Ik zou nog graag een grote reis maken met mynboot' 'Ik geniet ontzettend van delessen countrydansen' 'Je vervelen is niet goed voor een mens' Ger Willems (87) uit Zwolle woont zelfstandig. Ze heeft altijd iets te doen. 'Ik geniet ontzet tend van countrydansen.' „Actief blijven is beLangrijk voor mij om me goed te voelen. Over het naderende einde denk ik niet te veel na. Zolang ik hier woon, in een gezellig buurtje en met mooi uitzicht, geniet ik. Alles in huis en tuin doe ik nog zelf, inclusief de heg gen knippen. „In mijn kamer staat een weefgetouw. Ik weef thee doeken, sjaals en place- mats. Dat doe ik al mijn halve leven. Toen de kinde ren klein waren, werkte ik niet, maar toen ze het huis uit gingen, ben ik een oplei ding handvaardigheid gaan volgen. Op die manier kon ik betaalde cursussen geven. Nog later ben ik Engels gaan leren op de moeder mavo, om Engelse weef- boeken te kunnen lezen. „Je vervelen, dat is gewoon niet goed voor een mens. Net als stilzitten. Ik probeer elke dag een uur te wande len en geniet ontzettend van de lessen country dansen. We doen dat met elf vrouwen en één man. Allemaal 65-plussers, maar ik geloof wel dat ik de oudste ben. Zolang ik niet de slechtste ben, blijf ik het doen. Op maandag ga ik naar pilates, op woensdag naar countrydansen en op vrijdag naar mijn schilder clubje. „Het grote nadeel van ouder worden is dat veel kennissen en vrienden weg vallen. Er staat nooit meer onverwachts iemand voor je deur voor een kopje thee. Gelukkig heb ik mijn twee beste vriendinnen nog, die ik al heel lang ken. En mijn twee dochters en kleinkin deren. „Ik voel me best weieens alleen, maar ik ben niet eenzaam. Dat is een groot verschil." 18 zaterdag 14 januari 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79