Maarse doel naam eer aan BARRY VAN DER HOOFT Spanning terug in volleybal 23 Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser kan zich tegen Ter Leede geen nederlaag meer permitteren in strijd voor promotie. Hoek (doel)puntloos zv Als nummer zes van de ranglijst en met een achterstand van zeven punten op koploper Achilles Veen begint Hoek vandaag aan de tweede helft van de competitie. De thuiswedstrijd tegen titelkan didaat Ter Leede is er voor de hoofdklasser meteen één waar veel druk op staat. Want als Hoek vandaag op eigen veld weer onder uit gaat, zoals voor de winterstop gebeurde tegen Jodan Boys, dan kan er al bijna een dikke streep door dit seizoen. Tijdens de laatste training, die donderdagavond in de stromende regen werd afgewerkt, was de echte scherpte ver te zoeken. Door een buikgriep was Jannes Tant niet aanwezig, waardoor de trai ning werd verzorgd door zijn as sistent Wesley de Smet. En als de baas afwezig is, zetten veel voet ballers al snel een paar stappen minder. Het zorgde voor wat cha grijn bij sommige spelers, die ech ter ook weten dat een mindere BALANS training helemaal niets zegt over het optreden van vandaag. Tant heeft toegezegd vandaag op de bank te zitten, of hij nu topfit is of niet. De kans is groot dat Guil- laume Clinckemaillie vlak bij hem zit. De Belgische aanvaller maakte onlangs duidelijk ontevreden te zijn, omdat hij naar zijn zin te vaak werd gewisseld. Clinckemaillie gooide bij verschillende voetbal makelaars visjes uit om weg te ko men bij Hoek, maar heeft nu aan gegeven het seizoen gemotiveerd af te willen maken. Die motivatie viel donderdagavond niet van zijn gezicht te lezen, omdat de aanval ler aanvoelde dat de kans groot is dat hij tegen Ter Leede weer bank zitter is. Giovanni Siereveld kan wel op een basisplaats rekenen. In het centrum van de verdediging ver vangt hij Lionel Fitsch, die vol gende week pas terugkeert uit Australië. „Ter Leede is meteen een goede graadmeter", weet de 32-jarige Siereveld. „Ik ben be nieuwd of we de ambities, die ie dereen hier duidelijk heeft uitge- sproken, in de tweede competitie helft waar kunnen maken. We willen meedoen om het kampi oenschap, maar voor de winter stop hebben we een paar keer on nodig punten laten liggen. We speelden te vaak gelijk. Als dat drie keer niet een punt maar drie pun ten zijn, dan draai je bovenin mee." Dat wil Hoek graag, maar dat lijkt alleen te lukken als de pro ductiviteit omhoog gaat. Kyle Doesburg en Josimar Pattinama, die een wisselvallig eerste halfjaar bij Hoek achter de rug heeft, zijn gedeeld topscorer met slechts vier goals. Clinckemaillie en Nathan Lagrou maakten er allebei drie, Nick de Groote wacht nog altijd op zijn eerste competitietreffer. De rechtsbuiten lijkt vandaag weer een voorhoede te vormen met Pat tinama en Doesburg. Esmat Shanwary zit niet bij de selectie voor het duel met Ter Leede. De middenvelder heeft last van zijn knie en heeft ook proble men met het vinden van woon ruimte. De afgelopen maanden verbleef hij bij een vriend in Ter- neuzen, maar daar was geen plek meer. Shanwary zat de afgelopen tijd daarom ook weer geregeld bij zijn ouders in Groesbeek, waar hij eerder bij Achilles'29 speelde. „We hopen dat er snel een oplossing komt, zodat hij weer hier in de buurt woont", zei voorzitter Art van der Staal donderdagavond. Ik ben benieuwd of we de ambities in de tweede competitie helft kunnen waarma ken Column Iet de wedstrijd tussen gastland Gabon en Gui- nee-Bissau barst vanmid dag om 17.00 uur de strijd om de Afrika Cup los. Het is zo'n toer nooi dat de afgelopen decennia vaak een ver-van-mijn-bed show was. Mooie voetballers op afgrijselijk slechte velden, waar bij fysiek het vaak won van tech niek. Het is, denk ik, één van de redenen waarom Hakim Ziyech is gepasseerd door de bonds coach van Marokko. Voor balleri na's is geen plek, voor havenar beiders wel. Lange tijd wist ik niet wat sommige mensen zo aantrok in de Afrika Cup en dan met name het Afrikaanse voetbal. Dankzij de lessen van Piet de Visser werd me al iets meer duidelijk; zesen halfjaar geleden zorgde Volks krant-collega Willem Vissers bijna dagelijks voor een lofzang op het voetbal op het zwarte con tinent. We zaten iedere ochtend samen aan het ontbijt in Johan nesburg, de stad waar alles le vensgevaarlijk zou zijn, was mij op voorhand verteld. Dat viel nogal mee, het was juist hartver warmend. Gastland Zuid-Afrika opende het WK op vrijdag 11 juni 2010 in het prachtige Soccer City Sta dium tegen Mexico. Het gezoem van de vuvuzela's was gekma kend en overstemde het Waka Waka van Shakira, maar de Afri kaanse hartstocht maakte veel goed. Stiekem hoopte ik op een overwinning voor Zuid-Afrika, dat zou het verhaal dat ik moest tikken nog mooier maken. Mid denvelder Tshabalala - veel Het gezoem van de vuvuzela's was gekmakend mooiere voetbalnamen zijn er toch niet? - knalde na rust prach tig de 1-0 binnen en gooide