Panda's Lakse omgang met politiepak Polman: 'Den Haag, heb oog voor de regio' 2 MAIKEL HARTE T Column Als je tegenwoordig een beetje kan voetballen dan ga je naar China: de miljoe nen vliegen rond je oren. En als je panda's hebt dan stuur je ze juist naar hier, ook dan vliegen de mil joenen je rond de oren. Rond Pasen worden er in Ouwe hands Dierenpark in Rhenen twee panda's uit China verwacht en daarvoor is een keurig optrekje van zo'n zeven miljoen euro neer gezet. Dat is een hele smak geld. Het is niet alleen het verblijf dat geld kost. Ik las dat er speciaal voor die beesten tien soorten bamboe gekweekt moeten worden, iets an ders lusten ze niet. Volgens mij spelen die Chine zen één groot spel met ons. Een beetje beer vreet toch alles? Vlees, vis, honing, planten, noem het maar op, maar een panda zou dus alleen maar bamboe eten. Het ver blijf werd door de Chinezen goed gekeurd, op een waterval na. Het ge luid daarvan was iets te hard, daar zou den die panda's niet tegen kun nen. Dat ging het Dierenpark aan passen. Ik denk dat het bezoek van die delegatie bij de Chinese variant van Bananasplit wordt uitgezon den. Die Chinezen bescheuren het als ze zo'n miljoenenverblijf en bamboeveld zien en de directeur van het dierenpark horen vertellen dat ze de waterval iets zachter gaan zetten. Bij De Wereld Draait Door toonden ze al een panda die naast een enorme waterval op een steen zat te rusten. Het hardste zullen ze lachen als ze horen dat wij geloven dat een vrouwtjespanda maar drie dagen per jaar vruchtbaar is en de rest van het jaar vijandig is, waardoor ze niet bij het mannetje gezet mag worden en er niet gefokt mag wor den. We mogen ze dan ook alleen maar lenen en als ze er onver wacht toch nakomelingen komen dan moeten die direct naar China. Het is een geweldig slim con cept. De Chinezen kennende is er gewoon ergens een streek waar ze massaal panda's kweken. Het zou mij niet verbazen als er aan zo'n panda een wit labeltje zit: Made in China. Uitgezonden bij de Chinese variant van Bananasplit DESTELLING Vandaag: Laat de vos met rust Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters hllEÜWSAPPS EPS EFFECTIEF VOOR BRAN&EN&E ACTUALITEIT kamerverkiezingen,'/ Win een praatpaal van de ANWB Martin Koolhoven komt in CineCity Veel banen door windenergie VLISSINGEN Provoost door naar volgende liveshow Agenten klagen dat uniformen - te gen de afspraak in - ook bij buren worden afgeleverd en zo in ver keerde handen kunnen belanden. Toch neemt de politietop de bezor ging, mede om kosten te besparen, niet in eigen hand. Vorig jaar raak ten 41 kledingpakketten vermist. Het is al meermaals voorgekomen dat criminelen het uniform gebrui ken bij overvallen en ontvoeringen. Sinds 2014 klagen agenten over pakketjes die bij de buren worden afgeleverd, terwijl dat ten strengste verboden is. Ook signaleren ze postbezorgers die bekenden van de politie zijn. Bij politievakbond ANPV kwa men de afgelopen weken tientallen klachten binnen. „Ik weet zeker dat onze adressen worden verkocht aan criminelen", rapporteert een agent. „Mijn uniform is bij de buurman bezorgd, een man die regelmatig met de politie in aanraking komt", meldt een ander. De ANPV wil dat de bezorging zo snel mogelijk in eigen beheer wordt genomen en dat uniformen wor den afgeleverd op politiebureaus. De korpsleiding blijkt deze moge lijkheid vorig jaar te hebben onder zocht, maar deze optie was te duur. Jaarlijks verstuurt de politie Alleen bij hoge uitzondering kan kleding op het bureau worden afgeleverd 130.000 kledingpakketten, maar er is geen