Pennings baadt in luxe bij Vlissingen I Boere boet niks in qua productiviteit De Bokx blijft in zog van leider 22 ZE VOETBAL TWEEDE COMPETITIEHELFTA zaterdag 14 januari 2017 Als we nu in een vaste formatie zeges boeken, kunnen we in een flow terecht komen -Ruud Pennings, trainer Vlissingen Pennings. „We hebben nu een vrijwel fitte groep. Als we nu in een vaste formatie overwinnin gen kunnen boeken, kunnen we in een flow komen. Dat is de enige manier om dit seizoen nog een rol van betekenis te spelen. Daar moeten we naar toewerken." De enige oefenwedstrijd die op ploegen op de ranglijst is één plaats en één punt in het voordeel van nummer zes Vlissingen. „IFC zocht toen vooral zijn twee fysiek sterke spitsen door de lucht en daar zijn we goed tegen overeind gebleven. „Als IFC zo opportunistisch speelt, moeten we er vooral voor zorgen dat we de 'afvallende bal len' winnen. De tijd was destijds in ons voordeel, omdat we vrij vroeg op voorsprong kwamen en zij iets moesten forceren. Toen kwamen ze meer in het opportu nisme terecht dan in het uitspelen van overtalsituaties en het creëren van kansen." Over zijn eigen toekomst hoopt Pennings binnen afzienbare tijd duidelijkheid te kunnen verschaf fen. „Ik heb goede gesprekken met Vlissingen gehad en wil nu even afwachten wat de ontwikkelingen zijn met betrekking tot de spelers groep die er volgend jaar staat. Die gesprekken zijn nu in volle gang." Een termijn plakt hij niet op zijn beslissing. Rudy Boogert Rudy Boogert Vlissingen Ruud Pennings baadde de afge lopen week in weelde. Met een complete spelersgroep kon hij toewerken naar de herstart van de competitie, morgen thuis tegen IFC. En dat was de afgelopen maanden wel anders geweest bij de Zeeuwse zondag-hoofdklasser. Héél anders. Roysel James heeft de hele eer ste competitiehelft gemist, vanaf de start waren Regilio Pinas en Abdoe Abdenbi wekenlang afwe zig, Daniel Jansen was er een maand uit, Yves Nyemb vertrok naar het buitenland, Dangelo Martien raakte begin oktober ge blesseerd, doelman Joan van Bel- zen viel tijdelijk weg. Het script voor Medisch Centrum Vlissin gen is geschreven. „Door de vele afwezigen die el kaar opvolgden, hebben we tel kens concessies moeten doen aan onze speelstijl", zegt trainer Ruud het programma stond (tegen Ba ronie), werd vorige week afgelast vanwege het slechte weer. Jam mer maar geen probleem, vindt Pennings. „We hebben toen in drie blokken van een halfuur on derling een wedstrijd 9 tegen 9 gespeeld. Dat paste prima in de opbouw van de trainingen." In de openingswedstrijd van het seizoen won Vlissingen in Hendrik-Ido-Ambacht met 0-1 bij IFC door een doelpunt van Yves Nyemb. Het verschil tussen beide Vlissingen kwam de laat- set vier competitieduels voor de winterstop niet tot winst (twee keer gelijk, twee keer verlies). Vlissingen FC Oss werd gisteravond speels omgedoopt in FC Tom Boere. In de winterstop is de Zeeuwse aan valler zijn 'torinstinct' niet kwijt geraakt. Kort voor rust zette hij zijn Brabantse werkgever op een t-o-voorsprong tegen FC Dor drecht. Dat was alweer nummer 21 van het seizoen op een totaal van 41 goals van FC Oss. Kort na de openingsgoal van Boere maakte de tegenstander, ge traind door Gérard de Nooijer, al weer gelijk. Alvin Daniels was de maker van de 1-1. Daniels kwam in de voorbereiding in opspraak toen hij bij een oefenduel tegen het Zeeuws elftal Bruse Boys-speler Tom Blomaard torpedeerde en blesseerde met een wilde tackle. Aan de aftrap, die een halfuur verlaat was omdat het veld sneeuwvrij gemaakt moest wor den, ontbraken twee Zeeuwse spelers: Vlissinger Istvan Bakx (startte op de bank bij Oss) en Bradley de Nooijer (geschorst bij Dordt). Boere zorgde in de slotfase ook voor 4-1. Bij het ter perse gaan van deze editie was het duel bijna klaar. Roy Hendriksen beleefde met Helmond Sport een magere her start van de competitie. De oefen- meester uit Middelburg verloor met 2-0 bij MW in Maastricht. De Zeeuwse verdedigers Thomas van den Houten (Goes) en Augustine Loof (Koewacht) moesten bij res pectievelijk Telstar en FC Eindho ven berusten in een reservebeurt. TERNEUZEN De zaalvoetballers van De Bokx profiteerden in de tweede klasse van het zaalvoetbal rayon Midden Zeeuws-Vlaanderen optimaal van de vrije dag die kop loper PIBL had. De Bokx won met 5-0 van De Zwaan. PIBLW is met 30 punten uit tien wedstrijden nog al tijd zonder puntenverlies, De Bokx volgt op de tweede plaats met 27 punten uit elf duels. De rest doet in de strijd om de titel al enige tijd niet meer mee. Baderie Dam won wel iswaar met 6-1 van Aster, maar kijkt als de nummer drie van de ranglijst tegen een achterstand van dertien punten aan. In de derde klasse won Lauret Roose ook zijn elfde wed strijd. Tegen MeClaen werd het 20- 3. De koploper scoorde dit seizoen al 119 treffers. ■iBianaia »n a iinhiti Ir miiiia m .rtlltlllti Ét A Kr1 iMm /M-MUV//WWM Ywamrtt 7j aum rol y. ta aft A Yves Nyemb kroonde zich eind augustus tot matchwinnaar in het duel met IFC. foto martin hulsman/orange pictures Voor Hoek is het I k«rW <4* j cv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 160