Groene Ster wil tegen nummer O O) 0) O 12 ZE Kerkhove krijgt geen vat op Krunic Polka moet hard werken voor punten Bakx wil met FC Oss nog naar play-offs BOWLEN TALENT UIT ZIERIKZEE De Schouwse bowlster gooide in 2016 voor het eerst de perfecte score van 300. Nu richt ze zich op de Youth Euro Trophy. Tennisster Lesley Kerkhove is in de eerste kwalificatieronde van de Australian Open niet in staat gebleken tot een verrassing. De 25-ja- rige Zierikzeese verloor gisteren met 6-3 6-2 van de Servische Aleksandra Krunic. Tot 2-2 in de eerste set ging het gelijk op. Daarna nam Krunic, die al in de top too heeft gestaan en nu de nummer 134 van de wereld is, het initiatief. Ze serveerde goed en dwong de Zeeuwse, die 51 plekken lager staat, tot ach tervolgen. Kerkhove zag echter geen kans om terug te komen. In 2016 haalde Kerkhove nog wel de tweede voorronde van het Grand Slamtoernooi in Melbourne. In de tweede divisie driebanden moest Polka Print stevig aan de bak om de winst in eigen huis te houden. BV Sprundel 3 stribbelde flink tegen: 6-2. Van het verschil op de ranglijst - Polka staat vierde en Sprundel tiende - viel weinig te merken. Alleen Koen Saver had een makkelijke avond en won met 40-27 in 39 beurten. Meerten Dallinga en Dirk Vlerick hielden slechts drie puntjes over op hun te genstander. Beiden wonnen met 35-32. Jean Paul de kraker verloor met 38-40. Vlissinger Istvan Bakx, aanvaller bij FC Oss, vindt dat de Jupiler Leagueclub nog flink kan stijgen in de tweede seizoenshelft, die van avond begint. „Voetballend gezien moeten we mee kunnen doen om plek in de play-offs", zegt hij op de site van FC Oss. „Voorwaarde is wel dat onze ondergrens omhoog gaat. Als wij vijf minuten slecht spelen, krijgen we ook vaak een treffer om onze oren. In die fases moeten we slimmer zijn." De Brabantse club staat, mede door de sco ringsdrift van Terneuzenaar Tom Boere, nu veertiende. Het begin was echter bijzonder slecht. Volgens Bakx was het een eerste sei zoenshelft met twee gezichten. „Soms was het een kwestie van pech en geluk, maar we maakten in de slechte reeks te veel persoon lijke fouten. Dat werd later aanzienlijk min der. Ook is de ploeg natuurlijk op wat plekken gewijzigd en dat pakte goed uit." Uitgerekend het FC Dordrecht van Gérard en Bradley de Nooijer is de tegenstander van avond. Die club staat voorlaatste. Schaatsen Groene Ster 2 Voor de meesten is bowlen een ge- zelligheidsspel, dat bij feesten en partijen soms uitmondt in een ste vige strijd om de hoogste plek op de apenrots, maar vooral geani meerd tijdverdrijf moet blijven. In de familie De Weerdt is dat anders. Daar liggen een stuk of tien speci aal uitgeboorde bowlingballen di rect naast de voordeur, met zorg in tassen opgestapeld door dochter Elvira (20). De Zierikzeese bowlt in competitieverband. Ze doet dat niet onverdienstelijk, en met ziel en zaligheid. Ik probeer altijd van mijn zus te winnen. Dat is soms echt oorlog Ze is door haar familieleden al op jonge leeftijd meegenomen naar bowlinghuizen, zoals die in Goes. „Mijn oma en mijn ouders bowlden al in competitieverband en later zijn mijn broer en mijn zus het ook gaan doen", vertelt De Weerdt. „Mijn zus Marriëtte (27) ging ook naar de grotere toer nooien en ook dan ging ik altijd mee. Ik vond het eigenlijk wel leuk en vanaf toen ik zes jaar oud was, ben ik steeds iedere week minstens één keer gaan bowlen." Maar wekelijks één training was ineens niet meer genoeg, besloot ze in 2015. „Ik mocht toen namens Nederland naar het jeugd-EK in Leipzig. Toen dacht ik: ik moet het nu toch echt serieuzer aan gaan pakken." De tassen met de speciaal voor haar handen uitgeboorde ballen neemt ze tegenwoordig drie tot vier keer per week mee naar bow linghuizen in Goes, Tholen en Middelharnis, waar ze traint. Eens per maand gaat de reis naar Breda, waar André van Gurp van Kegel Trainingcenter Europe met haar aan de slag gaat. De Weerdt: „Hij begeleidt me professioneel op technisch vlak en geeft me opdrachten mee die ik bijvoorbeeld in Goes, waar ik het vaakst train, kan uitvoeren. Hij leert me hoe je moet lopen naar die zwarte foutlijn, wanneer ik de bal naar beneden moet laten komen, hoe hoog hij moet uitkomen, wan neer ik hem moet loslaten zodat hij genoeg omwentelingen krijgt... Dat soort dingen. Wat er in Amerika ontwikkeld wordt, komt via zijn trainingscentrum in Nederland en dat leert hij me." De tijd die ze heeft naast haar