COLUMN Mijn zus? Die wil geen kinderen, laat staan die van een ander Het komt voor, dat kinderen in één klap beide ouders verliezen. Wie zou zich in dat geval over haar meisjes buigen, vraagt Monica zich af. Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. <2 magazine 15 REAGEREN? monica@persgroep.nl Weesjes Laatst hield het me weer bezig: naar wie moeten onze kinderen nou toch in het geval dat hun vader en ik allebei overlijden? De kans dat Man en ik tegelijkertijd verongelukken, is een stuk kleiner geworden nu we uit elkaar zijn. Toch wil ik een antwoord op de vraag wie mijn twee meisjes bij de hand neemt, mocht het noodlot toeslaan. Ik betrap me er vaker op de laatste tijd, dat ik onzekerheden probeer in te dammen. Ik heb zelfs een levensverzekering afgesloten. Het zal wel met de scheiding te maken hebben. Dat is toch een duidelijke les dat de toekomst soms anders verloopt dan ik me had voorgesteld. Laten we de mogelijkheden even langsgaan. Mijn moeder? Ja, tuurlijk kan ze voor de kinderen zorgen, en goed zelfs. Dat doet ze ook als ik hulp nodig heb als Man een paar weken op reis is. Maar hoe lang heeft ze nog de puf om achter mijn kinderen aan te rennen of om (weer) met puberonzin te worden geconfronteerd? Heeft ze er eigenlijk wel zin in? Ze heeft na de dood van mijn vader haar leven weer aardig op de rit en dan zou ze ook nog naar Nederland moeten verhuizen. Want als alles al anders wordt, moeten de dame tjes niet ook nog hoeven te emigreren, toch? Andere oma? Die woont ook te ver weg. Bovendien spreekt ze geen Nederlands. En ook voor haar geldt: hoe lang houdt ze het vol en heeft ze er wel zin in? Ze is net aan haar tweede jeugd bezig nu ze eindelijk is gescheiden. Schoonzus? Ja! Graag! Ik heb de beste schoonzus van de wereld, maar ze woont in New York. In een appartement waar naast haar eigen dochters echt niet nog twee meisjes passen. En ze heeft al zoveel ballen in de lucht te houden. Mijn zus? Uitgesloten. Die wil geen kinderen, laat staan die van een ander. Mijn beste vriendin? Ik zou ze haar zo toevertrouwen. Stabiel gezin, voedt in grote lijnen op zoals ik, met als bonus dat zij haar kinderen wel leert op te ruimen en zuinig te zijn op hun spullen. Alleen, een vriendin, kun je die zoiets vragen? Ze vindt mijn kinderen ongetwijfeld lief, maar familie zijn ze niet. En zij woont ook in het buitenland, binnenkort misschien zelfs het verre buitenland. Mijn andere beste vriendin? Zie hierboven. Bovendien heeft ze er zelf al drie en is ze net gescheiden. Ze ziet me aankomen. Een collega met wie ik mijn dilemma besprak, bood spon taan aan dat ze wel bij hem mogen, mocht het ooit nodig zijn. Hij heeft vier kinderen, een ruim huis en duidelijk een nog groter hart. Lief hè, maar niet realistisch. Hij kent mijn dochters niet eens. Ik zie maar één oplossing: voorlopig niet doodgaan. Dat lukt de overgrote meerderheid van de wereldbevolking elke dag. Mij vast ook.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76