Lange lijst eisen verpleeghuiszorg Stembiljet wordt langer 4 dagen Achterhoek Assange geeft zich over als Obama Manning vrijlaat U 17 www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cpg DEN HAAG Staatssecretaris Mar tin van Rij n stelt een hele reeks mi nimumeisen aan de personeelsbe zetting van verpleeghuizen, totdat de sector zelf met normen komt. Dat staat in een brief van Van Rijn aan de Tweede Kamer. Hij schrijft: „Niet alleen wordt hiermee de lat voor goede kwaliteit van zorg en le ven hoger gelegd, ook is nu voor ie dereen duidelijk aan welke normen moet worden voldaan en waarop hij mag rekenen." Zo moeten tijdens 'intensieve zorgmomenten' (zoals opstaan en naar bed gaan) twee zorgverleners aanwezig zijn. En overdag en 's avonds is er altijd iemand in de ge meenschappelijke ruimte. Verder is direct contact met de cliënten essentieel. Dus is er in elke dagdienst iemand aanwezig die aandacht kan besteden aan een zin volle daginvulling. Een arts of ver pleegkundige moet binnen 30 mi nuten kunnen ingrijpen als directe medische zorg nodig is. Ook voor extra scholing is aan dacht. En er moeten gesprekken plaatsvinden met medewerkers over hun loopbaanontwikkeling, om het vak interessant te houden. DEN HAAG Het stembiljet wordt bij de komende Tweede Kamerver kiezingen in maart mogelijk langer dan gebruikelijk. Op het stembiljet passen in de huidige vorm 32 par tijen, maar mogelijk doen er dit jaar meer partijen mee dan ooit: 81 heb ben zich aangemeld. Eind januari moet blijken hoeveel daarvan aan de voorwaarden voldoen en de ver eiste 11.000 euro borg kunnen beta len. Minister Plasterk stelt dat alle partijen hoe dan ook op de voor zijde van het stembiljet zullen wor den afgedrukt. Geen enkele partij zal op de achterkant staan. 3 dagen Zeeland dan Gelderse Poort andere partijen juist op hun geloof waardigheid te behouden door sa men de VVD buitenspel te zetten. Er zijn waarschijnlijk heel veel partijen nodig voor een kabinet. En er blijven zonder de WD en de PW nog heel veel partijen over om mee te onder handelen. Wij gaan ons stinkende best doen om met hen een zo pro gressief mogelijk kabinet te smeden." „Dat klopt. Op lokaal niveau praat je niet over macro-economische onder werpen. Dan kun je uitstekend sa menwerken. Want ik moet de WD één compliment geven: bij hen geldt 'een man een man, een woord een woord'. Maar landelijk moeten er be sluiten worden genomen over brood nodige investeringen, ook al vragen Brussel en de banken om ander be leid. Hetzelfde geldt voor afschaffing van de marktwerking in de zorg en het eigen risico." „Dat moet Rutte zelf weten, maar dat is niet op basis van inhoud. Ik heb hem nog niet horen zeggen dat zijn partij zich zal aansluiten bij het Nati onaal Zorgfonds. Hij vindt het ook geen goed idee de minimumlonen en uitkeringen maar eens met 10 pro cent te verhogen. Hij wil de banken niet samen aanpakken en de WD torpedeert een hoorzitting over be lastingontwijking door multinatio nals. Dan heb ik er niets aan dat zij mij lief en aardig vinden." „Zeker. Maar het gaat om hun ideolo gische visie op de samenleving. Het CDA bijvoorbeeld heeft een totaal ander mensbeeld dan de WD. Pak hun beginselprogramma erbij. Dat staat echt haaks op de denkbeelden van de WD. Daar zie ik dus wél mo gelijkheden om samen een nieuw ka binet te bouwen." „Ja. Want anders is het verhaal dat zij nu naar buiten brengen, niets waard. Asscher zegt dat Rutte een ramp is voor de middenklasse. Zijn hele ge loofwaardigheid ligt aan diggelen als hij de mogelijkheid desondanks openlaat om straks toch weer met de WD aan de formatietafel te belan den. Ik roep de PvdA op om nu een heldere keuze te maken, met ons mee te doen en een blok te vormen. Sa men te gaan voor een kabinet zonder de WD. Asscher kan niet langer in de zijspan gaan zitten, terwijl de WD achter het stuur plaatsneemt. Daardoor zijn de rode blosjes op zijn wangen al helemaal verdwenen." „Dan wordt het de hoogste tijd dat het nu wel gaat lukken. Daar moet Asscher vóór de verkiezingen glas helder over zijn. Dan neem ik graag het voortouw om met hem en een heleboel andere progressieve partijen te werken aan een socialere toe komst. Want dat is verschrikkelijk hard nodig. Nederland is al veel te veel versplinterd en verhard." Ik roep de PvdA op met ons mee te doen. Asscher kan niet langer in de zijspan gaan zitten, terwijl de VVD achter het stuur plaatsneemt LONDEN WikiLeaks-oprichter Julian Assange is bereid zich uit te leveren aan Amerika. Maar op één voorwaarde: dat president Obama gratie verleent aan klok kenluider Chelsea Manning. Obama heeft nog een week om dat te doen. Assange zit al vier jaar in de am bassade van Ecuador in Londen, om uitlevering te voorkomen. In de VS dreigt voor hem een ja renlange celstraf, onder meer omdat hij geheime diploma tieke informatie en defensiege heimen openbaar maakte. Veel informatie die WikiLeaks openbaar maakte, was afkom stig van Chelsea Manning. De voormalig inlichtingenanalist is veroordeeld tot 35 jaar gevange- nisstraf. Ze zou onder meer 90.000 documenten hebben ge lekt over de oorlog in Afghani stan. Assange vindt het zo be langrijk dat Manning gratie krijgt, dat hij zijn eigen vrijheid er voor zegt te willen opofferen. Manning heeft in de gevangenis twee keer een zelfmoordpoging gedaan en een hongerstaking gevoerd, omdat ze een ge- slachtsveranderende operatie wilde afdwingen. zaterdag 14 januari 2017 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting 3* Hampshire Hotel - Renesse (7,6) 2 nachten inclusief ontbijt Incl. kop soep v/h seizoen AO 50 Gratis wifi en parkeren 3* Fletcher De Gelderse Poort, Ooij (7,6) 2 nachten incl. ontbijtbuffet Gratis parkeren en wifi aa Betaal pas bij aankomst Maar u zit wel degelijk aan de knoppen met de VVD in vijf provin cies en grote steden als Amster dam en Utrecht. Daar kan samen werken wel? De ironie is dat de VVD de laatste tijd juist heel erg met jullie aan het flirten is. Waarom denkt u wel te kunnen sa menwerken met CDA, D66 en PvdA? Zij hebben toch ook aan de knoppen gezeten de afgelopen jaren? Hoopt u dat andere progressieve partijen uw voorbeeld volgen en de VVD ook uitsluiten? Er zijn recent meerdere pogingen gestrand om een linkse samenwer king op te tuigen. Emile Roemer Roemer zal nooit met Rutte samen werken. FOTO ANP A WikiLeaks oprichter Ju lian Assange zit al 4 jaar in een ambas sade in Lon den. FOTOEPA Prachtig hotel op een historisch landgoed in Almen gelegen. Tip: dagje Zutphen! 3 nachten in 3* Hotel Landgoed Ehzerwold (8,3) 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis parkeren, wifi, wandel en fietsroutes Prijs in april is 69,- p.p. Betaal pas bij aankomst!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17