PASPOORT BARRYATSMA „Dus eigenlijk komt het terug bij: wat voel je eigenlijk als je naar je partner kijkt? Wat vind je echt, als je de opsmuk van sociaal gedrag weglaat? Wat irri teert je, waar ben je boos over? Waar heb je zelf fouten gemaakt? Waar ben je vergeten voor jezelf te zorgen? Al die zaken borrelen in je en als je je daar niet bewust van bent dan krop je dat al lemaal op. Tot de zaak explodeert en er onder hoge druk allerlei emoties naar buiten komen. Woede en verdriet spui ten er dan aan alle kanten uit. Maar dat is ooit heel klein begonnen, door niet open te zijn naar jezelf. Door er niet over te praten, over je gevoelens. Dat doe ik nu anders, dat heb ik er echt van geleerd. En dat pas ik ook in mijn werk veel meer toe. „Ik spreek me veel meer uit, in werk en privé. Heb veel beter door wat me wel of niet past en zeg dat ook hardop." „Ik wil me uiten. We hebben onderhand zo veel schreeuwers in Nederland. Geert Wilders die dingen roept als: 'Als ik pre mier ben, gaan we gaan schoon schip maken!' Wat is dat in godsnaam voor een uitspraak? Je bent een belangrijk politicus, je hebt een verantwoordelijke functie, staat ergens voor en dan roep je dit? En dat in de context van een proces waarin je terechtstaat voor de vraag of mensen meer of minder Marokkanen willen? Als je vervolgens geen interviews geeft, niet uitlegt over wat je precies bedoelt met die uitspraken, niet bij programma's als Pauw gaat zitten, dan ben je een neppoliticus. Dan vind ik dat er ook tegenkrachten mogen zijn die af en toe zeggen: 'Je bent een hufter, een schreeuwlelijk, je levert geen inhoud'. Echt schofterig, daar maak ik me heel kwaad over. Dit gaat over de toekomst van mijn land, van mijn dochters, mijn buurman die een andere achtergrond heeft dan dat Wilders graag ziet. En hij krijgt een heel grote groep mensen achter zich aan met oneliners, met Twit- terberichtjes van 140 tekens. Denk je dat je zo politiek kunt bedrijven, dat je zo een land kunt besturen? Hou toch op, man." „Oh, daar kan ik zo kwaad om worden. Ongeveer eenderde van de Nederlandse kinderen leeft heel goed met soms wel vier ouders. Of met één. En zij voeden hun kinderen over het algemeen heel liefdevol op. Liefde en veiligheid zijn voor kinderen het allerbelangrijkste en die kunnen in allerlei gezinsvormen geboden worden. Ik vrees dat het be perkte wereldbeeld van Van der Staaij een veel groter gevaar voor jonge kinde ren vormt. Hoe de SGP de positie van vrouwen ziet, is ook niet bepaald voorbeeldig te noemen. We moeten accepteren dat er meerdere levensvor men mogelijk zijn, niemand heeft de waarheid in pacht." Sinds hun scheiding verdelen Atsma en zijn ex de zorg over hun kinderen middels het co-ouderschap. Hij kent het leven van een alleenstaande vader goed en kon zich ook daarom eenvoudig inleven in de rol van Hugo, de hoofdpersoon in de nieuwe VARA-dramaserie Klem (vanaf donderdag, 20.30 uur op NPOl). Hugo is weduwnaar en heeft net als Atsma twee dochters. Het speelkameraadje van zijn jongste dochter blijkt het kind van een gevreesde crimi neel (gespeeld door Jacob Derwig). „Grappig genoeg raak je geïnfecteerd door wat je aan het spelen bent. 's Mor gens stond ik op het schoolplein met mijn kinderen. Nadat de chauffeur me naar de set had gebracht, speelde ik daar hetzelfde tafereel, maar dan als Hugo. De volgende ochtend stond ik weer tussen de ouders op het schoolplein en dacht ik: wat weet ik eigenlijk van deze mensen? Je kent ze vaag, de meesten alleen van naam." „Ze spelen daar hele middagen, logeren er soms zelfs. Als ouder stel je jezelf weieens de vraag: is dit een goed plan? Izaira en ik overleggen daar ook wel over: wat denk jij, kunnen ze daar spe len? Vaak is het antwoord: ja, dit voelt wel oké. En soms besluiten we: mis schien moeten we deze ouders eerst iets beter leren kennen. Maar meestal is -> magazine li Die positieve midlifecrisis brengt ook mee dat je je steeds vaker uitspreekt over maatschappelijke en politieke kwesties. Geboren: 29 december 1972 in Bromley, Groot-Brittannië. Opleiding: Toneelschool in Utrecht. Loopbaan Breekt in 2001 bij het grote publiek door in de RTL-serie Rozen geur Wodka Lime. Maakt tussen 2002 en 2012 deel uit van Toneelgroep Amsterdam en speelt in veel films, waaronder Lepel, Loft en Mannenharten. Voor zijn vertolking van het karakter Stijn in Komt een vrouw bij de dokter krijgt hij een Gouden Kalf en een Rembrandt Award. Privé: Relatie met actrice Noortje Herlaar. Vader van dochters Zoë (10) en Charley (7) uit relatie met actrice Izaira Kersten. Op datzelfde Twitter wond je je nogal op toen SGP-leider Kees van der Staaij stelde dat ieder kind uiteindelijk het meest gebaat is bij één vader en één moeder. Maar je vertrouwt ze soms wel je kinderen toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72