'IK LEER MIJN TEKSTEN TIJDENS DE AFWAS, OF ALS IK KLEREN OPVOUW' er allemaal goed uitgekomen, de kinde ren, mijn ex en ik. We hebben er allebei hard voor gewerkt om de irritaties en boosheid die bij zo'n scheiding komen kijken te verzachten. Dat is gelukt en het is nu zo ver dat we heel goede vrien den zijn, samen kerst vieren en samen op vakantie gaan. Dat is niet vanzelf gegaan, daar moetje heel hard voor werken. Ik heb er wel een mening over hoe je dat moet doen, maar ik kan niet voor anderen spreken. Want emoties bij scheidingen en nieuwe liefdes zijn soms zo groot dat je er heel naïef van wordt. Dat begrijp ik heel goed en herken het ook." „Ik zat net in de auto hiernaartoe nog te mijmeren over hoe ik als Bekendere Nederlander nou kan zorgen dat er wat tegenkracht op gang komt, dat in elk geval zo veel mogelijk mensen naar de stembus gaan. Kijk naar Trump, in Amerika; hij heeft de angst van een heel grote groep kiezers perfect aan gevoeld en verder aangewakkerd. Hij hitste ze op met allerlei botte uitspra ken en beloftes die hij niet zal kunnen waarmaken. Dat gaat hier net zo, als je kijkt naar het kiezerspotentieel van Wilders. Tegen die opgefokte angstzaai- erij met loze kreten moet tegengas komen van een groep mensen die een opener blik op de wereld hebben. Die ook heus wel de problemen ziet die een bepaalde bevolkingsgroep kan veroorzaken, een heel specifieke groep jongeren. Daar moetje reëel in zijn en hard tegen optreden. Net zoals ik m'n kinderen met open geest tegemoet treed en open opvoed, maar soms gewoon heel duidelijk en streng ben. Maar dat betekent niet dat je hele groe pen mensen moet uitkafferen en moet laten radicaliseren. Want dat doet Wilders natuurlijk ook. Haat voedt haat. En daar maak ik me ernstige zorgen over." „Ik ben niet zozeer links of rechts. Ik leef in Nederland, mijn kinderen zitten op een openbare school, ik woon in Leidsche Rijn, een doodnormale Vinex- wijk, tussen de glaszetters, taxichauf feurs en restauranthouders. Mijn broer heeft het syndroom van Down en zit in een tehuis, mijn moeder heeft door Parkinson helaas heel veel met de zorg te maken. Als acteur ken ik alle lagen van de bevolking, ik geloof dat ik iedere persoon onbevooroordeeld tegemoet treed. Ook de PW-stemmer, ik snap zijn onrust en woede. Maar degene voor wie ze kiezen praat in oneliners en zo kun je een land niet besturen. Als wij onze vrijheid koesteren, moeten we dat ook met die van een ander doen. „Kijk, dit betekent allemaal niet dat Wilders niet goed is voor de discussie. Zonder hem was er veel minder bespro ken dan nu. Hij durft grote problemen zonder omwegen te benoemen, is een opiniemaker, een ouderwetse nar en bo vendien een goede cabaretier en acteur. Hij is de enige die er altijd goed uitkomt voor de camera's, hij is scherp, heeft timing, gevoel voor drama, is verbaal sterk en durft extreme keuzes te maken. Hij moet er absoluut bij zijn. Maar laat hem lekker aan de zijlijn blaffen, dan kunnen anderen de inhoudelijke beslissingen nemen." magazine 13 Je slaat nieuwe wegen in: scenario schrijven, regisseren, je wilt je uiten. Het is een verkiezingsjaar. Is de politiek niks voor je? Zullen veel mensen nu niet denken: daar heb je weer zo'n politiek-correcte acteur?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74