegt het RIVM. Uit het RIVM-onderzoek blijkt dat twee derde van de peuters dagelijks een vitamine D supplement krijgt. Er zit genoeg ijzer in vlees en groente. Het belangrijkste is dat kinderen gevarieerd eten. Gewoon met de pot mee-eten dus. „De nuance is uit de discussie. In principe heeft het Voedingscen trum gelijk. Natuurlijk moet je je kind gezond voeden en vitamine D geven. De realiteit is anders. Niet alle kinderen krijgen vita mine D, dat blijkt gewoon uit ons bloedonderzoek. En peuters voe den kan een heel ingewikkelde aangelegenheid zijn. Veel kinde ren hebben geen zin in groente. Probeer het toch, maar als het niet lukt, kan een kleine hoeveelheid peutermelk een oplossing zijn." „Dr. Brus stelde in zijn kliniek bij veel peuters vast dat zij ijzertekort hadden en benaderde Nutricia met de onderzoeksvraag of peu termelk een gunstig effect zou kunnen hebben op dit ijzertekort. We hebben elkaar gevonden, maar Nutricia had geen enkele invloed op de uitkomsten", zegt professor Ruurd van Elburg, Chief Scientific Officer bij Nutricia Research. Frank Brus zegt dat het onderzoek nooit was gepubliceerd door The American Journal of Clinical Nu trition als het niet volledig onaf hankelijk was. Brus: „Nutricia was medefmancier, maar geen mede onderzoeker. Dergelijk onderzoek kost honderdduizenden euro's. De overheid heeft weinig geld voor dat onderzoek, dus kan het alleen met private financiering." Astrid Postma: „Blijf het aanbie den. Denk niet na de derde keer: mijn kind lust dit niet. Maak het eens anders klaar. Geef een com pliment als een kind een hapje neemt." Vanaf p.p. 16/04-03/06 199,- 239,- 04/06-17/06 219,- 279,- 18/06-01/07 199,- 239,- 02/07-08/07 219,- 279,- 09/07-12/08 239,- 299,- 13/08-14/10 219,- 279,- 15/10-28/10 199,- 239,- Éipharosreizen Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl Exclusieve Lezersreis 6-of8-daagse More Inclusive, Oostenrijk dinsdag 17 januari 2017 Wereldste Vol bewondering zat ik uren Bijna tien jaar later is Ivo een Het blijkt een studente te zijn Soms zie je hem even genieten Peutermelk nodig? Geef kind gewoon groente en vlees Kinderartsen adviseren kinde ren vanaf 1 jaar verrijkte peuter- melk te geven om mogelijke te korten aan met name vitamine D en ijzer te voorkomen. Zeven vragen of dat nu echt nodig is. Ton Voermans Den Haag Alle peuters poedermelk? Hebben kinderen extra vitamine D nodig? De kinderartsen zagen ook kin deren met ijzertekort. Kinderarts Frank Brus van het Juliana Kinderziekenhuis over de kritiek op zijn onderzoek: Nutricia betaalde het onderzoek naar de peutermelk deels, hoe onafhankelijk is het dan nog? Nog tips om peuters aan de groente te krijgen? Beleef de Alpen! In het schitterende natuurgebied Wilder Kaiser- Brixental ervaar je de Oostenrijkse bergwereld op z'n best. De vele wandelpaden maken deze regio een feestje voor de benenwagen. Ook vind je er vele leuke belevenisparken en meertjes. En in de gezellige dorpjes ontdek je hoe 'gemütlich' Tirol is. Gasthof SchroLl ligt in het centrum van Kirchbichl, op enkele minuten lopen van het strandbad. Er is een gezellige bar. Vlak bij het hotel vind je speeltuintjes, avonturenparken en fiets- en wandelpaden. Inbegrepen: 5 of 7x overnachting met uitgebreid ontbijtbuffet 4 of 6x koffie met lekkernij en ijs voor de kinderen (15-16u) 3 of 5x diner en 2x themabuffet drankjes van de sapbar voor de kinderen (8-19.30u) drankenwaardebon t.w.v. 70,- (8-daagse) of 50,- (6-daagse), niet in een eenpersoonskamer 2x per week begeleide wandeling lx apfelstrudel bakken eutermelk yan Nutricia. x bezoekMarianilfkapel met aan- lx muziekavond lx ochtendwandeling met de eigenaar met ontbijt gastenkaart van de regio Hohe Salve met o.a. kortingen op activiteiten lx gebruik elektrische fiets (1/2 dag) Kinderkorting (bij 2 volbetalenden) 0 t/m 12 jaar: gratis 13 t/m 15 jaar: 50 korting Prijzen Data 6 dagen 8 dagen Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reser- veringskosten (€20,-), toeristenbelasting (€1,- p.p.p.n. vanaf 15 jaar) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50). Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. Tfy/iwW Meer informatie: Ga voor Ontdek de Tiroler Alpen naar onze website reiskatern.nl/pzc/prl705 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 15205. Vertrek: 16 april t/m 29 oktober Kinderen t/m 12 jaar: gratis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15