7 POLITIE-UNIFORM EVALUATIE Ondanks klachten over stinkende polo's, loslatende strepen en lompe schoenen zijn agenten behoorlijk tevreden met hun nieuwe politie- uniform. Maar de draagplicht voor de pet wordt massaal genegeerd. Het in 2014 geïn troduceerde politie-uniform heeft de belas tingbetaler zo'n 50 miljoen euro gekost. Dat blijkt uit documenten die deze krant heeft gekregen met een beroep op de Wet openbaarheid van bestuur (Wob). In totaal zijn bijna 33.000 agenten in een nieuw jasje gesto ken, voor 1.500 euro per persoon. De bestelling van alle kleding stukken was een operatie van on gekende omvang. In politiedocu- menten wordt gesproken van een 'aanbestedingsfabriek'. Door de grootte van de aantallen - alleen al van de polo zijn meer dan 250.000 exemplaren besteld - moest elk onderdeel van het uniform Euro pees worden aanbesteed. Dat betekent dat bedrijven uit heel Europa de gelegenheid kregen zich in te schrijven. En die bedrijven haalden hun spullen weer uit de hele wereld. Zo komt de pet uit Tunesië en de regen broek uit Oekraïne. Alleen de wa penstok en de wapenstokhouder zijn van Nederlandse makelij. Het aanbesteden leverde frus tratie op. Zo duurde de aanbeste ding van politiesokken maar liefst één jaar. „De juridische procedu res zijn erg scherp", staat in een verslag. „Er zijn leveranciers fail liet gegaan omdat uiteindelijk niet het aantal producten wordt afge nomen dat was aangegeven. Er worden hele productielijnen inge richt. Als de afname dan tegenvalt, is er een probleem." Welke leve ranciers failliet zijn gegaan, is niet bekend. Hoewel niet alles ideaal is, zijn de meeste politiemensen positief over de uitstraling van het nieuwe pak met de gele strepen. Véél beter dan het oude, saaie en vooral on praktische blauwe uniform van voor 2014. In een interne evaluatie zegt 86 procent van de agenten het werk beter te kunnen doen in hun AGENTEN GEVEN CIJFER Pet (cap) Kogelwerend veiligheidsvest Broek Schoenen Jas Polo nieuwe outfit. Toch zijn er de nodige kanttekeningen. Agenten klagen massaal dat hun pet óf knelt óf te los zit. Het hoofddeksel heeft namelijk geen verstelmogelijkheden. Leden van de Nederlandse Politiebond kla gen ook over een 'te lange klep'. Die klep 'beneemt collega's regelmatig het zicht waardoor ze dan ineens ergens tegenaan botsen', aldus de bond. Om die redenen lopen weinig agenten op straat met hun pet op. Terwijl er sinds februari vorig jaar wél een draagplicht geldt buiten het politiebureau. „Alleen als een lei dinggevende toestemming geeft, hoeft de cap niet te worden gedra gen", meldt een woordvoerder van de korpsleiding. „Maar daar moeten goede redenen voor zijn." Uit de interne evaluatie in 2015 blijkt dat nog geen kwart van de agenten de pet draagt. Toch wil de korpsleiding dat wel, omdat uit on derzoek zou blijken dat een agent met een pet meer ge zag uitstraalt. Ook de wapenstokzak in de nieuwe politiebroek is omstreden. De zak is niet goed doorgestikt, waardoor de wapenstok te laag zakt en in de knieholte prikt. Agenten kwamen ten val. En dan de polo, daarover zijn de klachten niet van de lucht. Het shirt is te warm, ruikt snel naar zweet en zit vaak te strak onder de oksels. Aan passing van de polo's in voorraad kostte de politie vorig jaar zo'n 600.000 euro extra. De nieuwe, nog te leveren polo's beloven een stuk frisser te zijn. Ontdek Barcelona Ontdek Rome Winterwonderland in Wenen Winterwonderland in Tirol Winterwonderland in Salzburgerland Winter in de Glacier en Bernina Express www.dejongintra.nl/busreizen zaterdag 14 januari 2017 GO volgende wéér! r Nederlands Vakantie Awards Het pak is oké, maar die pet past helemaal niemand Peter Winterman Den Haag Productieland Tunesië Leverancier: Hassing BV, Nijkerk Klacht: Pet is niet verstelbaar en de klep is te lang Aanpassing: Geen Productieland: Duitsland, Oekraïne en Servië Leverancier: Mehler Vario System, Duitsland Klacht: Gele strepen vaal van kleur Aanpassing: Kleur van strepen is verbeterd (winter- en zomervariant) Productieland: Polen Leverancier: Jomex NV, België Klacht: Probleem met wapenstok- en pennenzak Aanpassing: Pennenzak verstevigd, wapenstokzak kan worden ingekort FOTO ANP/JERRY LAMPEN Productieland: Duitsland en Slovenië Leverancier: Lukas Meindl en Haix, Duitsland Klacht: Lomp en zwaar Aanpassing: geen (all weather en softshell) Productieland: België en Indonesië Leverancier: Sioen Industries, België Klacht: Mouwopening te krap en steekzakken ontbreken Aanpassing: geen (met lange en ,e mouwen) Productieland: "Turkije 1 Leverancier: Groenendijk Bedrijfskleding, Woerden Klacht: Stinkt, te warm, gele strepen laten los, mouwen te lang Aanpassing: Lengte mouwen en polo zijn aangepast (kosten: €600.000) 5-daagse vliegreis - vertrek op 9/3 en 23/3 Reiscode: ehbarOI vanaf 515 p.p. 5-daagse vliegreis - vertrek op 23/2,9/3 en 23/3 Reiscode: ehrom05 vanaf€ 539 p.p. 8-daagse busreis - vertrek op 25/2 en 18/3 Reiscode: blwenOI vanaf€ 599 p.p. 8-daagse busreis - vertrek op 28/1,18/2,25/2 en 9/3 Reiscode: blgtzOl vanaf 619 p.p. 8-daagse busreis - vertrek op 28/1 Reiscode: blsgaOI vanaf€ 649 p.p. 8-daagse bus- en treinreis-vertrek op 18/2 en 18/3 Reiscode: eech305 vanaf 839 p.p. Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur leissom exd. 19,50 reserveringskosten en 2,50 Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7