NS laat Zeeuwse klant in de kou staan Hoe vaak reed de trein volgens het spoorboekje? 3 ledereen wil met eigen ogen de stormvloed zien O Op de boulevard van Vlissingen is het halverwege de middag fïlerij- den. Iedereen wil met eigen ogen de stormvloed zien. Vanwege de kou en de regen kiest menigeen ervoor het natuurgeweld vanach ter de autoruit te bekijken. Als de regen even pauzeert, wordt het bij Michiel de Ruyter toch direct druk met nieuwsgieri gen. Ze worden getrakteerd op een machtig schouwspel. De golven worden hoog opgestuwd door de noordwestenwind, om op het Kei- zersbolwerk uiteen te spatten. Twee loodsboten voeren een wan kele pas de deux uit op de onstui mige golven. Jan Adriaanse uit Middelburg is ook naar de boulevard gekomen. „Speciaal om foto's te maken, want dit is natuurlijk wel specta culair. Mijn vrouw vond het te koud om te gaan, maar ik vind het prachtig. Helaas voor de foto's zit er weinig kleur in. Het is wel heel grauw." Het water zou tot 3,70 meter bo ven NAP komen, was de verwach ting. Dat blijkt alleszins mee te vallen, mede doordat de wind slechts af en toe raakt aan storm kracht. Het water blijft steken bij 3,07 meter. De gang bij de kaze matten loopt slechts lichtjes on der. Geen paniek ook bij strandpavil joen Oase bij Domburg, dat door het gretige water eerder wordt ge kust dan overweldigd. Bijna alle tafels aan het raam zijn bezet. Ie dereen heeft de blik richting zee gewend en er worden volop foto's gemaakt. „Zoals het er nu bij staat, denk ik dat het mee gaat vallen, of we moeten vannacht nog een klap krijgen", zegt uitbater Hein Rob bers. „Het is imposant om te zien, maar het slaat ook een hoop zand weg. We maken ons dan ook meer zorgen over hoe het strand er in de zomer bij ligt." Buiten kijkt een Middelburger ('nee, geen naam') met ontzag naar de stormvloed. „Maar ik had het wel hoger verwacht. Toch blijft het fantastisch om te zien. Dat ver veelt nooit." De invoering van de nieuwe dienstregeling van de NS ging in december gepaard met vertragin gen in de ochtend. Vooral lastig voor wie in Roosendaal de aanslui ting naar Breda moest halen. Drie minuten om over te stappen bleek vaak te kort. De PZC hield daarom in de eerste week na de kerstva kantie de ochtendtreinen naar Roosendaal in de gaten met de NS- reisplanner. Alle twaalf treinen die maandag tussen 6.22 uur en 11.52 uur vanuit Vlissingen vertrokken kwamen op tijd aan in Roosendaal. Dinsdag ging het compleet mis. Door een brand in het onderstation was Roosendaal de hele dag onbereik baar. Treinen uit Zeeland reden niet verder dan Bergen op Zoom. Woensdagochtend begon goed. Zowel de trein van 6.22 als die van 6.52 uur uit Vlissingen arriveerde op tijd in Roosendaal. De vier vol gende treinen waren te laat door de lange stoptijd op station Goes. In het spoorboekje staat 1 minuut wachttijd in Goes, maar dat is in de spits veel te kort om iedereen uit en in te laten stappen. De trein van 11.52 uur vertrok met 20 minuten vertraging uit Vlissingen en kwam daardoor te laat in Roosendaal. Oorzaak was een grote vertraging die de trein op weg naar Vlissingen in de Randstad had opgelopen. Dat probleem deed zich ook op donder dag en vrijdag voor. Op donderdag vertrok de trein van 9.22 en 10.22 uur 15 en 12 minuten te laat. De tijd werd ingehaald door zes kleine sta tions over te slaan. Die ochtend kwam slechts één trein met vertra ging aan in Roosendaal. Ook vrijdag ging het allesbehalve volgens het spoorboekje. De trein uit Vlissingen van 7.22 uur arri veerde te laat in Roosendaal, de vol gende rit verviel, 8.22 reed niet door naar de Randstad, 8.52 en 9.22 wa ren te laat, 10.22 was wel op tijd door overslaan van kleine stations, en 11.52 uur was twee minuten te laat in Roosendaal. Voor reizigers in de andere rich ting was het gistermorgen niet veel beter. Vijf treinen kwamen tussen 2 en 23 minuten te laat aan in Vlis singen. Eén trein, die met 29 minu ten vertraging vertrok uit Roosen daal, reed niet verder dan Goes. Percentage ritten van Vlissingen naar Roosendaal tussen 6:22 en 11:52 uur dat de afgelopen week nergens op het traject meer dan 3 minuten vertraging had. zaterdag 14 januari 2017 Prachtige plaatjes Het water kwam hoog, maar niet zo hoog als verwacht. Het ex treme weer leverde gistermid dag vooral spectaculaire plaat jes op. Rolf Bosboom Vlissingen Het water kwam dicht bij strandpaviljoen Oase bij Domburg, foto s lex de meester Het Keizersbolwerk bij Vlissingen blijft een po pulaire stek om naar de stormvloed te kijken. A Een loodsboot trotseert manmoedig de onstui mige golven. Theo Giele Vlissingen Maandag 9/1 Dinsdag 10/1 Woensdag 11/1 Donderdag 12/1 Vrijdag 13/1 I I Vertragingen beperkt tot 2 minuten Alle treinen op tijd in Roosendaal Station Roosendaal hele dag onbereik baar, bussen vanaf Bergen op Zoom Vertragingen binnen Zeeland tot maximaal 4 minuten Vijf van de twaalf ritten te laat in Roosendaal De rit van 7.52 uur uur uit Vlissingen uitgevoerd met kortere trein Een rit te laat in Roosendaal Trein van 9.22 en 10.22 vertrekt veel te laat uit Vlissingen, geen stop op zes kleine stations A Cijfers op basis van reisplanner NS. Trein van 7.52 uur uit Vlissingen vervallen Trein van 8.22 uur uit Vlissingen rijdt niet verder dan Roosendaal Trein 10.22 vertrekt veel te laat uit Vlissingen, geen stop op zes kleine stations

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3