c* BPSC in Terneuzen heeft extra werkgelegenheid voor 150 mensen Karin Kroese: Het Dow-servicecentrum BPSC in Terneuzen blijft groeien. Algemeen directeur Geerten van Dijk verwacht dit jaar 150 extra mensen nodig te hebben, waarmee het totaal aantal banen op 750 uitkomt Bezoekers vinden het MuZEEum een toffe plek Aan de De Pyeweg in Goes verrijst langzaam maar zeker de nieuwbouw van Gebr. Weststrate. Het land- bouwmechanisatiebedrijf werd april vorig jaar ver woest door brand. Op de zelfde locatie heeft Hanse Staalbouw uit Nieuwerkerk inmiddels de staalconstruc tie van het nieuwe bedrijf overeind gezet. Het gebouw wordt 4.000 vierkante meter groot. De oplevering staat gepland voor mei. Het BPSC Terneuzen dat diensten verleent aan en voor Dow-vestigin- gen in Europa, het Midden-Oosten, Afrika en India bestaat nog maar sinds eind 2009. In concurrentie met andere Dow-sites slaagde Dow Terneuzen erin het centrum bin nen te halen. Met zestig mensen vond de aftrap plaats. De teller staat inmiddels op zeshonderd arbeidsplaatsen. Het vooruitzicht is dat er daar dit jaar 150 bijkomen. Het staat Dow-vestigingen in principe vrij om diensten af te ne men van het servicecentrum. „We moeten ons bewijzen", geeft alge meen BPSC-directeur Geerten van Dijk aan, „en dat lukt ons steeds be ter. We hebben sinds 2009 een ste vige positie verworven en dat ver taalt zich in extra werkgelegen heid." Al vanaf de start verzorgt het BPSC Terneuzen de klantcontacten voor Dow-vestigingen in de ver schillende regio's en ook de logis tiek, de levering van producten. Eind 2015 is nog een nieuwe tak aan het servicecentrum toegevoegd, de financiële administratie van Dow- sites in Europa, het Midden-Oos ten, Afrika en India, wat voor een groeispurt heeft gezorgd. Van Dijk verwacht dat dit jaar de activiteiten van alle afdelingen ver der zullen toenemen, wat de extra werkgelegenheid voor 150 mensen oplevert. Om al die nieuwe werk nemers te kunnen huisvesten, zal het BPSC in april een derde kantoor betrekken. Het servicecentrum zit nu op de Dow-site bij Terneuzen en in het voormalige Neckermann-gebouw in Terneuzen. Het sinds juni 2014 leegstaande belastingkantoor aan de Rosegracht in Terneuzen komt erbij. Daarvoor wordt binnenkort Wij hebben binnen Dow een stevige positie verworven en dat vertaalt zich in extra werkgelegenheid een huurcontract getekend tot en met 2019. Tegen die tijd is nieuwbouw ge pland in de Nieuw Neuzenpolder op het bedrijventerrein Mainte nance Valuepark, vlakbij de Wes- terscheldetunnel. Het BPSC Terneuzen werkt voor de werving van personeel samen met drie uitzendbureaus; De Poo- ter, Manpower en de Randstad Tempo Team-combinatie. Tot nu toe is het gelukt voldoende perso neel te vinden, in de regio, maar ook uit Spanje en Italië. Bij het ser vicecentrum werken momenteel mensen met 48 verschillende na tionaliteiten in alle leeftijdsgroe pen en van schoolverlaters tot uni versitair geschoolden. „Dat is pre cies wat ons voor ogen staat", zegt Van Dijk. „Wij willen een divers en internationaal personeelsbestand. Wij doen zaken in heel veel landen. Wij hebben daarom behoefte aan mensen die verschillende talen spreken en verschillende culturen goed kennen. Zeker in klantcontac ten is het laatste belangrijk." It vrijdag 13 januari 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 4 FOTO MECHTELD JANSEN Servicecentrum groeit fors Harmen van der Werf Terneuzen -Geerten van Dijk, algemeen directeur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72