MIJN WEEKEND De vleermuis in jezelf ontdekken magazine 5 Tekst: Leo van Marrewijk Foto: Kees Martens Uit bijgaande foto zou je zomaar kunnen afleiden dat aerial yoga een bloedserieuze zaak is. Dat kan het zeker zijn voor degenen die de vleermuis, acrobaat of het kind in zich zelf willen (her)ontdekken, zegt Wendy Meijs (40) uit Helmond, maar hangmatyoga is ook 'lachen, gieren, brullen'. „Bijvoorbeeld als het niet lukt om uit je hangmat te komen. Of als je grenzen opzoekt en uitje mat valt. Dat ge béurt, want hangmatyoga is heel speels, je moet jezelf vooral niet te serieus nemen." Wendy volgde zo'n vijf jaar geleden haar eerste les aerial yoga. „Ik was meteen 'om'. Ik voelde me rustiger worden. Je hebt min der last van de zwaartekracht en ondervindt minder weerstand." Inmiddels heeft ze, mede dankzij het zweven, spelen, wiegen en vliegen in de hangmat een transformatie on dergaan, vindt Wendy zelf. „Van adhd'er naar zenboeddhist. Dat klinkt misschien zweverig, maar is het zeker niet. Ik kan me geen leven zonder yoga meer voorstellen." Dat laatste heeft een dubbele betekenis, want naast haar baan als pgb-begeleider geeft Wendy ook yoga-les. „Mensen die voor het eerst aan hangmatyoga doen, hebben het vooral over de ruimte in hun lijf." Doordat je houding verbetert, word je er zelfs letter lijk ('centimeters') langer van, zegt Wendy. Mocht u dat laatste betwisten, of vindt u zichzelf al lang genoeg; even goede vrienden. De boeddhistische tatoeage op Wendy's bovenarm rept immers over compassie, liefde en mededogen voor iedereen. Dus ook voor mensen die liever letterlijk met beide benen op de grond blijven staan. Wilt u ook vertellen over uw favoriete moment van het weekend? Mail naar weekend@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66