Ideale manier om de NBA live te zien' één geen verstoppertje spelen Fusie Schouwse clubs is nog niet beklonken 13 Sinds 1990 worden er buiten de Verenigde Staten en Canada offi ciële NBA-wedstrijden gespeeld. Deze zogeheten 'global games' zijn ervoor om de mooiste en spectaculairste basketbalcompeti tie ter wereld dichter bij de volgers in andere continenten te brengen. „Wij zijn nog nooit in Amerika geweest", vertelde Gillissen giste ren. „Dit is de ideale manier voor ons om eens echt een NBA-duel te zien." Gillissen is korfballer bij hoofd klasser TOP Arnemuiden. Plan tinga is de trainer van eersteklas ser Swift. Beiden ontdekten een jaar of vijf geleden eikaars fascina tie voor de NBA. „Ik zag steeds filmpjes op Facebook voorbij ko men. Die vond ik heel gaaf', zei Gillissen. „Sindsdien ben ik het steeds meer gaan volgen. Op trai ningen - ik zat toen nog wel bij Swift - probeerde ik mooie acties na te doen. In de wedstrijden kan dat natuurlijk niet, maar op door deweekse avonden vind ik het al- na de wedstrijd tegen De Hommel verteld dat hij stopte", vertelt Hi cham Benhammou. „Het was niet het moment om er dieper op in te gaan. Later heb ik hem gebeld maar kreeg ik hem niet aan de lijn. Mo heeft me vervolgens niet terugge beld en dan is het voor mij klaar. Ik blijf het niet proberen. Daarna ben ik hem nog een keer tegen geko men, maar ben er toen niet meer over begonnen. Het was een gepas seerd station." Niettopfit Met de eerder dit seizoen terugge keerde Salim Sandee en spelers van het tweede team probeert Ben hammou het verlies van het twee tal op te vangen. „In het tweede team loopt een aantal talentvolle spelers, die geregeld met ons mee- trainen. Tegen Hovocubo zit You- nes Benkhedda bij de selectie. Ik heb gekeken naar wat we nodig hebben en dat is dus een speler zo als hij." Abdoe Abdenbi doet vanavond ook mee in sporthal Baskensburg, maar hij is nog niet topfit. „Abdoe had last van zijn knie", aldus Ben hammou. „In wedstrijden tegen de topploegen moet je eigenlijk topfit zijn. Ik ben benieuwd hoe het van avond gaat." Het duel in sporthal Baskensburg begint om 20.45 uur. Het is meteen ook de laatste thuiswedstrijd van Groene Ster in januari. Volgende week staat de ploeg van Hicham Benhammou in Amsterdam tegen over 't Knooppunt, een week later volgt de uitwedstrijd tegen HV/ Veerhuys. Dat team heeft net als Groene Ster na elf wedstrijden tien punten ver zameld. De eerstvolgende thuis wedstrijd is op vrijdag 10 februari tegen WSV/ Shoepimp. Ook dat is een belangrijk duel, want de ploeg uit Apeldoorn staat voorlaatste, maar heeft slechts één puntje min der dan Groene Ster. „Het worden belangrijke weken, maar wij gaan echt geen verstoppertje spelen. We gaan iedere wedstrijd voor de winst", besluit Benhammou. 75 procent van de stemgerech tigde leden van SKNWK en Ou werkerk moest aanwezig zijn om tijd leuk om een beetje te pielen. Dat zag Dennis natuurlijk ook." Ze gingen samen wedstrijden kijken, zelfs 's nachts live in de kantine van Swift. Plantinga: „Ik denk dat er best veel korfballers gek zijn van de NBA." Gillissen: „Dennis is alleen voor de verkeerde club." Plantinga: „Voor de Brooklyn Nets. Dat mag eigenlijk niet in de krant. Die staan namelijk onder aan." Gillissen: „Ik ben meer voor de Chicago Bulls." Plantinga: „Dylan is een succes supporter, haha." Gillissen: „Ik houd gewoon van mooi basketbal." Qua beleving en sfeer loopf het basketbal natuurlijk voor op het korfbal Met de Denver Nuggets en de Indiana Pacers kregen de Middel burgers twee andere teams voor geschoteld. Maar het draaide in de Londense sporttempel niet alleen om de sport, maar ook om het ver maak. „Qua beleving en sfeer loopt het basketbal natuurlijk nog een heel stuk voor op het korfbal", zei Plantinga. „Er is hier heel veel entertainment rond de wed strijd." de eerste stemming geldig te ver klaren. Dit quorum