GELD GELUK Hetty Kerssies (41) Yf 'Gelukkig TO hebben we de hypotheek altijd l nog kunnen betalen' Hetty: „We hebben zeven magere jaren gehad." Tim: „Die zijn nog niet helemaal voorbij." Hetty: „Hopelijk toch wel. Nu ik mijn praktijk in Amsterdam begon nen ben, hoop ik op vettere jaren." Tim: „Daar wonen veel meer mensen dan in Drenthe." Hetty: „Het beste dingspatroon is in de Randstad ook anders. Een noorderling geeft niet zo snel geld uit. Hier gaan mensen bij voorbeeld bijna nooit bui tenshuis koffiedrinken. In de stad gaat iedereen naar restaurants en terrasjes. Wat dat kost! Wij geven samen hooguit 150 euro per week aan boodschappen uit." Tim: „Volgens mij nog veel minder hoor, maar zo'n 50 euro aan eten." Hetty: „Ja, je hebt gelijk. En 's zomers nog minder, dan eten we uit onze moestuin. Vlees kopen we bij Tims broer, die een boerderij heeft." Tim: „Dat is niet echt goedkoper dan bij de slager. Wel lekkerder." Hetty: „Het vlees gaat de vriezer in." Tim: „Aan elektra geven we 0 euro uit. We hebben zonnepane len. Omdat ik ze zelf heb gelegd, scheelt dat 3 a 4-duizend euro aan investering. Die is er makke lijk in zes jaar uit." Hetty: „We leven eenvoudig. Ik vind dat leuk. We hebben bijvoor beeld geen wasdroger. De was wappert lekker buiten. En een magnetron past niet bij mijn leef stijl. In de woonkamer stoken we met een houtkachel." GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP Tim: „Hoewel we helemaal in de open ruimte wonen, geven we voor warmte niet meer uit dan mensen met een tussenwoning." Hetty: „Ik kan enorm genieten van ons huis. Gelukkig hebben we de hypotheek altijd nog kun nen betalen." Tim: „Die is niet zo hoog, 137.000 euro. Een spaarhypotheek." Hetty: „Ik hou wel van comfort en gemak, hoor. Allebei een eigen auto vind ik belangrijk. Anders krijg ik het gevoel dat ik vereen zaam in Drenthe. Daar ben jij anders in. Jij bent echt een plat telander." Tim: „Financieel zou het beter zijn om samen maar één auto te hebben, maar ik snap je wel. De stad is echt niets voor mij. En shoppen vind ik ook helemaal niks. Mijn kleding kopen we eens in de twee jaar op internet." Hetty: „Mijn kleding koop ik tweede hands. Voor Ylkka meestal ook. Ik heb laatst wel twee nieuwe bh's gekocht, bij zo'n echte vrou wenzaak, voor 80 euro per stuk. Een hele investering, maar mijn oude waren echt versleten. Over zo'n uitgave denk ik wel goed na." Tim: „Vakanties doen we altijd heel simpel. Met de auto naar Frankrijk, kamperen." Hetty: „En zelf koken, we gaan niet uiteten." Tim: „Twee weken zomervakantie, kost op die manier 600 of 700 euro." Hetty: „Wel hadden we alle kam- peerspullen al." Tim: „We moeten nu wat meer inkomsten krijgen. Ik heb een tijd niet kunnen werken." Hetty: „Tim is vrij lang ziek ge weest. Heeft een klaplong gehad, en knieoperaties, en hij had geen arbeidsongeschiktheidsverzeke ring. Dat is niet te betalen!" Tim: „En Hetty had toen net haar baan opgezegd bij de Rabobank." Hetty: „In 2005. Omdat ik die fi nanciële achtergrond heb, vind ik de administratie niet zo moeilijk. Ik heb een boekhoudsysteem waar ik alles in klop." Tim: „Zo ingewikkeld is dat ook niet, het is een kwestie van plus sen en minnen. Als er ook maar plussen zijn." Hetty en Tim wonen in een verbouwd boerderijtje in Wapse (Drenthe), met hun zoontje Ylkka (6). magazine 25 OOK MEEDOEN? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Tekst: Edith Andriesse Foto: Karei Zwaneveld Eenvoud op 't platteland Natuurgeneeskundig therapeut Tim Hessels (56) Timmerman Hetty: sapcentrifuge - na aankoop kreeg ik een slowjuicer Tim: een oranje BMW, in 1979 - hij ontplofte Hetty: bank met dons erin - hij zit heerlijk Tim: muziekinstallatie Denon en speakers van Monitor Audio, kostte samen €2.000 Gezamenlijk netto-inkomen: €0-€2000 €2000-€3500 €3500-€5000 €5000 of meer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 86