het gewoon goed. We hebben er zelfs een aantal echt goede vrienden bij ge kregen. Door de school van je kinderen wordt je wereld groter." „Dat doe ik, maar in dit geval was dat best lastig, want een van de dochters in de serie is net zo oud als een van mijn meiden. Het komt dus wat dichterbij. De andere in Klem is wat ouder, al 17. Maar ik heb ze er zeker over verteld, uitgelegd hoe mijn rol in elkaar zit en ze ook een keertje meegenomen naar de set. Dat probeer ik altijd te doen. „Bovendien: ik leer thuis heel vaak mijn teksten. Dan brabbel ik ze tijdens het afwassen, want vind maar eens tijd om tekst te leren met twee kinderen om je heen. Dat gaat dus een beetje tussen door. Als ik een scène met Jacob Derwig moet oefenen spreek ik zijn tekst eerst in, zet vervolgens mijn koptelefoon op en praat tijdens het afwassen eigenlijk met hem. Dan hoor je mij dus alleen kreten zeggen als: 'Straks beland ik nog in de gevangenis door jou'. En: 'Een mil joen euro krijg ik niet geregeld'. De kin deren zijn niet anders gewend. Nu ben ik een Duits project aan het doen en dan hoor je mij door het hele huis Duits praten. Mijn dochters zeggen op een ge geven moment: 'Papa, kan je daar even mee ophouden, ik ben met een compu terspel bezig'." „Nou ja, de pannen hè. Die worden niet goed schoon in de afwasmachine. En ik repeteer als ik aan het schoonmaken ben, of de kleren opvouw. Steeds maar weer die koptelefoon op mijn hoofd." en er is een nieuwe, jongere vriendin die hij introduceert bij zijn dochters. Daar heb ik met Noortje ook erg om gelachen. Ik zei tegen haar: 'Ik heb van daag gespeeld dat ik jou voorstelde aan mijn dochters'." „Heel anders. Mijn kinderen zijn heel lief voor Noortje. Dat is een warm bad vergeleken met wat Hugo moet meema ken. Hij heeft met een puber te maken, dat is al anders. En er is het trauma van de moeder die is overleden. Door dat verlies staat er bij hem veel spanning op. Hugo is een man met een extreem goede inborst, die overal heel goed over nadenkt. En dus ook over het introduce ren van z'n vriendin bij zijn dochters. Dat is bij mij wel wat anders gegaan, mijn dochters zijn ook wat relaxter daarin. En hun moeder heeft al een tijd een nieuwe vriend met wie het heel goed gaat, dus ze waren al gewend aan de introductie van een nieuwe relatie. Het ging eigenlijk wonderbaarlijk soe pel." „Zeker. Ik vond het wel een stap om te zeggen: 'Oké jongens, dit is Noortje. Jullie hebben haar al een keer ontmoet, op de set van Knielen op een bed violen'. Ze reageerden: oké, wat gaan we straks eten? Ik vond het heel spannend, ik was vijfjaar alleen geweest. En ik ging ook niet zomaar iedereen introduceren bij ze, dit was wel een moment. Sommige mensen doen het anders. Ik heb vrien den die elke drie maanden een andere partner aan hun kinderen voorstellen. Dat kan een manier zijn om te laten zien: dit is mijn leven, maar naar mijn mening moet je daar voorzichtig in zijn." „Ik ben niet iemand die zegt: 'Je moet het op mijn manier doen'. Maar ik ben wel gevoelig voor dat soort dingen. Ik vond de scheiding heel heftig. We zijn Tegengeluid 'Haat voedt haat. Daar maak ik me ernstige zorgen over.' Bespreek je je rollen met je kinderen? Jij wast nog af? Er zijn overeenkomsten tussen jouw leven en het leven van jouw hoofdper soon. Hugo heeft net als jij twee doch ters, staat er alleen voor doordat zijn vrouw is overleden. Jij voedt ze een deel van de tijd alleen op, door het co-ouderschap met je ex... Voor jouw karakter is dat een enorm ding. Hoe was dat voor jou bij je nieuwe relatie? Was je nerveus toen je haar voorstelde? Discussieer je daarover met die vrienden? 12 zaterdag 14 januari 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73