II 20 ZEELAND Nancy van de Ven in de merchandise Waardevol punt De Bevelanders Lopers gaan op en neer in Delta Cross zv De driebanders van De Bevelanders snoepten in de derde divisie een punt af van Autobe drijf Schrauwen uit Zundert. Het duel ein digde in een 4-4-gelijkspel. Daarmee distanti eerde de thuisploeg zich weer een beetje meer van de gevarenzone. Voor de winstpartijen zorgden André Karelse en Rinus Rijk (met gering verschil). Rinus Kramer speelde niet eens slecht, maar bleek niet opgewassen tegen Dirk Hermans. Alfred van den Dries verloor ook kansloos. Nancy van de Ven gaat haar fanschare aankle den. Vanaf deze maand heeft de motorcross ster uit Vlissingen een eigen merchandiselijn. De artikelen variëren van T-shirts, petten, rugzakken tot handdoeken, voorzien van haar naam en startnummer (85). Alles is in roze en blauw verkrijgbaar. De spullen kunnen online besteld worden, maar worden ook verkocht tijdens de Super cross in Goes die volgende week op vrijdag en zaterdag wordt gereden. Aan die wedstrijden doet de negentienjarige Van de Ven zelf overi gens niet mee. Van de Ven is dit jaar opnieuw één van de kandidaten voor de wereldtitel bij de vrouwen. Zwemmen Driebanden Bernice van de Velde en Angelique van der Meet hebben hun tennisdroom laten varen en beklimmen nu de ladder in hun maatschappelijke carrière. „Het gaat me soms niet snel genoeg op school." In het bos van Westenschouwen wordt van daag de vierde wedstrijd in de Zeeuwse cross competitie gelopen. In deze Delta Cross Trail, voor de 45ste keer gehouden, krijgen de lopers een parkoers voorgeschoteld van elf kilometer met 90 hoogtemeters. De wedstrijd telt tevens als Zeeuws Cross Kampioenschap. De start (om 14.10 uur) en finish zijn in het bos bij de Adriaan van der Weijdeweg. De Zeeuwse crosscompetitie bestaat uit zeven wedstrijden. De voorgaande drie zijn gewon nen door Tim Pleijte (Moerschanscross en El- derschanscross) en Tim van den Broeke (Den Inkelcross). De periodes dat ik last had werden steeds langer en de periodes dat ik geen last had steeds korter haar slagen kon Angelique van iedereen win nen, maar ze was ook iets grilliger dan bij voorbeeld Lesley", vergelijkt haar dubbel- maatje de twee Zeeuwse boegbeelden van de laatste jaren. Van de Velde gunt het Kerkhove (183ste op de wereldranglijst) om wel de stap naar de top 100 te maken: „Ze heeft mis schien niet die specifieke wapens, zoals An gelique en Kiki dat hebben, maar ze is wel oerdegelijk en heeft ieder jaar haar uitschie ters." Blessure „Alles moet op z'n plek vallen om je volledige potentie te kunnen benutten", weet Van der Meet als geen ander. De uit 's-Heer Abtskerke afkomstige powervrouw worstelde haar ge hele carrière met een chronische schouder blessure, waardoor het fysiek steeds lastiger op te brengen was om dag in dag uit op top niveau te presteren. „De periodes dat ik last had, werden steeds langer en de periodes dat ik geen last had steeds korter", blikt Van der Meet terug. In de winter van 2013/2014 smeedde ze sa men met trainer Gillis van de Gruiter en fy sieke trainer Fokke Zwart nog één keer een plan om er vol voor te gaan. Dat pakte niet zo uit als gehoopt. Opereren bleek de enige op tie, maar ook dat zou geen zekerheid bieden. „Op een gegeven moment zat ik na de trai ning op een bankje voor de zoveelste keer de pijn te verbijten. Toen is er iets geknakt en heb ik de knoop doorgehakt om te stoppen." Die zomer maakte Van der Meet nog wel haar opwachting op 'hun toernooi', de Chal lenger Zeeland in Middelburg. De winnares van 2010 en finaliste van 2013 bereikte puur op talent en karakter de finale. „Die hele week moest ik een toneelstukje opvoeren als mensen vroegen hoe het met me ging en welke toernooien ik nog zou spelen. Dat is best lastig als je zelf al weet dat dit je laatste toernooi is." Het leverde emotionele tafe relen op tijdens de prijsuitrei king, waar Van der Meet haar zilveren schaal weggaf aan Van de Gruiter en en