BINNENKIJKEN De sfeer van vroeger terughalen. Dat wilde Brenda Berendsen (40) toen ze in 2015 begon aan de verbouwing van de boerderij die al generaties in haar familie is. Haar opa werd er in 1910 geboren, hield er wat vee en kreeg er dertien kinderen. Het zevende kind was Brenda's vader. Hij nam de boerderij in 1970 over, werd witlofteler en kreeg er vier dochters. Vader woont nog in het voorhuis, Brenda, haar man Dennis (30) en kinderen Nikki (11), Jip (11) en Sjors (6) hebben de deel, waar vroeger de witlof lag opgeslagen en die later dienstdeed als schuur. „Het voelt heel ver trouwd om in het huis te wonen dat je zo goed kent", vertelt Brenda. „En iedereen is blij dat de boerderij in de familie is gebleven. Het is een echte ontmoetingsplek." Er was wel een bouwperi ode van anderhalf jaar voor nodig om van de deel een huis te maken. En nog is het niet helemaal af. Zoals zo vaak: nog peertjes aan de plafonds. En de wanden zijn nog wat leeg. Maar de sfeer die het stel wilde creëren, zit Elke week kijken we binnen bij een inspirerend huis. Deze keer is dat in een voormalige boerderij in De Heurne, bij Aalten. er goed in: „Licht nostalgisch en een beetje stoer." Het terug in zicht brengen van het gebinte, behang met Delfts blauwe bloemen, en een partij van twintig oude schoolstoelen zijn voorbeel den van 'nostalgisch'. Voor aan de muur wordt nog gezocht naar foto's van het boerenleven in vroeger tijden. Bovenaan het lijstje 'stoer' staat de betonnen vloer op de benedenverdieping. Niet ge goten, maar gevlinderd, en daardoor ruwer. Boven de tafel in de keuken moet nog een lamp komen. „Eén grote, iets indus trieels. Een ruimte van bijna 3 meter hoog heeft zoiets nodig." Brenda speelt graag met haar in terieur. „Ik ben geen timmerman, maar kan wel schuren en schil deren. En ik ben veel aan het schui ven. De woon kamer moet nog groeien, maar daar zitten we eigenlijk niet zo veel. We leven in de keuken." Tekst: Florien van Rees Foto's: Eric Brinkhorst Vierde generatie 22 zaterdag 14 januari 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 83