€100 f §1 Barry Atsma Jaarwisseling Bloemenlaan Stormvloed minder hoog Kras Kortingsdagen Dientje is het watersnoodmeisje Interview Gezondheid Reizen De politie heeft zes Vlissingers aangehouden voor het geweld tijdens nieuwjaarsnacht in de Bloemenbuurt. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit. Walcheren Freek de Jonge klimt weer op de barricaden Na twee weken politieonderzoek naar de grootschalige vernielingen en het geweld in de Vlissingse nieuwjaarsnacht zijn gisteren de eerste aanhoudingen verricht. Burgemeester Bas van den Til- laar noemt de arrestaties een be langrijke stap. „Natuurlijk moeten we wachten op de resultaten van het politieonderzoek, maar ik zie dit als een signaal dat dit soort gedrag niet zomaar geaccepteerd wordt." Vijf verdachten werden in de vroege ochtend thuis aangehou den. Een 34-jarige man wordt ver dacht van brandstichting en bedrei- t De politie kwam de verdachten op het spoor dankzij tips van buurtbewoners ging van een buurtbewoner. Twee anderen (22 en 26 jaar) worden be schuldigd van het plegen van open lijke geweldpleging. Verder wordt de betrokkenheid bij brandstich ting van een 17-jarige en een 24-ja- rige Vlissinger onderzocht. Een zesde verdachte (19 jaar, openlijke geweldpleging en brandstichting), meldde zich gistermiddag bij het politiebureau, nadat agenten eerder vandaag bij zijn woning waren ge weest. Alle verdachten wonen in Vlis singen, maar niet alleen in de Bloe menbuurt. De zes zijn voor verhoor en verder onderzoek naar politiecel lencomplex Torentijd in Middel burg gebracht. De politie kwam hen op het spoor dankzij tips van buurtbewoners en getuigen. Het onderzoek is nog in volle gang, want de politie heeft het idee nog niet alles te weten van wat bekend is in de buurt over de rel len. Gemiddeld werken er sinds nieuwjaar dagelijks tien politie mensen aan de zaak. De aanhou ding van de zes verdachten is geen reden om het onderzoeksteam in te krimpen. Naast de gebruikelijke telefoon nummers heeft het Team Criminele Inlichtingen een tijdelijk nummer (06-23874917) geopend waarbij de anonimiteit van de beller gegaran deerd wordt. Tot nu wordt daar ove rigens nog niet veel gebruik van ge maakt, aldus een politiewoordvoer der. Politie en gemeente blijven mensen oproepen naar voren te ko men met informatie. De politie heeft ondertussen der tig aangiften opgenomen. Het gaat om vernieling aan woningen (7); vernieling aan winkels (2); open lijke geweldpleging (1); vernieling van auto's (12); diefstal uit auto (1); vernieling bushokje (1) en zes po gingen tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan hulpverleners van de politie en de brandweer. Burgemeester Van den Tillaar hoopt dat de aanhoudingen uitein delijk leiden tot een veroordeling door de rechtbank. „Daar hebben de inwoners en de hulpverleners die die nacht actief waren, recht op." VLISSINGEN De stormvloed was gisteren minder extreem dan verwacht. Het water kwam in Vlissingen tot 3,07 meter bo ven NAP, terwijl donderdag 3,70 meter werd voorspeld. De Oosterscheldekering werd, tegen de verwachtingen in, gis termiddag ook niet gesloten. Gisteravond was er een kleine kans dat dat afgelopen nacht alsnog zou gebeuren. korting p.p. Meer reizen. Meer beleven. Iv/Tr p.. Kras.nl/kortingsdagen of bei 0900-9097 70 cpg Nieuwsmedia 'Ik zit in een positieve midlifecrisis' Voor altijd jong India voor beginners Het onbekende meisje op de toto van het Watersnoodmuseum heeft een naam en is gevonden. Ze heet Dientje Kramer, komt uit Zierikzee en is tegenwoordig woonachtig in Lelystad. „Dit is heel bijzonder", zegt de 76-jarige Kramer. Dientje wachtte die februaridag in 1953 op de Nieuwe Haven in Zierikzee op de boot van het Rode Kruis, waarmee ze naar Rotterdam werd geëvacueerd. FOTO FREDDY SCHINKEL ZEELAND2 Zestal vast voor rellen Vlissingen Theo Giele Vlissingen P3 A-aif* //SS) 4ÈÖÊÊ Zie kras.nl/actievoorwaarden zaterdag 14 januari 2017 4°C Wisselvallig en licht winters weekend pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 1168! 5 5 5 5 4 7 »P12 L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1