passant haar afscheid bekendmaakte. Ze krijgt er nog altijd een brok van in haar keel. „Dat was even slikken, maar het was wel me- gabruut dat wij toen samen de dubbeltitel wonnen", glundert Van der Meet. „Vooral met die passeerbal tussen je benen, via de netband in de tramrails op matchpoint in de supertiebreak", herinnert Van de Velde zich met een brede glimlach. Studie Van de Velde speelde dat jaar nog een paar toernooien, alvorens ook zij de handdoek in de ring wierp. „Het laatste halfjaar van 2014 sloegen de twijfels toe. Je zit er zo dicht te- Een verdwaald tennisrac ket in de hoek van de ka mer en actiefoto's uit eigen glorietijden ver raden al snel hun 'vo rige leven'. Ange lique van der Meet en Bernice van de Velde vormden - samen met Lesley Kerkhove - de Zeeuwse kern van de talentvolle lichting Neder landse tennissters uit 1991, met Kiki Bertens als kop- vrouw. Terwijl Ber tens en Kerkhove zich momenteel Down Under zijn voor de Australian Open, duiken de twee stoere Bevelandse tennischicks de studieboeken in. Wie dat een paar jaar gele den had voorspeld, was waar schijnlijk voor gek verklaard door de twee. Hun leven stond van jongs af aan volledig in het te ken van tennis. Tot 2014, toen ze in stijl afscheid namen voor eigen pu bliek door zichzelf als koningskoppel te bekronen met de dubbeltitel op het Drie kleur Challenger Zeeland. Natuurlijk hadden ze zelf nu ook graag in Melbourne gestaan, maar Van der Meet en Van de Velde berusten in hun lot en richten zich niet onverdienstelijk op een maatschappelijke carrière. Ze scoren op school, net als op de tennisbaan, goed. „Ook hier komt die topsportmentaliteit prima van pas", zegt Van de Velde. Grand Slam Van der Meet debuteerde in 2013 in het Nederlands Fed Cupteam en maakte dat jaar haar Grand Slamdebuut op de US Open. Daar won ze de eer ste kwalificatieronde en ver loor ze uiteindelijk nipt in drie sets van Camilla Giorgi. De vraag blijf: hoe was het gelopen als een paar cruciale punten in die derde set andersom waren gevallen? De Italiaanse bereikte in New York de vierde ronde van het hoofdtoer nooi door onder anderen voormalig nummer één van de wereld Caroline Wozniacki uit te schakelen. Van der Meet bezat met haar forehand een zeldzaam wapen in het vrouwencircuit. „Met zaterdag 14 januari 2017 Van tennissen op een Grand Slam Dammer Hans van Akkeren zal vandaag op nieuw een aanval op zijn koppositie te verwer ken krijgen in het Zeeuws kampioenschap. Van Akkeren speelt tegen Arjo Kousemaker die één punt minder heeft en ook een partij minder gespeeld heeft. In de afgelopen twee rondes pareerde Van Akkeren de aanvallen van Jos de Wild en Johnny de Leeuw; tegen beide spelers werd het remise. De Leeuw staat samen met Kousemaker gedeelde tweede. De twee spe len eind februari in de laatste ronde tegen el kaar. In Ouddorp zou vandaag de voorlaatste wed strijd in de Zeeuwse ATB competitie gereden worden. Door een verbouwing bij het parkoers gaat deze wedstrijd echter niet door. MOTORCROSS DRIEBANDEN ATLETIEK De driebanders van Dallinga.com kunnen morgen een aanval op de derde plaats ver wachten in de ere divisie. Het Zeeuwse team speelt thuis tegen HCR Prinsen, dat op de vierde plaats staat. Het verschil tussen beide is twee pun ten. Dallinga.com leed vorige week zon der Frédéric Cau- dron en Jean Paul de Bruijn een kostbare neder laag tegen het veel lager geklas seerde Burgmans Biljarts. A De lopers krijgen in de Deltacross tal van klimmetjes te verteren, foto marieke mandemaker De Zeeuws Winter Zwemkampioen- schappen beleven vandaag en mor gen hun tweede en laatste week einde. Sportcen trum Vliegende Vaart in Terneuzen is nog altijd het decor van de titel strijd. Het kampioen schap is voor de junioren- en jeugdzwemmers de laatste moge lijkheid om limie ten te zwemmen voor het jeugd-NK dat eind deze maand in Eindho ven wordt gehou den. -Angelique van der Meet Menno Kole Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 158