B* Hier blijven we voor thuis serie Reeks nare voorvallen »film De lijfarts van de koning Romy Monteiro is een multi- talent. Ze is musicalster en kan ook presenteren. Haar eerste soloklus is het familieprogramma Mijn vader is de beste. „Iedereen riep: wat fijn voor je, met die autocue. Maar ik vond het harstikke eng. Ik leer teksten veel liever uit mijn hoofd, want dan houd ik zelf de controle. Ik heb nooit presenteerlessen gehad, dus vooraf heb ik een stoom cursus gedaan met presentatie- coach Minoesch Jorissen. Ze begeleidde me ook bij de Musical Sing-a-Long tijdens de Uitmarkt, mijn debuut als presentatrice." „Ja, ik moest samen met Frits Sis sing live presenteren voor veel mensen en het was ook meteen mijn enige referentiekader. Mijn vader is de beste is totaal iets anders, met vaders en kinderen en de attributen die om je oren vliegen. Daar heb ik me wel even goed op moeten voorbereiden." „Nou ook niet zoveel, alles is in een kort tijdsbestek gebeurd. Ik ben tot nu toe alleen gewend om dingen te doen waarbij ik totaal uit mijn comfortzone ben. In een musical speel je een rol. Als pre sentator moet je juist jezelf zijn en dan hopen je datje goed over komt." „Ik ben wel perfectionistisch en hoop niet dat ik irritante stop woordjes heb. (Lacht) Ik hoop dat ik meteen zo goed uit de verf kom als Wendy van Dijk of Lieke van Lexmond. Ik wil het heel graag goed doen. Het team achter dit programma is een geoliede ma chine. Dat was heel prettig. Bij de laatste aflevering dacht ik: shit, is het nu al afgelopen? Ik ben snel gegroeid." „Ik ken beiden niet zo goed dat ik ze een sms kan sturen voor ad vies. Maar ik heb Monique gezien bij de première van The Body guard. Ze stuurde me achteraf via Instagram een berichtje dat ze het zo leuk vond dat ik dit pro gramma ging doen. Ze heeft het zelf erg naar haar zin gehad en ze hoopte dat ik dat ook zo zou erva ren. Heel lief." „Iedereen brengt iets van zichzelf mee. Monique stond voor het volkse en doe maar lekker nor maal, Yolanthe was meer glamou- reus. Ik ben zelf ook meer van hakjes aan. Hopelijk laten ze mijn bloopers in de afleveringen zitten. Ik werd trouwens regelmatig een beetje verlegen van de vaders. Ik dacht dat het eerder andersom zou zijn. Ze hadden er bijvoor beeld geen enkel probleem mee om in een badpakje voor me te staan. Een vader zei: „Dat doe ik wel voor je." In plaats van een ad rem antwoord terug moest ik flink blozen." wg magazine 51 k zappen j Verlegen van de vaders Tekst: Suzanna Timmer Was het spannend om voor het eerst een programma alleen te presenteren? Je bent afgelopen zomer in het diepe gegooid tijdens de Uit markt. Je had al wel podiumervaring. Was je tevreden over je prestatie? Heb je je voorgangers Yolanthe Sneijder-Cabau en Monique Smit nog om tips gevraagd? Wat verandert er met jouw komst aan het programma? m* Mijn vader is de beste, zaterdag, NPO Zapp, 19 uur De weesjes Klaus, Violet en Sunny proberen erachter te komen hoe hun ouders zijn gestorven. Hun voogd Olaf is uit op de erfenis dus moet het drietal er keer op keer alles aan doen om hem te slim af te zijn. w* A Series of Unfor tunate Events, nu op Netflix Verslag van de 31ste editie van het Euro pese muziekevene ment in Groningen. m* Noorderslag, zaterdag 22 uur, NPO 3 Caroline Mathilde trouwt op 15-jarige leeftijd met koning Christian VII. In 1769 wordt Johann Fried- rich Struensee (acteur Mads Mikkelsen) dok ter van de koning die onder andere aan schizofrenie lijdt. De jonge koningin wordt verliefd op de arts en de twee houden er een geheime affaire op na. A Royal Affair, zaterdag 23.35 uur, NPO 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 112