13 Als er ergens maar een paar cellen zijn blijven zitten, loop ik kans weer ziek te worden „Mijn allereerste vriendje was Dolf. Ik was li jaar en we zaten samen bij de zwemclub in Leusden. Super- schattig: we hielden vaak eikaars handje vast. Verkering noemde ik dat. Na een jaar was het uit en dat vond ik ook prima. Dolf is gestopt met zwemmen toen hij 15 was. Laatst liep ik in Amersfoort en toen hoorde ik: heee. Was hij het." „Niet zo lang, ik ben redelijk panisch. Voor mijn werk is het belangrijk dat ik snel mails kan checken. De tele foon ligt naast mijn bed als wekker. Maar ik ga niet 's nachts Facebook of Twitter checken of appen. Sowieso voer ik niet hele gesprekken via Whatsapp. Ik ben vrij zakelijk, maak gericht afspraken." „Dat is een makkelijke: dat de kanker misschien terugkomt. Ik heb een operatie gehad en de artsen denken dat ze alles hebben weggehaald. Maar dat weten ze niet 100 procent zeker. Als er ergens maar een paar cellen zijn blijven zitten, loop ik kans weer ziek te worden. Die wetenschap zit in mijn hoofd, ook tijdens mijn controles die ik om de drie maanden heb. Ik probeer het niet mijn leven te laten overheersen, niet constant op alle pijntjes te letten. Maar ik weet dat buik- of rugpijn een signaal kan zijn. Toen ik laatst een rugblessure had, stond ik dan ook meteen op scherp." „Eigenlijk nergens voor. Ik ben be hoorlijk op mijn nachtrust gesteld." „Ik zou wat creatiever willen zijn, net als mijn zusje. Ik ben goed in het be denken van oplossingen en het rege len van praktische zaken. Maar als ik wat nieuws wil maken in fotoshop voor mijn bedrijf of het mooi wil ver kopen met een design via Facebook of Instagram heb ik daar moeite mee." „Ik houd enorm van zoetigheid en snoepen. Maar nu ik maar 4 uur per week sport in plaats van 26 uur merk ik dat ik meer moet opletten. Mijn li chaam verandert: spieren verdwijnen een beetje, ik krijg iets meer vet. Dus ik moet oppassen." „Regelmatig. Maar een van mijn be ste vriendinnen zit een jaar op Cura sao en daardoor zien we elkaar veel minder. Daarvoor sprak ik om de twee weken af om samen wat te eten. Ik ga haar daar binnenkort opzoe ken." „Dat zal ongetwijfeld op de middel bare school zijn geweest. Maar voor wat? Geen idee. Het was geen 1 of een 2, misschien een 4. Ik was een goede leerling, ben - net als in het zwem men - best wel perfectionistisch. Ik wil alles goed doen." „Net als zij ben ik een controlfreak. Loopt iets anders dan gepland dan vind ik dat enorm vervelend. Ik pro beer nu meer los te laten, maar vind dat moeilijk." „Mijn doorzettingsvermogen. Als ik echt iets wil, doe ik er alles aan om het te bereiken." „Als ik zelf kinderen zou hebben dan zou ik proberen ervoor te zorgen dat ze meer zelfvertrouwen dan ik mee krijgen. Hen voorhouden dat ze hun eigen beslissingen moeten nemen. Mijn ouders hebben voor mij en mijn zusjes best veel voorgekauwd. Ik was een onzeker en verlegen kind en ze hebben niet actief geprobeerd dat te veranderen." „Iemand die de laatste tijd veel heeft meegemaakt. De diagnose, de ziekte, het knokken. Dat ik genezen ben van kanker is een kwestie van geluk. Maar daarna was het een race tegen de klok om Rio te halen en daar goed te pres teren. Ik heb er alles voor gegeven en ik ben trots op mezelf dat ik dat - met de hulp van anderen - heb bereikt. Het was een heel apart jaar, maar ik ben er sterker uitgekomen." „Dat ik je mis van Maaike Ouboter. Zoveel emotie, zo fragiel. Ze verloor haar ouders en weet dat op zo'n mooie en ontroerende manier te ver tellen. Dat raakt mij." Inge Dekker „Ik denk niet in termen van spijt om dat ik van foute keuzes ook iets leer. Voor het zwemmen ben ik twee jaar naar Marseille gegaan om te trainen. Het eerste jaar was goed, daarna ging het voor geen meter: ik brak mijn voet, het was niet leuk. Toch bleef ik. Achteraf weet ik: ik had sneller het roer moeten omgooien en niet moe ten blijven hangen in iets wat niet goed voelt." „Ik houd enorm van goed uit eten gaan en van sushi. Ik heb dat pas nog bij het Okura gegeten. Heerlijk. Maar de zelfgemaakte pasta pesto van mijn vriend vind ik ook geweldig." „Niet zoveel. Ik ben niet gelovig en ik ben ook niet religieus opgevoed. Ik vind het moeilijk om te denken dat er niks is na de dood. Ik