8 RECHTSZAAK MEDEWERKERS DAGEN PARTIJ Twee medewerkers van de PVV hebben een rechtszaak aangespannen tegen de partij. Zij claimen te zijn gepest op de werkvloer van de Tweede Kamerfractie, jarenlang niet beloond te zijn voor gewerkte uren en stelselmatig te zijn gedwongen tot het maken van overuren. 'Je kan niet anders dan doorwerken tot je er ziek bij neervalt.' Het tweetal spande los van elkaar procedu res aan tegen de fractie van Geert Wilders. Ze pro beren deze maand via de rechter hun gelijk te halen en claimen daarbij schade bedragen van respectievelijk ten minste 328.000 euro en 221.000 euro. Inmiddels zijn er als gevolg van hun klachten twee controles ge weest door de arbeidsinspectie. Daarbij is vastgesteld dat de ar beidstijdenwet wordt overtreden. De inspectie heeft geconcludeerd dat 'werktijden en werkzaamhe den niet zijn vastgelegd' en er sprake is van 'mogelijke risico's'. De dienst doet nog verder onder zoek en heeft nieuwe inspecties aangekondigd. Bij één van de twee medewer kers hebben zowel een arboarts als een huisarts werkoverbelasting vastgesteld. Hun diagnose spreekt van 'werkgerelateerde arbeidson geschiktheid', door 'disproportio nele druk'. De PW heeft op vra gen over de kwestie niet gerea geerd. De rechtszaken zijn opmerke lijk, omdat eerder de voormalig woordvoerder van Geert Wilders, Michael Heemels, aangaf dat 'stress en werkdruk' zijn drank- en drugsgebruik aanwakkerden. Hij roofde uiteindelijk zelfs 176.000 euro uit de partijkas. Zo zouden er 'nog vijftien' PW'ers zijn die de afgelopen drie jaar enige tijd vanwege de werk sfeer en -druk ziek thuis hebben gezeten. Uit de rechtbankdocumenten in de zaak tegen de PW, die in het bezit zijn van het AD, blijkt dat in arbeidscontracten een 'geheim houdingsplicht' is opgenomen waarin staat dat het PW'ers on derling verboden is om onderling over hun 'salaris en andere ar beidsvoorwaarden' te praten. zaterdag 14 januari 2017 GO Tobias den Hartog Den Haag 'PVV maakt zich schuldig aan blanke slavernij'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8