16 PAREL VAN TIROL! Schoppen naar vluchteling bestraft pharosreizen Dit hebben we in geen jaren meegemaakt Fortuin aan coke tussen bananen De douane en politie hebben donderdag bijna 4.000 kilo co caïne gevonden in een lading bananen in een loods in Ha- zeldonk. De straatwaarde van de coke ligt volgens de politie rond de 140 miljoen euro. Het is een van de grootste vond sten ooit. Drie mannen zijn opgepakt toen ze de vracht wagen, die al enige tijd in de gaten werd gehouden, uit laadden. De lading kwam via Antwerpen. Vorig jaar werd een vergelijkbare hoeveelheid coke ontdekt in een container vol ananassen. Een Hongaarse cameravrouw die in 2015 in het grensgebied met Servië naar vluchtelingen trapte, is daarvoor veroordeeld. De rechter gaf Petra Laszló een proeftijd van drie jaar voor on geoorloofd gedrag. Een rechtbank in het district Szeged verwierp haar verweer dat ze zichzelf verdedigde en uit angst handelde. Het OM had de vrouw verstoring van de openbare orde ten laste gelegd. Laszló werd al door haar werk gever ontslagen toen de beel den van haar optreden de we reld over gingen. De officier van justitie schetste de situatie op de plek waar Laszló stond te filmen toen asielzoekers en migranten door een politiekordon braken. „Ze schopte een jonge man tegen de schenen en raakte een meisje op de knie." Ze probeerde ook nog een man met een kind op de arm te laten struikelen, maar dat mislukte. (ianuub 8-daagse More Inclusive Oostenrijk -.Jr Kom genieten aan de Achensee, het mooiste berg meer van Oostenrijk! Tuf je met de stoomtrein door het Zillertal? Bezoek je de Krimmler watervallen? Je logeert in Hotel Cordial Achenkirch. Hier combi neer je de privacy van een vakantiepark met de verzorging van een hotel. Bezoek ook het gezellige Innsbruck, met zijn mooie 'Gouden Dak'! Inbegrepen 7x overnachting met ontbijtbuffet welkomstdrankje 6x kleine middagsnack 6x viergangenkeuze- diner incl. saladebuffet 1x per week specialiteitenavond voucher voor drankjes t.w.v. €20,- (1 per verblijf) gebruik wellness AchenseeCard met o.a. diverse kortingen Prijzen Junior Family suite suite 22/04-05/05 399 499 06/05-02/06 349 419 03/06-16/06 399 499 17/06-30/06 369 449 01/07-14/07 429 519 15/07-25/08 519 599 26/08-13/10 369 449 De Socialistische Partij weigert na de verkiezingen samen met de VVD een regeringscoalitie te vormen. „Als iets net zo onwaarschijnlijk is als een fusie tussen Ajax en Feyenoord, kun je maar beter gewoon eerlijk zeggen dat het nooit gaat gebeuren", zegt SP- lijsttrekker Emile Roemer. erder was alleen samen werking met de PW van Geert Wilders onbe spreekbaar voor de socia listen. Voor elke partij is volgens SP-leider Roemer echter het moment aangebroken om te zeggen 'wat een stem van de kiezer waard is' en om ideologische keuzes te maken. „Dan zie je dat de SP een totaal an dere visie op de samenleving heeft dan de partij die de afgelopen 30 jaar aan de knoppen heeft gezeten, de VVD. Hun kernpunten staan zo haaks op die van ons dat het onmo gelijk is voor ons om de komende ja ren samen met de WD in één kabi net te zitten." „Ik wil nu duidelijk en eerlijk zijn. Mensen willen kiezen voor partijen en politici die betrouwbaar zijn, zich aan hun woord houden. U krijgt van mij bij deze de garantie dat wij rechts niet aan een meerderheid gaan helpen. En ik bedonder nie mand. Laat duidelijk zijn: we willen nog steeds heel graag plaatsnemen aan de formatietafel en snappen ook dat er compromissen moeten wor den gesloten, maar niet meer met de WD." Ik wil nu duidelijk en eerlijk zijn. Mensen willen kiezen voor partijen en politici die zich aan hun woord houden „De verschillen zijn onoverbrugbaar. De WD wil meer markt en minder overheid. Winstuitkeringen. Meer macht voor de banken en zorgver zekeraars. Zij zetten het individu voorop en laten mensen concurreren. Het is 'ieder voor zich en God voor ons allen' bij de liberalen. De SP ge looft in het collectief en samenwer king. Wij willen hogere minimum lonen en een goede aanpak van de arbeidsmigratie. Betere zorg en so ciale voorzieningen voor iedereen en aanpak van de kloof in de samen leving. Hoe kunnen wij het dus ooit eens worden?" „Als je standpunten zo ver uiteen lig gen, is een compromis altijd broddel werk in het midden. Dat is de PvdA in 2012 overkomen. Mensen die toen een linkse stem uitbrachten, ver wachtten ook links beleid. Maar dat is er niet gekomen. De teleurstelling was vervolgens zo groot dat linkse mensen rechts zijn geworden. Daarom kunnen wij maar beter vooraf eerlijk zeggen waar we staan." „Het omgekeerde is het geval. Ik roep GARANTIE SP SLUIT COALITIE UIT zaterdag 14 januari 2017 GO Politiechef El Salvador is verbaasd dat er woensdag geen enkele moord werd gepleegd in het land. Gemid deld worden er dagelijks tien mensen vermoord. 4.000 KILO SERVIE AUTOVAKANTIES VAN ANWB frijjk Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-), toe ristenbelasting (€1,50 p.p.p.n. vanaf 15 jaar) en kosten Calami teitenfonds (€2,50). Wijzigingen voorbehouden. WWW.PHAROSREIZEN.NL/gELEZEN-IN/dAGBLADEN witv tSi: O I r* ANVR (Uri/ f A) O23-554287O ZOEKCODE 40785 ^'w Edwin van der Aa Hans van Soest Den Haag De SP sloot, behalve de PVV, nooit partijen uit. —Emile Roemer Waarom is dat geen optie meer? U kunt die conclusie ook trekken nadat u het eerst heeft geprobeerd aan de formatietafel. Zo zet u zichzelf toch buitenspel? Er is straks waarschijnlijk geen meerderheid te vormen zonder VVD of PVV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16