Skihal en winkels, een ongelukkige combinatie Raadsleden zijn positief over skatebaan in Sluis Parkeerverboden en afsluitingen rond Vestingcross in Hulst 7 SKIDOME NIEUWE WINKEL Het hele complex bij Skidöme kan wel wat meer volk over de vloer gebruiken. Een wintersportzaak helpt daarbij. Een wintersportwinkel bij een ski hal: het klinkt vanzelfsprekend. Mount sprong afgelopen oktober in het gapende gat in de markt en ver koopt ski's onder het Terneuzense Skidöme. Eerlijk is eerlijk, bij buurman Perry Sport zijn ook wintersportar tikelen te koop. Mount Terneuzen is echter een speciaalzaak en biedt de liefhebber veel meer keuze. Maarten Vlamings drijft samen met Matthijs Koole de nieuwe zaak. „Nee, wij zijn geen concurrent voor Perry Sport. Wij doen andere din gen. Wij richten ons echt puur op wintersport. Ik denk dat we elkaar eerder versterken dan dat we elkaar in de weg zitten." Mount is eigendom van Nicky Broos, die behalve eigenaar van Ski döme Terneuzen ook Skidöme Rucphen bezit. De zaak in Terneu zen is de eerste Mount-winkel. La ter krijgt het zusje in Rucphen ook een Mount-vestiging. Voor Vlamings is de directe aan wezigheid van de skibaan de ideale combinatie. Klanten kunnen spul len testen en zonodig laten aanpas sen. „Dat mensen dingen kunnen uitproberen, is vrij uniek. Meestal is het zo dat klanten pas maanden la- Ik denk dat we elkaar eerder versterken dan dat we elkaar in de weg zitten ter en duizend kilometer verder er achter komen dat een schoen bij voorbeeld niet lekker zit. Wij kun nen die hier aanpassen, dat is ook onze specialiteit. Wij kunnen maatwerk leveren." Achter in de zaak is een werk ruimte waar knellende plekjes in schoenen gladgestreken en aange past kunnen worden. Uitproberen of de aanpassingen het gewenste resultaat hebben, kan dus vlakbij. Ski's en snowboards worden in de werkplaats van een verse waslaag voorzien. Nu is het nog druk in de zaak. Van de zomer zal het rustiger zijn. Vlamings zal zich niet verve len, verwacht hij. „Dan gaan we ons voorbereiden op het nieuwe sei zoen. De tweede vestiging van Mount in Rucphen gaan we dan ook openen. We willen ook ski- en snowboardwedstrijden organise ren om wat meer mensen hierheen te krijgen." Een beetje meer volk over de vloer, dat zou het hele complex kunnen gebruiken. Mount Terneu zen vult immers één van de vele ga ten die er al jaren onder de skihal zijn. Winkelruimte staat leeg, de par keerplaats is daardoor veel te groot. „Ja, een beetje meer drukte hier zou mooi zijn." Vlamings lacht en haalt er zijn schouders over op. „Maar dan nog: ik bekijk het ge woon heel positief. We hebben hier alles zelf opgebouwd en gemaakt. We krijgen leuke reacties van men sen. Wij zijn allebei ook gek van wintersport en de klanten pikken dat op." SLUIS De Sluise wethouder Jack Werkman zal bekijken of er geld te vinden is voor de aanleg van een skatepark in Sluis. Dat liet hij eerder deze week weten in een commis sievergadering van de gemeente raad. Werkman reageerde op de brief van de leerlingen van groep 7 en 8 van de openbare basisschool J.H. Van Dale in Sluis. Die vroegen de raad en het college om zo'n voorzie ning. Raadsleden staan er positief tegenover, lieten ze Werkman we ten. Ze wijzen erop dat er, anders dan in andere grotere kernen, in Sluis nauwelijks voorzieningen zijn voor tien-plussers. Werkman komt later met een voorstel. HULST De organisatie van de Ves tingcross, die op 12 februari plaats vindt, zal ingrijpende gevolgen hebben voor de verkeerssituatie in en om het centrum van Hulst. De Tivoliweg, tussen de Lyce umstraat en Dubbele Poort, Gla- cisweg, Hulster Nieuwlandweg (richting park), Wilhelminastraat (van Glacisweg tot Liduinapark), Zandstraat (tot Willem Alexan- derstraat), Dubbele Poort, een stukje van de Minderbroederstraat en O verdamstraat zijn afgesloten van 6.00 tot 20.00 uur. Het ge deelte van de Tivoliweg tussen Glacisweg en Dubbele Poort is za terdag 11 februari al afgesloten. Daar zijn een dag later de start en finish van de veldrit. Daar kan ook niet geparkeerd worden. Zondag geldt een parkeerver bod op de Glacisweg, Zandstraat, Dubbele Poort, Grote Markt en het 's-Gravenhofplein. vrijdag 13 januari 2017 ZV Maarten Vlamings showt een snowboard in zijn speciaalzaak, fotocamileschelstraete Speciaalzaak springt in gapend gat Guido van der Heijden Terneuzen -Maarten Vlamings, Mount Terneuzen TERNEUZEN Met de skihal zelf gaat het prima. Ski döme Terneuzen had tijdens de afgelopen kerstperiode zelfs het beste weekend ooit. Maar met de winkelruimten onder de hal gaat het een stuk minder. Al jaren voordat juli 2008 het toenmalige Snowbase de deu ren opende, waren de winkels onder de skihal een hot item. Ondernemers in de binnenstad, en met hen politici, vreesden voor nóg meer leeg stand in het centrum van Terneuzen. Namen van potenti ële gegadigden kwa men en gingen. De Belgische super marktketen Colruyt had interesse, maar zag er toch vanaf. Ballorig zou er in 2014 een indoor- speeltuin beginnen, er zou een schaats baan komen. Het ging allemaal niet door en najaren ligt het enorme parkeer terrein er nog deso laat bij. Een rij lege winkelpanden waar ogenschijnlijk geen zegen op rust. Het bestemmings plan voor de winkels onder de skihal dic teert dat de detail handel onder de noemer 'sport en lei sure' moet vallen. Een meubelzaak of een supermarkt wor den er dus niet toe gestaan. Een binnen speeltuin zou weer wel binnen de om schrijving vallen. Het maakt het er in elk geval niet gemakke lijker op. Wethouder Frank van Hulle houdt, inmiddels wijs geworden, een slag om de arm. Toch zegt hij nog steeds hoopvol te zijn dat het goed komt met het complex. „De provincie heeft ons opgelegd dat we eerst het nieuwe centrum aan de Ken- nedylaan-West moe ten vullen met groot schalige detailhan del. Nu, op een haar na, alle winkels daar zijn ingevuld en we binnenkort daar de eerste paal kunnen slaan, komt de loca tie skihal voor detail handel weer in beeld." Meer info: vestingcross.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75