II r iV- A 21 Ze blijven vriendinnen volgen Bernice van de Velde Angelique van der Meet P* k i m 1 cs. Z moet bekennen dat de discipline een stuk las tiger op te brengen is als je geen ambities meer hebt in de sport." Die ambities liggen nu bij een maatschap pelijke carrière. „Het gaat me soms niet snel genoeg op school", erkent Van der Meet, die haar studie af en toe wel door zou willen spoelen. Van de Velde is iets po sitiever: „Lekker naar school en een beetje spor ten. Ik ben een gelukkig mens. Naast tennis doe ik aan basketbal en laatst heb ik de Bruggenloop in Rot terdam gelopen. En dat al lemaal zonder mentale druk", zegt Van de Velde met een knipoog. Hoewel Van der Meet al een aantal jaar in Roosen daal woont, zullen de twee gezworen vriendin nen elkaar na hun tennisleven niet snel uit het oog verliezen. Van de Velde: „Ons hele le ven loopt vanaf de basisschool eigenlijk syn chroon. Nu zitten we op vijftig meter afstand van elkaar op school in Rotterdam en werken we allebei bij PostNL in Goes. Voorlopig zijn we nog niet van elkaar af. Misschien dat 'An' over een aantal jaar mijn fysiopraktijk kan ontwerpen?" Met tennis wist je precies wat je kon, studeren gaf meer onzekerheid APP genaan, maar toch ook zo ver vandaan. In het begin is alles leuk, maar na een aantal jaar fulltime tennis ga je jezelf een bepaalde druk opleggen. Als die laatste stappen dan niet lukken, wordt het alleen maar minder. Maar spijt heb ik niet. Het waren heel leuke jaren, waarin je in een soort bubbel leeft." De switch naar het studentenleven was voor de 25-jarige Kapelse daarom best span nend. „Met tennis wist je precies wat je kon, studeren gaf meer onzekerheid. Toch was mijn keuze snel gemaakt voor de studie fy siotherapie. Ik vond het menselijk lichaam al tijd al interessant, ben graag bezig om men sen in beweging te krijgen en vanuit mijn sportachtergrond wil ik mensen helpen. Geen enkel lichaam is hetzelfde en dat maakt het zo interessant." Van der Meet moest even zoeken voordat ze haar draai vond. „Het eerste jaar dat ik ge stopt was, had ik echt een 'droeftoeter-leven'. Ik werkte alleen voor het geld en moest nog twee havo-vakken halen om het jaar daarop aan een HBO-studie te kunnen beginnen. Na het nodige overleg met de mensen om me heen, heb ik uiteindelijk gekozen voor bouw kunde. Tegen mijn verwachting in slaagde ik voor de toelatingstoets. Tegenwoordig haal ik tienen voor de constructievakken en help ik eerstejaarsstudenten." Natuurlijk slaan ze zelf nog wel eens balle tje. Van de Velde komt in de competitie het ambitieuze Smash Bergen op Zoom ver sterken, waar komend jaar meerdere Zeeuwen actief zullen zijn. „Vorig jaar heb ik niet veel getennist en daalden mijn niveau en het plezier in de sport tot een dieptepunt. Dat was frustre rend, want ik vind het nog altijd lekker om bezig te zijn. Nu probeer ik twee a drie keer per week te trainen en kan ik weer van genieten van het spel- letje." Bijverdienste Van der Meet ziet de competitie die ze in Nederland, Duits land en Frankrijk speelt als een leuke bijverdienste. „Laatst zat ik een paar dagen in Zuid- Frankrijk, omdat we daar twee competi tiewedstrijden hadden. Dan kom je weer even in je oude ten- nisritme, maar ik zaterdag 14 januari 2017 WB Geboren: 24 oktober 1991 Woonplaats: Kapelle Studie: fysiotherapie in Rotterdam Geboren: 20 februari 1991 Woonplaats: Roosendaal IT V Studie: bouwkunde in Rotterdam Naar tienen scoren op school -Bernice van de Velde Oud-tennis- ters Bernice van de Velde (rechts) en Angelique van der Meet stu deren nu fy siotherapie en bouw kunde. FOTO MARCELLEDAVIDSE Angelique van der Meet en Bernice van de Velde op archiefbeeld nog in actie als tennissters. Tegenwoordig kiezen zij voor een carrière buiten de sport, al zullen ze het tennisracket nooit voorgoed weg kunnen stoppen, foto-s martin sharrot Op afstand volgen de tweedejaarsstudentes de verrichtingen van hun voormalige col lega's. Zo ontplofte de 'Lobbelaer-app' (de eredivisieclub waar ze samen competitie speelden) compleet toen teamgenote Kiki Bertens op Roland Garros vriend en vijand verbaasde met een halvefinaleplaats. Dat Bertens dit jaar de de finitieve stap richting de mondiale top maakte, heeft zij vol gens Van der Meet mede te danken aan haar killersmentaliteit: „Kiki is voor niemand bang."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 159