Topics, vanaf nu extra bij uw abonnement! 32 TENNIS AUSTRALIAN OPEN Aan de vooravond van de Australian Open is de vraag of Kiki Bertens (25) kan voortborduren op het succesvolle jaar 2016. Knegt en Schulting zonder problemen verder op EK De shorttrackploeg van bonds coach Jeroen Otter is de eerste dag van de EK in Turijn zonder problemen doorgekomen. De eerste dag van het toernooi stond in het teken van voorron des op de 500,1000,1500 meter en de aflossing. Dylan Hoogerwerf, debutant in het individuele toernooi en zon dag nog verrassende nationaal kampioen, is de enige die zich niet wist te plaatsen op de 1000 meter, hij komt wel in actie op de andere onderdelen. Op papier lijkt het rijden van Wiegman verder als bondscoach voorrondes op Europees niveau simpel voor topfavorieten als Sjinkie Knegt en Suzanne Schul ting. „Maar ook hier kan Sjinkie het zich niet permitteren om even niet scherp te zijn", zei Otter. Juist tijdens dergelijke titeltoernooien komt het voor dat zwakkere schaatsers een 'kamikaze-actie' inzetten, met kans op valpartijen tot gevolg. Vandaag worden de finales gere den op de 1500 en 500 meter. Morgen komen de 1000,3000, 5000 meter en de aflossing aan bod. A-status Franssen komt in het geding Al het nieuws dat u interesseert, op één plek Ga nu naar pzc.nl/topics Met trots Lanceren we Topics: een gloednieuwe service voor alle abonnees van de PZC. U krijgt met Topics niet alleen toegang tot alle artikelen uit alle regionale edities van uw eigen krant, maar ook tot alle verhalen uit de Volkskrant, Trouw, Het Parool, AD en een groot aantal andere regionale kranten. Via Topics kunt u eenvoudig alles Lezen over mensen of onderwerpen die u interesseren. Stel zelf Lijsten samen of Laat u verrassen door de aanbevelingen van de Topics-redactie. Uw persoonlijke nieuwssite Kies uw favoriete onderwerpen Alles uit 13 kranten Eenvoudig gebruik op pc, tablet en smartphone Geheel gratis zaterdag 14 januari 2017 Alles is anders in 2017 Rik Spekenbrink SHORTTRACK VROUWENVOETBAL Sarina Wiegman is aangesteld als bondscoach van het Neder lands vrouwenvoetbalelftal. De 47-jarige Haagse, die sinds au gustus 2014 de rol van assistent- bondscoach vervulde, tekent een contract bij de KNVB tot de zo mer van 2019. Wiegman volgt Arjan van der Laan op, die in de cember het veld moest ruimen. Foppe de Haan wordt als assis tent toegevoegd aan het team, dat zich voorbereidt op het EK in eigen land van komende zomer. JUDO Judoka Juul Franssen mag niet meer meedoen aan internationa le wedstrijden en trainingsstages met de nationale topsportselec tie. De Judo Bond Nederland spreekt van 'een verschil van in zicht over de te volgen route rich ting de Olympische Spelen van 2020'. Zo wil de bond dat alle trai ningen op Papendal worden ge volgd. Franssen kan door haar studie in Rotterdam niet volledig aan de eis voldoen en dreigt nu ook haar A-status kwijt te raken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 150