studie chemie aan de Hogeschool Zeeland, besteedt ze vrijwel altijd aan bowlen. Vaak alleen. „Dat vind ik het fijnste", verklaart De Weerdt. „Dan kun je doen wat je wilt. Ik train vaak op techniek. Dan heb ik niets aan iemand die onder of boven mijn niveau zit. Bij wed- strijdgerichte trainingen zou het prettig zijn, maar het is lastig om een trainingspartner van een gelijk niveau te vinden." Twaalf strikes Toch wierp die aanpak afgelopen jaar z'n vruchten af. De Weerdt greep brons op het NK voor jeugd in de categorie doubles en gooide in april voor het eerst een '300'. „Een game bestaat uit twaalf beur ten. De 300 staat voor twaalf stri kes", legt ze uit. „Dat was best bij zonder. Ik dacht: dat moet iedereen toch kunnen? Maar na die negende strike begon de druk wel te komen. Had ik ineens trillende knietjes! Het was echt bizar dat zoiets zo veel vreugde op kon leveren." Bij Bowling Goes is het na zo'n perfecte game traditie dat de bowl(st)er zijn of haar handteke ning op een bowlingbal zet en een bord in de Hall of Fame krijgt. „Elke keer dat je er nog een gooit, krijg je een sterretje achter je naam", lacht De Weerdt. Maar dat is niet per se een doel op zich. Eerst wacht namelijk de strijd om de Youth Euro Trophy, waar in Nieu- wegein kwalificatiewedstrijden voor worden afgewerkt. „Wie in de voorrondes de meeste pins omgooit, gaat naar de fi nales in Reims. Dat zou mooi maar De coach weet dat zijn ploeg voor een loodzware herstart staat, met eerst de thuiswedstrijd tegen leider Hovocubo en volgende week het uitduel met nummer twee 't Knooppunt. Twee titelkandidaten, waar Groene Ster aan het begin van het seizoen met respectievelijk 7-1 en 4-5 verloor. „Dat het na de win terstop meteen zwaar zou worden, wisten we al toen we aan het begin van dit seizoen het competitiepro gramma kregen", zegt Benham- mou. „Het zijn de twee sterkste ploegen van Nederland. Bij Hovo cubo is de afgelopen weken niets veranderd, terwijl 't Knooppunt nog even Ismail Ouaddouh van het Belgische Malle heeft overgeno men. Dat is echt een fantastische speler." Groene Sterversterkte zich niet en raakte in december zelfs twee spelers kwijt. Sterkhouder Khalid El Hattach maakte de overstap naar het Belgische Real Noorder- wijk, terwijl Mo Laari per direct Mo heeft me niet teruggebeld en dan is het voor mij klaar stopte. Heeft Benhammou nog een poging ondernomen om Laari op andere gedachten te brengen? „Hij heeft me eind november direct vrijdag 13 januari 2017 TENNIS DRIEBANDEN Istvan Bakx foto marcel bonte VOETBAL Op de eerste speeldag van de voorjaars competitie van het bedrijfsvolleybal in Ter- neuzen leed Nieuwe Arbeid.nl een verrassend kansloze nederlaag tegen ZVVV. Hoewel het verschil in de najaarscompetitie minimaal was (Nieuwe Arbeid werd eerste, met een voor sprong van één punt op ZVVV), spraken de setcijfers dit keer boekdelen. Nadat ZVVV in de eerste set de toon al had gezet met 25-17, werd het daarna 25-16 en 17-14. ZV l Marathonschaat ser Niels Mesu uit Middelburg is na een trainingsweek op Tenerife weer terug in Neder land. Hij rijdt met een, net als de an deren in het cir cuit, twee wed strijden in twee dagen. Vanavond is in Rotterdam het Kampioen schap van Kralin gen. Morgen ver kast het circus naar Alkmaar. Het zijn de negende en tiende wed strijd voor de KPN Marathon Cup. Mesu staat in het algemeen klasse ment vijfde. De zaalvoetballers van Groene Ster 2 pakten op de eer ste speeldag in 2017 de draad van de eerste compe titiehelft moeite loos op. Thuis boekte de koplo per in topklasse C een monsterzege op hekkensluiter ZVV Berghem 1: 16-1. Badr Belhadj en Mohammed Alha- jaji scoorden elk vier keer. De ove rige doelpunten kwamen op naam van Achraf El Bousksaki (3), Marcello Tuhule- ruw (2), Amine El Bakkoui (2), en Mohamed Jaddi. Bowlster De Weerdt Mitchell Minnaard Zierikzee - Elvira de Weerdt Elvira de Weerdt traint vaak in Goes. In haar eentje. Dat werkt vol gens de Zierikzeese het beste, foto marcelle davidse De zaalvoetballers van Groene Ster hervatten de competitie in de eredivisie vanavond met een thuiswedstrijd tegen koploper Hovocubo. Dat doen de Vlissin- gers zonder de vertrokken Kha- lid El Hattach, maar met een ge zonde dosis bravoure. „Kom maar op!", zegt Hicham Ben- hammou. „Wij gaan echt geen verstoppertje spelen." Barry van der Hooft Vlissingen - trainer Hicham Benhammou a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77