OZCAN AKYOL Menselijk bot tussen MH17-spullen die journalist meenam njoyhotels 6 Kijk voor meer informatie op enjoyhotels.nl of bel 0049 2953 9626 580 Verdere Enjoyhotels: Column Terwijl geboren en getogen Nederlanders steeds meer van elkaar aan het ver vreemden zijn, aangemoedigd door krachten als de politiek en de media, wil Lodewijk Asscher (PvdA) naar eigen zeggen strijden voor een inclusieve samenleving. Tijdens een interview met Eva Jinek sprak hij over progressief pa triottisme, oftewel: een land waar burgers met verschillende poli tieke overtuigingen en diverse ge loven trots op kunnen zijn. Hij vindt de manier 'waarop we met elkaar omgaan' heel belangrijk. Dat moet veel beter. Het zijn aardige woorden, ware het niet dat ze uitgesproken wor den door iemand die geen reali teitsbesef én zelfinzicht lijkt te hebben. Een toenemend aantal Neder landers met een migratieachter grond keert zich tegen de instan ties en flirt met andere culturen. De PvdA zou eerst eens moeten uitzoeken waarom deze mensen zich hier totaal niet thuis voelen, in plaats van ons dood te gooien met de zalvende woorden dat ie dereen erbij hoort. Veel burgers willen dat niet eens. Anderen hebben te maken met uitsluiting. Lodewijk Asscher heeft als minister van Sociale Zaken vier jaar hard meegewerkt aan de pola risatie van de samenleving. Hij nam bijvoorbeeld gretig het brod delwerk van een onderzoeksbu reau over waarin werd gesugge reerd dat ongeveer 8o procent van de Turkse-Nederlanders sympa thie voor IS heeft. Tegelijkertijd zagen we afgelopen zomer hoe duizenden mensen uit deze groep zich meer verwant voelen met de Turkse president dan met onze eigen lei ders. Iedereen die zich op links wil pro fileren, kan obligaat roepen dat zij ook volwaardig deel uitmaken van dit land, maar het is veel interes santer te doorgronden waarom er geen beroep wordt gedaan op za ken als burgerschap. Het patriottisme van de PW is eng, de variant van de PvdA is ge stoeld op een vertekend beeld van de werkelijkheid. De partij negeert de moderne verzuiling en veinst alsof er geen groeiende aversie be staat tegen de nationale identiteit. Veel Nederlanders schamen zich voor hun land, of ze nu wit of zwart zijn, daar zou eens naar ge keken moeten worden. Voor de ramptoerist zijn het heerlijke tijden: op deze manier zal traditioneel links volledig in storten. Maar of dat goed is voor het land valt zeer te betwijfelen. Want wat overblijft zijn de schreeuwers en farizeeërs van ex treemrechts. Asscher heeft als minister hard gewerkt aan de polarisatie Het is afkomstig van één van de passagiers van het ramptoestel, van wie de identiteit in 2014 is achterhaald. Het Openbaar Minis terie heeft de nabestaanden van het slachtoffer op de hoogte ge steld. Spekkers was onlangs voor een reportage op de rampplek toen hij diverse materialen zag liggen en besloot die mee te nemen. Hij vond dat die in Nederland thuis horen, en wilde aan de kaak stel len dat 2,5 jaar na de ramp nog steeds spullen op de plek des on- heils liggen. Hij nam ze in een vuilniszak mee naar Nederland. Spekkers arriveerde afgelopen zaterdagavond op Schiphol. Hij had beloofd de spullen van de crashsite aan de politie te over handigen, maar volgens het OM ging dat anders. „Een medereizi ger had een rugzak van Spekkers met de voorwerpen uit Oekraïne onder zijn eigen naam ingecheckt en liep er mee naar de uitgang", meldt het Landelijk Parket. Die persoon is tegengehouden door de politie, net als Spekkers zelf. De twee werden niet aangehouden, maar de politie legde wel beslag op hun gegevensdragers. De rech- ter-commissaris heeft inmiddels geoordeeld dat die inbeslagname gerechtvaardigd was. Wrakdelen Volgens het OM is het verklaar baar dat nog altijd restanten van het toestel en zelfs menselijke res ten te vinden zijn. „Nu de oorzaak van het neerhalen van het vlieg tuig is vastgesteld, dient het actief zoeken naar wrakdelen geen rede lijk strafrechtelijk doel meer." Wel is met contactpersonen in het ge bied afgesproken dat gevonden materiaal wordt ingeleverd. „We wisten als nabestaanden dat dit zou kunnen gebeuren", zegt Evert Zijtveld van de stich ting Vliegramp MH17. „Het OM heeft ons al eens verteld dat mo gelijk nog resten zouden worden gevonden. Maar natuurlijk is het voor de nabestaanden zwaar om te horen. En het is jammer dat de journalist niet wat respectvoller met de kwestie is omgegaan." olies inclusief Nederlandse All-inclusive vakantiehotels in de mooiste gebieden van buitsland! 5 daagse All-inclusive vakantie in Hotel Daun 3* Eifel/Moezel - Eifelstadje Daun GOLDEN AWARD WINNER! 5 daagse All-indusive vakantie in Schlosshotel Sophia Sauerland -Teutoburgerwald 5 daagse All-indusive vakantie in Hotel Erica 3* Moezel -Treis Karden Vakanties met waar voor uw geld! 1>aar wordt u vrolijk van! - Vraag ook onze gratis brochure aan! VANAF €199,95 p p Hotel zur Krone 3* zaterdag 14 januari 2017 GO @ÖzcanAkyol Patriottisme Tussen de spullen die de Ne derlandse journalist Michel Spekkers onlangs meenam van de MH17-rampplek, blijkt een stuk menselijk bot te zitten. Rotterdam TO°*r yV Awards V GOLD AWARD A Inbegrepen Ontvangst met warme lunch of koffie en gebak 4x overnachting 4x "Enjoy"ontbijtbuffet 4x lunch 4x keuzediner Dagelijks alle drankjes van 17:00 t/m 24:00 GRATIS NIEUW: koffïecorner, koffie en thee gehele dag GRATIS Veel avondentertainment, o.a.: live muziek, quizavond en meer! Gratis leuke dagtocht per luxe touringcar door de Moezelregio Inbegrepen Ontvangst met warme lunch of koffie en gebak 4x overnachting 4x "Enjoy"ontbijtbuffet 4x lunch 4x keuzediner Dagelijks alle drankjes van 17:00 t/m 24:00 GRATIS NIEUW: koffiecorner, koffie en thee gehele dag GRATIS Veel avondentertainment, o.a.: live muziek, quizavond en meer! Gratis leuke dagtocht per luxe touringcar door het Sauerland Inbegrepen Ontvangst met warme lunch of koffie en gebak 4x overnachting 4x "Enjoy"ontbijtbuffet 4x lunch 4x keuzediner Dagelijks alle drankjes van 17:00 t/m 24:00 GRATIS NIEUW: koffiecorner, koffie en thee gehele dag GRATIS Veel avondentertainment, o.a.: live muziek, quizavond en meer! Gratis leuke dagtocht per luxe touringcar door de Moezelregio hotel Moezel - Oberfell Nederlands Voor alle Enjoyhotels geldt geen aanbetaling, geen boekings-, en reserveringskosten, geen 1 -persoonskamer toeslag. gesproken Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6