NYNKE DE JONG 'Klap in gezicht tabaksindustrie' 16 dagen Highlights of Sri Lanka of bol ons 088 70 70 600 (stlP 6 Column Je kon er op wachten, maar daar is-ie dan toch: een nieuwe rel rond Trump. Er bleek al tijden een rapport te cir culeren waarin stond dat Rusland belastende informatie over Trump heeft en hij daardoor chantabel is. En dat hij al jarenlang beste vrien den met de Russen is en zij hem deze verkiezingscampagne ook zouden hebben geholpen. Wat ervan waar is? Dat weet nog niemand. Daarom hielden alle kranten die de memo's hadden ge zien, het nieuws lang onder de pet. Tot men erachter kwam dat Trump en Obama erover wa ren bijgepraat door de geheime dienst. Toen kon CNN het niet meer voor zich hou den. En website Buzzfeed gooide vervolgens echt alle details op het net. Daarover kunnen we nog een hele tijd discussiëren. Wel leerden we wat Trump daar zelf van vindt. Hij gaf tijdens zijn persconferentie Buzzfeed een flinke verbale oor vijg, en weigerde vervolgens CNN te woord te staan. „louw organisa tie is verschrikkelijk." En snel gaf hij het woord aan een andere jour nalist. Het was heel belangrijk, wat daar gebeurde. Het was een on dermijning van de journalistiek. Als president van de Verenigde Staten zal je vaak meemaken dat de ene journalist je welgevalliger is dan de ander. Dat was zo bij Obama, bij Bush en bij alle presi denten die hen voorgingen. Maar als staatsman dwarsboom je ze niet als ze hun werk proberen te doen. Een vrije pers is een van de pijlers waarop de beschaving steunt. Een journalist moet vrij kunnen schrijven. We mogen daarna uitgebreid discussiëren over zijn of haar woorden - dat heb ik hier laatst ook uitgebreid ge daan - maar op het moment dat je als staatsman journalisten de mond snoert omdat zij toevallig schrijven over een rapport dat je niet uitkomt, zet je veel op het spel. Ik denk dat het door Trump kwam dat ik vanochtend - zonder dat ik het doorhad - Als Ik De Baas Zou Zijn Van Het Journaal van Kin deren voor Kinderen neuriede. Ja Trump, dat lijkt me ook een prachtige baan, baas van het jour naal. Maar hij is nogal slecht te combineren met het president schap. Die beide functies tegelijk bekleden, dat lukt alleen een dic tator. Een vrije pers is een van de pijlers waarop de beschaving steunt De vereniging Nederlands Tijd schrift voor Geneeskunde (NTvG) trekt honderdduizenden euro's uit om de zaak te steunen. De Zwolse Van Veen deed samen met Lia Breed en met steun van 1.300 andere zieke (ex-)rokers aangifte tegen de 'manipulatieve tabaksmaffia'. Van Veen heeft sinds enkele ja ren longkanker, nadat ze tiental len jaren heeft gerookt. Afgelo pen jaar liet ze zich inspireren door de Amerikaanse klokken luider Jeffrey Wigand en kreeg ze het met steun van advocaat Bé- nédicte Ficq voor elkaar om een aangifte in te dienen. Twee indi- viduën tegen een miljardenin dustrie: David tegen Goliath, werd al snel gezegd. „Van begin af aan heb ik zelf gezegd dat ik in de overwinning geloof. De steun van de artsen komt op het juiste moment", zegt Van Veen nu. „Dit geeft een signaal af aan de maatschappij. Er wordt opgekeken tegen artsen en dat is in dit geval heel positief." Met de tonnen van de NTvG wordt de continuïteit van de straf zaak verzekerd. KWF Kankerbe strijding trok vorig jaar de porte monnee om de aangifte te steunen. Beide fondsen worden gebruikt voor het honorarium van Ficq, grif fiekosten en andere kosten die met de aangifte gepaard gaan. t 'Artsen' steunen rechtszaak van twee particulieren tegen tabakssector Yolanda van der Graaf, hoofdre dacteur van NTvG beaamt niet over één nacht ijs te zijn gegaan. De ton nen geld komen na maanden van studie en een heldere conclusie: „Wij vinden dit een ontzettend goed iniatief." De tabaksproducenten zeggen de zaak niet te vrezen: „Wij hebben het volste vertrouwen dat de ver koop van een legaal, streng geregu leerd product geen misdaad is in Nederland en zien de beslissing van het OM met vertrouwen tege moet", stelt de Stichting Sigaret tenindustrie in een verklaring. Incl. €100 'vroegboekkorting v.a. I I UI rj I I I I 11 (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) V reizen.nl vrijdag 13 januari 2017 GO @nynke De Baas Hadden ze dat moeten doen? Een enorme klap in het ge zicht van de tabaksindustrie. Zo ziet Anne Marie van Veen de steun van zeker 250 artsen aan 'haar' aanklacht tegen vier grote tabaksproducenten. Ewoud ten Kleij Anton Goegebeur Zwolle Waanzinnig rondreis voordeel. Vliegreis per Airbus 380 van Emirates 30 kg bagage Verblijf in goede toeristenklasse hotels incl. ontbijt Tijdelijk €100 extra vroegboekkorting Absoluut nergens voordeliger April Mei Juni Juli Augustus September Oktober November December v.a. 999 v.a. 999 v.a. 999 v.a. 1199 v.a. 1169 v.a. 1099 v.a. 1069 v.a. 999 v.a. 999 €100 vroegboekkorting is reeds verwerkt in bovenstaande prijzen zie stipreizen.nl/cmhfsb Trincomalee Anuradhapura Pinna Negombo Colombo Waskaduwa/ Hikkaduwa lonnaruwa Sigiriya Dambulla 'Kandy la Nuwara Haputale Tropisch Sri Lanka voor een habbekrats! Stip Reizen biedt u een unieke kans om voordelig één van de kleinste en mooiste landen van Zuidoost-Azië te ontdekken. Tijdens deze 16-daagse groeps- rondreis reist u langs alle highlights van Sri Lanka Zo bezoekt u de indrukwekkende ruïnestad Polonnaruwa, de 'Leeuwenrots' in Sigiriya met een prachtig panoramisch uitzicht en de Tempel van de Tand in Kandy waar de heilige tand van Boeddha wordt bewaard. Deze reis boekt u al vanaf slechts €999 en is inclusief vliegreis per Emirates, 30 kg bagage, rondreis per comfortabele touringcar, goede toeristenklasse hotels met ontbijt en tijdelijk €100 vroegboekkorting! Sri Lanka is een vakantiebestemming die garant staat voor een fascinerende combinatie van indrukwekkende cultuur, ongerepte natuur en een rijke historie. Boek dus snel uw rondreis incl. 5 dagen strandvakantie in Waskaduwa, Hikkaduwa of Indu- ruwa! Komt u met ons betoverend Sri Lanka ontdekken? Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen V W voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6