zou het fijner vinden om te weten dat je voortbestaat, maar ik ben ervan overtuigd dat het niet zo is. Verder zie ik dat er uit naam van het geloof heel veel ellende wordt ontketend." „Ik ben nu 31 maar dat komt niet overeen met mijn gevoel. In mijn hoofd ben ik ongeveer 23. Maar bij het zwemmen merkte ik dat mijn li chaam ouder is. Herstellen duurde langer dan voorheen en ik kon niet zoveel aan als de jongere zwemmers. Dat vond ik wel frustrerend." „Dit jaar in Rio, in 2015 zat ik in het westen van Frankrijk, daarvoor maakte ik een trip door Portugal. Mijn vriend en ik zijn dol op reizen en andere landen en culturen zien. We waren op Sicilië, trokken door Californië en Brazilië, zagen onder meer New York, Stockholm, Doha, Moskou, Dubai, Beijing, Tokio en IJs land. Oud en Nieuw vierden we in Boedapest en nu ga ik die vriendin op Curasao bezoeken." „In 2011 werd ik in Shanghai wereld kampioen op de 50 meter vlinder. Supergaaf. In 2008 wonnen we met de estafetteploeg goud in Beijing. Ook heel bijzonder. En tijdens die reizen en vakanties heb ik fantasti sche dingen beleefd." „Ik ben niet zo goed in verrassin gen: vaak ben ik zo enthousiast dat ik het vooraf al verklap. Die reis naar IJsland bijvoorbeeld had ik als verjaardagscadeau geboekt. Maar vier weken voor de grote dag hield ik het niet meer en vertelde het hem." „Voor mijn verjaardag gingen we on langs eten en slapen bij De Librije. Maar hij had het mij ook al vooraf verteld." „Met Barack Obama, ik vind hem een indrukwekkende man. Nu komt Do nald Trump, een enorm verschil. Ik ben benieuwd wat Obama van hem vindt en hoe hij terugkijkt op zijn hele presidentschap." „Dat zou ik echt niet weten, ik heb in het algemeen geen hekel aan mensen." „Dat was waarschijnlijk bij De Li brije waar ik bij elke gang een wijntje kreeg. Zeven gangen en daarvoor be ginnen met champagne, dat voelde ik wel. Alcohol is ook het enige mid del waarvan ik onder invloed ben ge weest, topsport en drugs gaan niet samen." „Die heb ik bijna niet. Ik slaap heel goed. Zelfs nadat ik te horen kreeg dat ik ziek was. Ik ging overdag door zoveel emoties dat ik 's avonds hele maal kapot was." „Tijdens de Spelen heb ik heel hard gehuild van geluk. Zo supermooi dat ik mee kon en mocht doen. Toen ik hoorde dat ik ook in de fi nale mocht zwemmen voor de ploeg hield ik het helemaal niet meer." „Kortgeleden met mijn vriend, maar ik weet niet meer waar het nou om ging. Ik kan ook heel hard lachen om de fratsen van mijn hond: hij is superlief maar ook enorm dom." dinsdag 17 januari 2017 GO 'Dat ik genezen ben, is een kwestie van geluk' Annemart van Rhee 1 Wie was je eerste liefde? 2. Hoelang kun je zonder je telefoon? 3 Waar ben je bang voor? 4. Waar kunnen we je altijd voor wakker maken? 5. Als je morgen wakker zou kun nen worden met een nieuwe kwali teit, welke zou dat zijn? 6. Wat is je guilty pleasure? 7. Hoe vaak spreek je je beste vriendin? 8. Wat is het laagste cijfer dat je ooit gehaald hebt? 9. Welke slechte eigenschap heb je van je moeder? 10. Welke goede eigenschap heb je van je vader? 11. Als je iets kon veranderen aan je opvoeding, wat dan? 12. Wat zie je als je in de spiegel kijkt? 13. Welk lied ontroert je? Inge Dekker (Assen, 18 augustus, 1985) vertegenwoordigde ons land tijdens vier opeenvolgende Spelen in het zwembad: Athene (2004), Beijing (2008), Londen (2012) en Rio (2016). Ze won goud, zilver en brons. Ze ver overde ook vijf medail les tijdens verschillende WK's en negen tijdens EK's. Afgelopen zomer stopte ze met topsport en begon ze een eigen bedrijf in coaching. 14. Waar heb je het meeste spijt van? 15. Wat is je lievelingsgerecht? Wat betekent God voor je? 17. Heb je moeite met ouder te worden? 18. Waar bracht je de laatste drie zomervakanties door? 19. Welk moment zou je nog een keer willen beleven? 20. Hoe verras jij je partner? 21. Wanneer ben je zelf voor het laatst verrast? 22. Met wie zou je 24 uur willen worden opgesloten? 23. Met wie zou je geen 24 uur willen worden opgesloten? 24. Wanneer was je voor het laatst onder invloed? 25. Wat doe je tijdens een slapeloze nacht? 26. Wanneer heb je voor het laatst gehuild? Wanneer heb je voor het laatst de slappe lach gehad?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13