ruimte om die op te slaan. „Dan zouden we ook een eigen transportdienst moeten opzetten", zegt een woordvoerder van de Na tionale Politie. „Alleen in uitzon derlijke gevallen kan kleding op het bureau worden afgeleverd. Bijvoor beeld als een agent wordt be dreigd." P7 MIDDELBURG Zeeland wil niet overkomen als Calimero of Rupsje Nooitgenoeg, maar toch zal dit jaar nog vaak in Den Haag worden aan geklopt. Dat kondigde commissaris van de koning Han Polman gisteren aan in zijn nieuwjaarstoespraak. Tot dusver ving de provincie bot als het ging om geld uit Den Haag, bijvoorbeeld voor de kerncentrale. Polman hekelde de stelling van mi nister Henk Kamp dat Zeeland eer dere dividenden van energiebedrijf Delta had moeten inzetten voor de kerncentrale. „Dat is ingezet voor onze economische infrastructuur, zoals andere provincies dat ook hebben gedaan. Bij de decentralisa tie van het regionaal economische beleid heeft het Rijk immers nul euro naar de provincies overgehe veld." Hij wees ook op het opruimen van de voormalige fosforfabriek Thermphos, waarvoor veel geld no dig is. "Dat mag er niet toe leiden dat onze provincie financieel en daarmee bestuurlijk op slot gaat. Heb oog voor de regio's", was zijn oproep aan Den Haag. De vier gedeputeerden reikten 'Zeeuwse complimenten'aan het Kennis- en Innovatiecentrum Maintenance Procesindustrie, het Kavelruilbureau Zeeland, de Stich ting Scholierenvervoer Zeeland en de Commissie Toekomstige Zorg Zeeland. zaterdag 14 januari 2017 Gisteren: lederen vmbo'er moet naar de havo kunnen 522 reacties HENKj johan vlemmix HEEFT ZICH ZOJUIST TERUS- SETROKKEM UIT fc>E TWEEbE VLISSINGEN De iconische reddings boei voor weggebruikers met pech verdwijnt: de gele praatpaal van de ANWB. Door de komst van mo biele telefoons is hij over bodig geworden. Slechts een minuscuul deel van de meldingen komt nog maar via het apparaat binnen. Deze zomer wor den alle praatpalen ont manteld. De ANWB ver loot via hun magazine De Kampioen drie exempla ren. VLISSINGEN Regisseur Martin Koolho ven van Brimstone is za terdag 21 januari te gast in CineCity Vlissingen. Vanaf 21.00 uur gaat hij in gesprek met Raimond van Soest, de Zeeuwse storyboardtekenaar van de film. Rond 21.45 uur begint de vertoning van Brimstonemet Carice van Houten in één van de vrouwelijke hoofdrollen. Het is Koolhovens eerste Engelstalige film, waar aan hij zeven jaar heeft gewerkt. VLISSINGEN Secretaris-generaal Maarten Camps van Eco nomische Zaken zegt in een nieuwjaarsartikel dat vernieuwing van beleid kan leiden tot economi sche kansen, zoals bij windenergie op zee. Volgens hem is bij de aan besteding van de wind- parken bij Borssele geble ken dat wind zich qua prijs kan meten met fossiel op gewekte stroom. Camps verwacht dat er duizen den banen in deze sector zullen ontstaan. Isabel Provoost is door naar de volgende live show van The Voice of Holland. De Middel burgse zangeres scoorde gisteravond zo goed dat ze meteen in de safe-zone belandde en daardoor direct ge plaatst is. Ze zong Star- ving, een nummer van Hailee Steinfeld. De politie neemt grote risico's met de bezorging van haar uni formen. Dat blijkt uit onderzoek van deze krant. Hoewel agenten al jarenlang waarschuwen dat uniformen in verkeerde handen belanden, blijft de politietop de aflevering uitbesteden aan PostNL. Peter Winterman Den Haag Nationale Politie Bassist en tekstschrijver Peter Slager van Blof zong tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de provincie twee liedjes van zijn soloal bum Slik. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2