werd niet ge haald. Bij SKNWK kwamen zo'n vijftig leden op de vergadering af, bij Ouwerkerk kwamen veertien van de 43 leden opdagen. Over twee weken is er geen aanwezig heidsquorum en zal de beslissing dus vallen. Bij Duiveland is de knoop al wel doorgehakt. De leden van de club uit Oosterland stemden voor een fusie. Voor de vergadering bij de derdeklasser gold geen eis wat betreft de opkomst van de stem gerechtigde leden. Wel moest minimaal twee derde akkoord gaan. Dat percentage is gehaald. wil écht hard gaan trainen voor het EK van 2028 in Odense. Ik zit al in de voorselectie en dat is wel fijn, want op een EK kom ik dit jaar sowieso niet uit. Ik val vol gens de internationale regle menten namelijk niet meer binnen de leeftijdscategorie voor de jeugd-EK's en -WK's, omdat ik in oktober geboren ben en hun telling maar tot september gaat. Ik zou eind 2017 'el mee mogen doen aan het voor vrouwen, maar daar kom je de echte profs tegen, hè." „Die profs komen vooral uit Amerika en Azië. Of dat klasse- verschil groot is?" Haar stem slaat bijna over. „Jaaaaaa. De Japanners en Chinezen zijn echt bizar goed, de Zweden en Amerikanen ook. Nee, dan lijkt me het EK leuker. Mijn doel is om ooit Nederlands én Europees kampioen te wor den. Dan kun je wel zeggen dat je bij de besten hoort. Dat hoop ik ooit te mogen zeggen, dat motiveert me. Maar niet per se komend jaar, hoor. Ik vind bowlen vooral heel erg leuk." Ze vindt het name lijk best aardig dat ze voor het tweede jaar op rij is genomineerd als sporter van het jaar bij de Sportverkiezin- gen Schouwen-Duiveland, wil toch wel graag naar het WK en kijkt al uit naar het EK, maar wordt pas écht enthousiast als ze het heeft over de verenigingskam pioenschappen. „Ik probeer daar altijd van mijn zus te winnen. Dat is soms echt oorlog." Zeeland is een bowlingprovincie vrijdag 13 januari 2017 zv De 02 Arena in Londen zat gis teravond volgepakt voor de NBA-wedstrijd tussen de Den ver Nuggets en de Indiana Pa cers. Onder de toeschouwers bevonden zich de Middelbur gers Dennis Plantinga en Dylan Gillissen, twee grote liefheb bers van het Amerikaanse bas ketbal. Roeland van Vliet Vlissingen Dylan Gillissen (links) en Dennis Plantinga in de 02 Arena, vlak voor het duel van de Nuggets tegen de Pacers. De beslissing over een fusie tussen de Schouwse voetbal clubs Duiveland, SKNWK en Ouwerkerk valt pas op donder dag 26 januari. Bij de laatste twee clubs was de opkomst gisteravond tijdens de bijzon dere ledenvergadering, waarop er gestemd werd over het sa mengaan, te laag om de stem ming geldig te verklaren. Daniel Vervelde Vlissingen - Dennis Plantinga Elvira de Weerdt is niet de enige Zeeuwse die (internati onaal een woordje mee spreekt in de bowlingsport. Lindsey Paling (19) uit Koude- kerke is van een vergelijkbaar niveau. Zo zaten ze samen in de vierkoppige meidenselectie voor het EK in Leipzig. Paling werd in 2016 zelfs Nederlands kampioen bij de jeugd en greep zilver in de categorie doubles. Brent de Ruiter uit Middelburg eiste op datzelfde NK op vijf tienjarige leeftijd de titel op in de categorie doubles bij de aspiranten en won later dat jaar samen met stadsgenoot Owen Glansdorp (destijds 18) de titel Beste Bowler van het Jaar in hun leeftijdscategorie. De Ruiter komt in april dit jaar namens Nederland uit op het jeugd-EK. Jochem van Sabben (19) uit Kruiningen zit in de voorselectie voor dat toernooi. De Weerdt is de oudste bowl ster van deze generatie, maar heeft geen alomvattende ver klaring voor de talentvolle Zeeuwse lichting. „Ik weet wel dat er andere Zeeuwen zijn geweest die het uitstekend hebben gedaan. Bernadette Schijf is nog weieens naar het EK in Zweden gegaan en Erwin Groen is ooit wereld kampioen geworden. Maar het is niet zo dat wij nu getraind worden door hen. Volgens mij is het gewoon toeval."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78