Topmerken bij nieuwe eigenaar Rosada 14 ZE Verouderd NS materieel niet toegankelijk voor rolstoelers Rolstoeltoegankelijk Voor Loes van Rijckevorsel is het duidelijk: het perron van de stati ons moet worden verhoogd of er moeten altijd rolstoeltoegankelijke treinen worden ingezet. Want ze wil haar vrijheid terug. De 16-jarige Loes van Rijckevorsel zit in een rolstoel. Dat weerhield haar er niet van elke week zelf met de trein naar Zevenbergen te reizen. Dat kan nu niet meer altijd. Het treintraject van Oudenbosch naar Zevenbergen was voor Loes van Rijc kevorsel (16) een erg bekend stuk. Was, want sinds de invoering van de nieuwe dienstregeling zetten de Spoorwegen op dat traject ook oudere treinen met verhogode vloeren in. En juist dat is een drama voor Loes, die in een rolstoel zit. Want die treinen komt ze daarmee niet in. Dat merkt ze op een koude rode de cember, toevallig de laatste dag dat de treinen nog volgens de oude tijden rij den. Maar de NS heeft alvast wel het oude materieel van stal gehaald. Loes is die zaterdagmiddag net klaar met haar muziekles in Zevenbergen en wil naar huis. Hindernis Op station Zevenbergen wacht zij op de trein naar Oudenbosch, vertelt ze. Tot haar schrik komt niet de sprinter aanrijden, maar een oude trein De verhoogde vloer blijkt een onneem bare hindernis. De conducteur verwijst haar door naar de servicedesk van de NS, maar ook daar kunnen ze haar niet helpen. In paniek belt ze haar ouders. Die ko men haar ophalen, maar Loes heeft in tussen wel 2,5 uur op het koude station gestaan. Sprinters hebben een lage vloer met uitschuifbare tree. Ook mensen in een rolstoel kunnen die treinen gemakke- lijk in- of uitrijden. De oude treinen hebben echter een verhoogde vloer en een trap bij de deuren. Ontoegankelijk voor rolstoelers en op stations is geen verrijdbare trap of hellingbaan. De Spoorwegen zetten op dit traject zowel de sprinter als de oude trein in. Maar het is steeds de vraag welke trein voorrijdt. Loes van Rijckevorsel is geboren met een open rug en is vanaf haar heu pen verlamd. Door haar rolstoel is Loes erg afhankelijk van anderen, vooral van haar ouders. Juist het feit dat ze zelf de sprinter in Ik ben weer zoveel stappen teruggegaan en uit kon, maakte dat ze zich minder gebonden voelde. Zelf naar haar to neelles kon. Die onafhankelijkheid, die mist Loes nu. „Ik vond het verschrikkelijk toen ik er achter kwam dat de NS voorlopig niet met een oplossing komt. Uiterlijk in 2024 moet alles toe gankelijk zijn, maar wat heb ik daar aan?" Haar ouders brengen haar nu iedere week naar de toneelgroep. Probleem opgelost? Absoluut niet. Want ze voelt zich niet meer onafhankelijk. „Ik ben weer zo veel stappen teruggegaan, dat is zo'n klap voor me." De toneelgroep is heel belangrijk voor Loes, zegt ze. „Het is mijn uit laatklep, ik kan daar mijn emoties kwijt. Ik voel me fijn in de groep en ik vind het dansen, zingen en acte ren erg leuk." McArthurGlen, met 22 outletcentra de grootste in Europa, wil Rosada vanaf maart 'naar hoger niveau tillen' met luxe wereldmerken. Voor wie van shoppen houdt, is het waarschijnlijk goed nieuws dat Ro sada een nieuwe eigenaar krijgt. Want de McArthurGlen Group is op het gebied van outletcentra in Europa de allergrootste en biedt 900 merken onderdak, waaronder toppers als Prada en Armani. Het bedrijf maakte woensdag de overname bekend, samen met Re solution Property, de huidige eige naar van Rosada dat het koopjes centrum in 2013 kocht van ING Real Estate. De Britse investeringsmaat schappij Resolution breidde Ro sada Fashion Outlet vorig jaar uit met 8.000 vierkante meter tot in totaal 23.000 vierkante meter en vindt het na vier jaar tijd voor een 'herpositionering'. Resolution sloot daarom een voorlopige koopovereenkomst met McArthur die naar verwachting in maart definitief wordt. Volgens McArthurGlen biedt Ro sada de vastgoedgroep 'spannende mogelijkheden' en wil ze Rosada in 2017 'naar een hoger niveau tillen'. Wat dat precies betekent, wil het bedrijf op dit moment niet toelich- De wil en intentie tot koop zijn er, maar beklonken is het nog niet ten. Maar volgens centrummanager Francois Peeters van Rosada kan daarbij onder meer gedacht worden aan nieuwe merken met wereld faam, die in de andere outlets in bij voorbeeld Milaan en Parijs - en Roermond - ook te koop zijn. Peeters benadrukt het voorlopige karakter van de deal, waarover de partners op dit moment geen ver dere financiële details vrijgeven. „De wil en de intentie tot koop zijn er, maar beklonken is het nog niet", zegt hij. Het nieuws is sneller bekend ge maakt dan Peeters verwachtte, zegt hij. Contact met de nieuwe eignaar heeft hij nog niet gehad, maar des ondanks heeft hij groot vertrouwen in de toekomst. „Het is een krachtig bedrijf, met grote expertise en enorm veel mer ken. Een geschikte partij dus om de nu nog lege winkels van Rosada te vullen en het outletcentrum nog verder uit te bouwen." De gemeente Roosendaal kent de nieuwe eigenaar nog niet en neemt het nieuws voor kennisgeving aan. „We staan er neutraal tegenover", zegt een woordvoerster. Voor Stable International, het be drijf dat het centrum tot nu toe na mens eigenaar Resolution in facili taire zin beheert, is volgens Peeters in de toekomst geen rol meer weg gelegd. Van dat bedrijf wilde nie mand reageren. vrijdag 13 januari 2017 Loes is nu een stuk van haar vrijheid kwijt Medy van Boxtel Oudenbosch A Met geen mogelijkheid kan Loes van Rijckevorsel deze trein in. FOTO MARCEL 0TTERSPEER/PIX4PR0FS - Loes van Rijckevorsel Florence Imandt Roosendaal -Francois Peeters, Rosada

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79