luisteren O Januari Beknopt Minidraaitafel Waar luister je naar? Recensies The Kik Ronde HlrWnn gadget >»app W¥ Je gelooft je oren niet Bobo Mukoko (36), Rotterdam „Fally Ipupa komt net als ik uit Congo. Zestien jaar geleden ver huisde ik naar Nederland, want het was niet veilig voor mij daar. Ik draai ook Nederlandse muziek, Marco Borsato is de beste ar tiest hier. Papa Wemba was de beste uit Congo. Hij is acht maan den geleden overleden. Als ik naar Papa Wemba luister, denk ik aan vroeger. Als kleine jongen ging ik vaak naar zijn concerten." magazine 21 Samenstelling: Sanne Tegelaar 5x Laten we ons muzikaal wentelen in zelfmedelijden dat het de saaiste maand van het jaar is. Dan valt 't wel mee. 1 January Blues Luka Bloom (2015) 2 January Disclosure (Feat Woon) (2013) 3 January February Barbara Dickson (1982) 4 January 28th J. Cole (2014) 5 January Pilot (1975) Met alle toeters, bellen en opties kan een mens soms terugverlangen naar simpelere tijden en die ene draaiknop. De Spin Remote - van Nederlandse makelij - is een wonder van eenvoud, want deze minimalistische afstandsbediening laat je het volume van je Sonos-speakers (en een paar andere draadloze concurren ten) regelen. Door het gadget te kantelen of tegen de onderkant te tik ken, kun je de playlist ook pauzeren of doorspoelen. En stiekem mag je de Spin Remote ook inzetten om de televisie of slimme wifi-lampen te bedienen. €99 Vroeger moest een dj met loodzware platenkoffers en apparatuur slepen. Tegenwoordig vol staat een iPhone, want djay Pro voor de Mac en de iPad is nu zo geminiaturiseerd dat-ie prima op Apple's mobieltje past. De prestaties zijn er niet minder om, de app kan putten uit de Spotify- bibliotheek en kan zelfs 4K-video's aan, dus ook vj's slaan er geen gek figuur mee. €10 Fally Ipupa - Libre Parcours #2 NEDERBEAT Het is bijna onmogelijk er weerstand aan te bieden. Die vette Rotterdamse tongval van zanger Dave von Raven in combinatie met die jongensachtig hoge uithalen: je waant je meteen op de Kop van Zuid tijdens een aflevering van Toen was geluk nog heel gewoon. Op het derde album van beat... pardon bietband The Kik krijgt zanger Von Raven alle ruimte om te excelleren. Toegegeven: in de muzikale toonzetting van de liedjes is weinig veran derd, maar die sixties polder sound is zo uniek dat ook het album Stad en Land de volle aandacht verdient. Al was het maar vanwege de vroLijke levensles op het nummer De Trap: Hoger en hoger/ naar de top/Maar bij de laatste tree/flikker je weer naar benee. —Stefan Raatgever POP Ze zijn één van de bands om in de gaten te houden tijdens het Noorderslag Festival in Groningen. Daar hopen Nederlands meest- belovende artiesten op een doorbraak. Het vijftal Rondé heeft goede vooruitzichten dankzij een debuutalbum vol luchtige, maar zeer melodieuze elektropop. Die liedjes doen soms denken aan een onder stroom gezette versie van het Britse Keane, maar dan met fraaie vrouwelijke vocalen. Met songs als Why Do You Care en Electric Lover kan Rondé nog lang vooruit. —Stefan Raatgever Luka Bloom Folk-rock artiest uit Ierland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82