er vervolgens een Afrikaans dansje uit. De Mexicanen maakten in de slotfase gelijk, daarna raakte Zuid-Afrika nog de paal. Toch was het land na het ge lijkspel in extase, het WK leefde enorm en moest de start marke ren van meer Zuid-Afrikaanse successen. Een dikke nederlaag en een overwinning op Frankrijk verder was het WK na de eerste ronde op doelsaldo al voorbij voor Zuid-Afrika. Bijna zeven jaar later kan de conclusie wor den getrokken dat het wereld kampioenschap van 2010 het voetbal in Zuid-Afrika geen boost heeft gegeven. Een nieuwe Steven Pienaar, Aaron Moekoena of Benni McCarthy is nog niet opgestaan. En daardoor ont breekt het land tijdens deze Afrika Cup in Gabon, waar lan den als Zimbabwe en Oeganda zich wel hebben geplaatst. Toch ga ik wel kijken, de ko mende weken. Al is het mis schien alleen maar om te zien of er bij deze 31ste editie van de Afrika Cup weer zulke prachtige namen te ontdekken vallen als Siphiwe Tshabalala. Om het kaf van het koren te scheiden had Rens Wondergem een technisch en selectief parkoers uit de hoge hoed getoverd. Maar met 24 combinaties in de barrage bleek het niveau hoog. Met een foutloze rit in 26,18 seconden zette Anouk de Ruijter met haar merrie Florie een tijd neer waar haar con currenten zich op stuk beten. Jan Conijn haalde met de schimmel ruin Experience nog alles uit de kast. Maar de Eindhovense combi natie kwam tweetiende tel tekort voor de zege. Met de achtste plaats was Marit Huige uit Nisse met de merrie Gigi van de Wiel de beste Ik ben niet tot het uiterste gegaan. Ik wil Guillaume niet overvragen Zeeuwse. Carolein van de Plasse eindigde met de ruin Delta Mossel Guillaume op de elfde stek. Een plaats waar de amazone uit We- meldinge best met kon leven. „Guillaume gaf mij een goed ge voel. Hij sprong twee superrondjes en toonde daarmee weer veel pro gressie. Maar hij is pas zes. Daarom ben ik niet tot het uiterste gegaan. Ik wil hem niet overvragen." Met de eerste en tweede plaats in de klasse ZZ deed Dave Maarse (Wellerlooi) zijn naam van prijs pakker die hij in loop van tien jaar in Nieuw- en Sint Joosland heeft opgebouwd, eer aan. Als eerste van de elf combinaties in de barrage stuurde Maarse de schimmelmer rie Engelien in 36,79 seconden over de acht 1.35 meter hoge obsta kels en gooide daarmee, naar later bleek, voor zijn achtervolgers de deur in het slot. Als laatste starter stuurde Maarse zijn tweede troef, de ruin Valentino Z, in 37,48 ook nog naar de tweede plaats. Marieke de Bart ('s-Heer Abtskerke) sprong met de vosmerrie Champagne Z naar een fraaie zesde plaats. „Champagne sprong goed. Er zat misschien nog wel meer in. Maar morgen moet ze nog twee parkoersen lopen. Daarom heb ik het vandaag rustig aan gedaan." Anouk de Ruijter was in de klasse Z met merrie Casinha dicht bij haar tweede overwinning. De Ruijter stuurde de Cassini II- dochter in de barrage in 36,07 se conden foutloos naar de finish en het leek voor de Limburgse kat in het bakkie. Maar het laatste woord was voor Bert-Jan van de Pol met de ruin Looyman Z. In een adem benemende rit vloog de prof uit Neerpelt met de bloedvoorzich- tige Numero Uno-zoon in 33,15 se conden over het parkoers. In de klasse L was de zege een prooi voor Didi Dekkers uit Hees- wijk-Dinter. HULST Op de eerste speeldag van het nieuwe jaar deed Notaris Stol- ker in de eerste klasse van de be- drijfsvolleybalcompetitie in Hulst eindelijk nog eens van zich spreken. De titelverdediger leek dit seizoen uitgespeeld in de strijd om de eerste plaats, maar haakte toch weer voor zichtig aan door Progression op een 3-0-nederlaag te trakteren. Nadat de eerste set op het nippertje met 25-23 was gewonnen, werd het in de tweede en derde set 25-19 en 25-22. Door dat resultaat bleef Van Water schoot de ranglijst aanvoeren met 26 punten uit elf wedstrijden, op twee punten gevolgd door Progres sion en op vijf punten door Notaris Stolker. Onderin begroette Sjaak Moens zijn tweede winstpunt van dit seizoen begroeten. zaterdag 14 januari 2017 meteen D-day Barry van der Hooft Vlissingen Hoek heeft in de laatste drie wed strijden tegen Ter Leede geen punt gepakt en geen doelpunt gemaakt. Op de openingsdag van dit seizoen won Ter Leede op eigen veld met 1-0 door een doelpunt van Vincent Ammerlaan, ruim een kwartier voor tijd. Vorig sei zoen verloor Hoek beide duels met de tegenstander uit Sassenheim. Op eigen veld met 0-4 en op bezoek bij Ter Leede met 3-0. -Giovanni Siereveld, speler Hoek @Barryvdh9 snaoaaa Met een barrage waar de von ken van afsprongen zorgden de ruiters in de klasse M, gisteren in het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land, voor een fraaie opening van Indoor Jumping Nieuwland. Anouk de Ruijter uit Kessel mocht zich als eerste winnaar van de tiende editie laten kro nen. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland -Carolein van de Plasse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 161